אורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
אורט כפר סבא

אורט כפר סבא - לימודי הנדסאים ולימודי תעודה בכפר סבא


על מוסד הלימוד


מכללת אורט כפר סבא היא מכללה טכנולוגית להנדסאים, שבה מתקיימים שלל מסלולי לימוד להכשרת הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. המכללה שייכת לרשת מכללות אורט שפועלות בפרישה ארצית ועורכות תכניות לימודים טכנולוגיים במבחר תחומים. מכללת אורט כפר סבא מציעה תכניות מגוונות בתחומי העיצוב והאדריכלות, הבנייה, המינהל, החשמל והטכנולוגיה שפתוחים לסטודנטים מכל אזור המרכז והשרון, ומרחבי הארץ. המכללה מתמקדת בערכי החדשנות, המקצוענות והמצוינות והיא משלבת טכנולוגיות מתקדמות בתכניות הלימודים השונות שלה כדי להציע לסטודנטים תנאי לימוד אידיאליים להכשרתם.


סגל ההוראה של המכללה כולל אקדמאים, חוקרים ואנשי מקצוע מנוסים בענפי הטכנולוגיה וההנדסה השונים. הם מעניקים יחד אישי ותמיכה לסטודנטים כדי לסייע להצלחתם בלימודים. בין המרצים אפשר למצוא מהנדסי בניין, אדריכלים, מהנדסי חשמל, אגרונומים, אדריכלי נוף ועוד מגוון אנשי מקצוע ותיקים בתחומם.


תכניות לימודי ההנדסאים של מכללת אורט כפר סבא יכולות להתאים גם לסטודנטים עובדים שכן הן מאפשרות ללמוד במסלול משולב או במסלול יום, כאשר המסלול המשולב כולל שיעורים בערבים בכמה ימים שבועיים וכן בבוקר יום שישי. מסלולי ההנדסאי חושפים את הסטודנטים למגוון שיטות ותהליכים בתעשייה דרך תרגולים מעשיים וכן דרך פרויקט הגמר שאותו עורכים לקראת סים הלימודים. פרויקט הגמר מאפשר לסטודנטים ליישם בפועל את החומר הנלמד ולהציע פתרונות מתקדמים לבעיות בתעשייה הטכנולוגית.


נוסף על כך, המכללה מציעה מסלולים שונים ללימודי תעודה ומקצוע. תכניות אלה יכולות לסייע למשתתפים לפתוח אפשרויות חדשות ומאתגרות לקריירה בתעשייה הישראלית וכן עוזרות להם לקדם את הקריירה ולהעשיר את הידע והכלים המקצועיים שברשותם. תכניות לימודי התעודה של המכללה נערכות במגוון של נושאים, תכניות הלימוד מתעדכנות בהתאם לדרישות עדכניות בתעשייה כדי להכין את המשתתפים לצורכי שוק העבודה של היום.


מסלולי לימוד


לימודי הנדסאים


מכללת אורט כפר סבא עורכת תכניות שונות ללימודי הנדסאים שמכשירות כוח אדם איכותי לתעשייה הטכנולוגית. רבים מן המסלולים מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול ערב למסלול בוקר או מסלול משולב בהתאם לצורכיהם. אלו הם המסלולים ללימודי הנדסאים שמתקיימים במכללת אורט כפר סבא:


הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתמקדים בתהליכי התכנון והביצוע של סביבות מגורים ועבודה. הסטודנטים לומדים על שלל ההיבטים והצורכים שעולים בתהליך התכנון והעיצוב שיחד יוצרים תכנון הנדסאי מוקפד והרמוני. הדיפלומה אותה מקבלים בוגרי התכנית מאפשרת להם להירשם בפנקס האדריכלים והמהנדסים במדור ההנדסאים. הם רשאים גם לחתום על תכניות פיתוח ובנייה בהתאם להגדרות החוק, להכין מפרטים טכניים לביצוע בנייה ולערוך פיקוח עליון על תהליכי בנייה. הלימודים מתקיימים במסלול משולב שאורכו שלוש שנים, בו לומדים בשלושה ימים בשבוע בערבים וכן בימי שישי בבקרים.


הנדסאי אדריכלות נוף


סטודנטים במסלול לימודי הנדסאי אדריכלות נוף מקבלים הכשרה מקיפה בתכנון ופיקוח על פרויקטים בתחום הנוף. לאחר תום הלימודים הם יכולים להשתלב במשרדי אדריכלי נוף, במשרדי אדריכלים, בחברות לתכנון תשתיות וכבישים, ברשויות מקומיות, בחברות קבלניות, ברשויות סביבתיות וכן בתפקידי פיקוח וניהול של עבודות גינון ופיתוח פרויקטים נופיים. הם יכולים להשתלב גם בתפקידים שיווקיים ותכנוניים בחברות בתחום הסביבה. במהלך לימודיהם הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בעיצוב, בתורת הקרקע, בתחום הבנייה, בשרטוט ובתחיקת בנייה. הם לוקחים חלק בסטודיו מעשי לתכנון ולקראת סיום הלימודים עורכים פרויקט גמר יישומי. הלימודים מתקיימים במסלול משולב שבו שישה סמסטרים והיקפו שלוש שנים.

 

מכינה טכנולוגית


המכינה הטכנולוגית להנדסאים של מכללת אורט כפר סבא נערכת בשיתוף עם המכון הממשלתי להכשרה במדעים וטכנולוגיה (מה"ט) ומשרד הכלכלה. מטרתה של המכינה היא לסייע לסטודנטים לעמוד בתנאי הקבלה שנדרשים ללימודי הנדסאים במסלולים השונים במכללה. במסגרת המכינה הסטודנטים לומדים מגוון של מקצועות יסוד במדעים, באנגלית ובעברית ובמקביל מפתחים מיומנויות לימודים שמגדילות את סיכויי ההצלחה שלהם בהמשך הדרך. בתום המכינה מתקיימות בחינות חיצוניות על ידי מה"ט, מי שעומדים בכל המבחנים הללו מקבלים תעודת גמר מכינה על ידי מה"ט ויכולים להמשיך ללימודי ההנדסאים במכללה. המכינה הטכנולוגית נפרשת על פני כשנת למודים אקדמית אחת ואורכה הוא כעשרה חודשים. ניתן ללמוד במסלול יום או במסלול משולב בו נערכים שיעורים בשעות הערב שלוש פעמים בשבוע וגם בימי שישי.

 

לימודי תעודה


לצד מסלולי לימודי ההנדסאים של מכללת אורט כפר סבא, פועלות גם תכניות מגוונות ללימודי תעודה. מסלולים אלה מתמקדים בנושאים נחוצים במשק כגון חשבונאות, מינהל, עיצוב, טכנולוגיה וחשמל. הקורסים מתאימים הן לעובדים שמעוניינים לקדם את הקריירה והן למשתתפים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענפים מבוקשים. הקורסים נערכים במתכונת נוחה לשילוב עם העבודה ובמהלכם מתקיימים תרגולים מעשיים שונים שמטרתם לחשוף את המשתתפים לתהליכי עבודה מן התעשייה ולכלים שלהם נדרשים העובדים בהתמודדות עם אתגרי היום יום במקצוע. רבים מן הקורסים מוכרים על ידי משרד העבודה ובוגריהם יכולים לקבל דיפלומות הסמכה מקצועיות מטעם המשרד. בין הקורסים שמתקיימים במכללה אפשר למצוא את התכניות הבאות:


בתחום העיצוב

 

 

 • קורס עיצוב ואדריכלות פנים
 • קורס עיצוב גרפי
 • קורס עיצוב אתרי אינטרנט
 • קורס עיצוב והפקת אירועים
 • קורס צורפות
 • קורס שזירת פרחים מקצועית

 

בתחום המינהל והחשבונאות

 

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 (רמת בסיסי ומתקדם)
 • קורס הנהלת חשבונות סוג 3 (ראשי)
 • קורס חשבי שכר
 • קורס מזכירות רפואית
 • קורס ניהול רכש מלאי ממוחשב

 

בתחום החשמל והטכנולוגיה


 

 • קורס חשמלאי מוסמך
 • קורס חשמלאי ראשי
 • קורס חשמלאי מתח גבוה