תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים בשערי מדע ומשפט

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים בשערי מדע ומשפט

תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים .M.A במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

 

תואר שני ללא תזה .M.A בלימודי משפט

 

סמסטר האביב לא יפתח בשנת 2023

 

ידע משפטי הוא חיוני למגוון מסגרות בעולם העבודה. מהבנה של חוזים, דרך היכרות עם דיני עבודה בסביבה הארגונית ועד לבקיאות בחוקי הבנייה בתחום הנדל"ן, ישנם בעלי מקצוע רבים שנדרשים להבנה משפטית במסגרת תפקידם, גם אם אינם בעלי הסמכה כמשפטנים.


במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקיימת תכנית לתואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים. תכנית זו מתאימה למגוון בעלי תפקידים בוגרי לימודים בתחום מדעי החברה אשר עוסקים בתחום האסדרה השלטונית או פועלים תחתיה ונדרשים לידע משפטי במסגרת עבודתם. מסלול זה מאפשר להם להרחיב את הידע בתחום הדעת שלהם, בו התמקצעו בתואר הראשון, יחד עם מושגים משפטיים פרקטיים ומגוונים. חשוב להדגיש כי תכנית זו איננה מכשירה את מוסמכיה לעסוק במשפטים אלא מאפשרת להם לקחת מן הידע המשפטי הנרכש וליישם אותו בתחום העיסוק הנוכחי שלהם.

 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים יכולים בוגרי מדעי החברה ללמוד לעומק על תחום האסדרה השלטונית. בתכנית מרחיבים את ההשכלה המשפטית ולומדים על מגוון היבטים בעולם החוק.


הסטודנטים לומדים על סוגיות משפטיות בעולם העסקי, בזירה הציבורית וכן בתחומים כשוק ההון. כמו כן הם מתוודעים לענפי משפט כגון דיני מכרזים, דיני פטנטים ודיני יזמות טכנולוגית אשר בהם נפגשים רבים העוסקים בתחומים מדעיים וטכנולוגיים בתהליכי פיתוח מוצרים חדשניים. המסלול מאפשר גם לבחון סוגיות משפטיות בתחום הנדל"ן כגון תהליכי רישום זכויות לנכסים או תכנון עירוני. נוסף על כך, הסטודנטים דנים בסוגיות אתיות שנובעות מתחומי האחריות של בעלי תפקידים במינהל הציבורי ובשלטון המקומי, וכן נחשפים לסוגיות טכנולוגיות הרלוונטיות לעולם המשפט, כגון במסגרת קורס AI המותאם לתכנית הלימודים.

 

* שימו לב, מספר המקומות בקורס AI מוגבל.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים ביום אחד בשבוע, למשך 4 סמסטרים. התכנית מתקיימת במסלול לתואר שני ללא תזה.

 

הלימודים מתקיימים במתכונת המשלבת שבוע של למידה פרונטלית בקמפוס, ושבועיים של למידה מקוונת, לסירוגין.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית כוללים בין היתר התחומים הבאים:

  • דיני נזיקין
  • משפט מנהלי
  • תורת המשפט
  • מבוא למשפט ישראלי
  • קביעת מדיניות ציבורית
  • משפט ומדיניות סביבתית
  • מדיניות ההגירה והעלייה לישראל במבט גלובלי
  • ועוד
     

על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט נוסד בשנת 1995 והוא ממוקם בהוד השרון. במוסד לימוד זה מתקיימות שלל תכניות לימודים אקדמיות שונות בתחומי המשפט, הממשל, החשבונאות והמדעים. בין היתר, ניתן ללמוד במוסד זה לימודי משפטים, לימודי חשבונאות, לימודי מדיניות ציבורית, ממשל ומשפט, לימודי מדעי הבריאות וכן תואר שני במשפטים LLM שבו יכולים בוגרי לימודי משפטים לפתח את היכולות המשפטיות שברשותם.


מוסד הלימוד שואף לספק לתלמידיו כלים להשתלבות בתפקידי מפתח בתחומי המשפט והניהול. בוגרי המרכז האקדמי משתלבות בתפקידים במגזר הציבורי והפרטי בתחום הניהולי והמשפטי. הידע והניסיון שהם צוברים במהלך לימודיהם יכולים לסייע להם גם להוביל תהליכי שינוי בקהילה ובחברה וכן בעולם הארגוני.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה, מועמדים שמעוניינים להתקבל לתואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה, בממוצע של לפחות 80 ממוסד אקדמי מוכר. יש לציין כי סף הקבלה למסלול זה נקבע מדי שנה לפי ביקוש ומכסת הסטודנטים שנקבעה לו לפי המקובל במוסדות השכלה גבוהה. מועמדים בוגרי לימודי משפטים LLB פטורים מלימודי השלמה בהיקף 24 נ"ז.

 


תעודה


סטודנטים העומדים בכל חובותיהם במהלך התכנית זכאים לקבל תואר שני מוסמך M.A ללימודי משפט ללא משפטנים.

 

* המל”ג אישר את פתיחת התוכנית והענקת תואר שני ללא תזה (M.A) בלימודי משפט.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט