קורס גישור בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס גישור בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס גישור - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

 

שימו לב - המסלול אינו פעיל

 

סכסוכים עלולים להתעורר במגוון של זירות במהלך החיים, בין עם בסביבה הארגונית והעסקית, בתחום דיני האישות ובמסגרות נוספות. היום, יותר ויותר ארגונים ופרטים מעדיפים לפנות לעזרתם של מגשרים ולהימנע מן ההתדיינות בבית המשפט, שלרוב כרוכה בעלויות כלכליות משמעותיות ומתפרשת על פני זמן ממושך. מצבים רבים, גישור יכול לשמש חלופה יעילה, הרמונית ומהירה לדיון בבית המשפט ולסייע לצדדים שנמצאים במחלוקת לשים קץ לסכסוך ולהגיע להסכמה. גישור הוא כלי חשוב עבור עורכי דין ומשפטנים, שיכול להעשיר את סל הכלים שבידיהם.


מי שמתעניינים בדרכים לפתרון של מחלוקות וסכסוכים בסביבה העסקית יכולים ללמוד בקורס גישור שמציעים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. קורס זה מקנה לתלמידיו ידע מעמיק על כלים בתחום הגישור וכן מעניק להם מיומנויות משא ומתן וכלים יישומיים לפתרון של מחלוקות וליצירה של פתרונות לשביעות רצונם של כל הצדדים בקונפליקט. דרך הנלמד בהכשרה מקצועית זו יכולים עובדים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וכן לפנות לכיוון קריירה חדש, מאתגר ומבוקש בשוק.


תכנית הלימודים


לאורך התכנית, המשתתפים מכירים את מודל הגישור ושלביו ומתוודעים לגישות ולמודלים מקובלים לניהול משא ומתן ליישוב אלטרנטיבי של סכסוכים ומחלוקות במסגרות שונות. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות תקשורת והקשבה אשר חשובות למגשרים וגם סוקרים את העקרונות האתיים שחשובים בתחום. כמו כן, הם לומדים על דרכים מקצועיות לעריכה של הסכמים בין הצדדים שמצויים במחלוקת בהתאם ל צורכיהם.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 60 שעות אקדמיות, הוא נפרש על פני עשרה מפגשים שמתקיימים בשעות הערב. התכנית משלבת בין הרצאות פרונטליות לביו תרגולים פרקטיים וסימולציות של עקרונות הגישור. התלמידים לוקחים חלק בסדנה בה הם מתרגלים עריכה של הסכמים וכן בתרגילים נוספים ליישום מיומנויות ניהול משא ומתן.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במסגרת קורס זה:

 

  • מיומנויות משא ומתן
  • מודל בתקשורת בגישור
  • כללי אתיקה של מגשרים
  • גישת גישור לקונפליקטים
  • אלטרנטיבות ליישוב סכסוכים    
  • קשת ADR
  • שלבי הגישור
  • עריכת הסכמים    
  • ועוד
 

 

סגל הוראה


את הקורס מעביר עורך דין ומגשר מוסמך, הוא משמש מדריך במסגרת לשכת עורכי הדין.


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט נוסד בשנת 1995 והוא ממוקם בהוד השרון. במוסד הלימוד מתקיימות תכניות לימוד שונות כגון לימודי משפטים, לימודי חשבונאות, לימודי ניהול מערכות בריאות, לימודי מינהל, משפט וממשל וכן תואר שני במשפטים. התכניות שואפות להכשיר את הסטודנטים להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה, כדי שיוכלו לקדם תהליכים בחברה ולהצליח בשוק הדינמי של היום.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


לבוגרים התכנית אשר עומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר על ידי המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" ומכון מלמד ברק ליישוב סכסוכים. כדי לזכות בדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מן המפגשים לפחות.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט