לימודי ניהול ארגוני חברתי לתעודה במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול ארגוני חברתי לתעודה במכללה האקדמית בית ברל

קורס ניהול ארגוני חברתי לקראת B.A. במכללה האקדמית בית ברל


חיי חברה

 

שוק העבודה עבר שינויים רבים, היום ביטחון תעסוקתי הוא אינו דבר מובן מאליו ומקומות עבודה רבים וכן העובדים עצמם מחפשים שינויים, אפשרויות קידום, אפשרויות גיוון והדרישות של העובד ממקום העבודה וכן הדרישות של מקום העבודה מהעובד רק הולכות ומתגברות.

 

בהתאם לכך, מקומות עבודה רבים מחפשים לצרף לשורותיהם את "העובד החדש", הגדרה זו באה לתאר אדם אשר יש לו את הכישורים ואת המיומנויות להתמודד עם השינויים החלים בשוק העבודה המקומי והעולמי, שיש לו את היכולות להתמודד עם הדרישות החדשות של מקום העבודה, שיש לו ראש גדול והוא יכול לשלב בין יזמות לבין יצירתיות. כזה שמסוגל לקדם את הארגון בזכות ראייה רחבה של הארגון עצמו, של ההשפעות החיצוניות שלו ושל הפרטים המצויים בו. עובד כזה נדרש ליכולות ניהוליות ואנליטיות, לכושר הבנה גבוהה, לניהול מצבים בשגרה ובמשבר, לניתוח תהליכים מורכבים ולהסתכלות מעמיקה על הארגון מהביטים חברתיים, פוליטיים, משפטיים וכלכליים וליזום מהלכים לקידום הארגון.

 

 • רוצים לרכוש כישורים ניהוליים? קראו עוד על קורס ניהול

 

תכנית הלימודים

 

לימודי ניהול ארגוני וחברתי במכללה האקדמית בית ברל מכשירים עובדים, יזמים ומנהלים להוביל בתחומים שבהם הם עוסקים כדי להכיר תחומי ידע משיקים ולתעל אותו לטובת עבודתם באופן מועיל ומיטיב.


משתתפי התכנית ללימודי תעודה לומדים על ארגונים בסדרי גודל שונים ועל התהליכים הפנים ארגוניים והם רוכשים כלים לניתוח הסביבה האורגנית ולמציאת פתרונות יישומיים לשיפור המצב הקיים ולהתייעלות של הארגון. כמו כן, הם מעמיקים את הידע שלהם על המציאות החברתית, על המציאות הכלכלית ועל המציאות הפוליטית שבה פועל הארגון.

 

תכנית זו מאפשרת למשתתפים להתוודע לדרכים של קבלת החלטות, להתנהלות מול תקשורת המונים ועל שיטות לעיצוב מדיניות ארגונית ויישומה הלכה למעשה. כמו כן, היא שמה דגש רב על הן על הסביבה החיצונית של ארגונים ועל הכוחות הפועלים מחוצה להם וכן על הסביבה הפנימית של ארגונים ועל יחסי הכוחות הקיימים בה.

 

הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי רחב לצד כלי ניהול מגוונים מעשיים אשר מקנים להם את היכולת ואת המיומנות הנדרשת להשתלב בארגונים מסוגים שונים כמו מוסדות שלטון מקומי, ארגונים חברתיים, במגזר העסקי ובמגזר הציבורי. לשם כך הם לומדים על עקרונות של ההתנהגות הארגונית, על יישוב סכסוכים ועל ניהול מצבי משבר, על עולם העבודה במציאות הכלכלית החדשה, על המערך האנושי בארגונים ועל פיתוח עבודת צוות וניהולה.

 

כדי שהסטודנטים יוכלו להתמקד ולהתמקצע על היבט מסוים בניהול ארגוני וחברתי, הם בוחרים באחד משלושה מאשכולות בחירה – אשכול מנהל ומדיניות ציבורית, אשכול ייעוץ ופיתוח ארגוני ואשכול מנהל השלטון המקומי.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית נפרשת על פני שלוש שנות לימוד וסמסטר אחד נוסף. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע.

 

נושאי לימוד

 

 • תכנון ופיתוח בישראל
 • מדיניות רווחה
 • ארגונים בחברה אזרחית
 • יזמות חברתית
 • קבלת החלטות בארגונים
 • יחסי הון – שלטון
 • כלכלה פוליטית בינלאומית
 • ניהול משאבי אנוש
 • מדיניות ציבורית בראי המגזר העסקי
 • מבוא למשפט מנהלי   
 • סוגיות ביחסים בינלאומיים במבחן הישראלי   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד ללימודים אקדמיים רב-תחומיים. המכללה מתמחה במקצועות החינוך וההוראה במתכונת חברתית יישומית. נוסף ללימודים העיוניים, המכללה מקדמת את התחום החברתי וההומאני בכל מסלולי הלימוד שלה, לרבות אמנות, ממשל, דמוקרטיה ומקצועות מדעי החברה ומדעי הרוח. במכללה אפשר ללמוד במגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, להסבת אקדמאיים להוראה ומגמות לקראת לימודי תואר ראשון כמו לימודי קרימינולוגיה ולימודי ביטחון והגנת העורף.

 

תנאי קבלה

 

הלימודים פתוחים לקהל הרחב. המעוניינים ללמוד בתכנית לימוד זו אינם נדרשים להצגה של ציון בתעודת הבגרות או של הבחינה הפסיכומטרית.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת סיום קורס ניהול ארגוני חברתי מטעם המכללה האקדמית בית ברל. בתעודה מצוין תחום ההדגשה מאשכול הבחירה הנלמד – אשכול מנהל השלטון המקומי, אשכול מנהל ומדיניות הציבור או אשכול ייעוץ ופיתוח ארגוני.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

הקורס מקנה לבוגריו את האפשרות להתפתח ולהתקדם במקום עבודתם וכן להשתלב בארגונים שונים כמו עמותות, חברות ציבוריות, חברות פרטיות, ארגונים חברתיים, משרדי ממשלה וברשויות השלטון המקומי. כמו כן, הקורס מותאם לדרישות הסף ללימודי המשך של מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל והלימודים מקנים הכרה בנקודות לקראת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה הפתוחה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל