ללמוד במרכז הרפואי שיבא

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שיבא תל השומר.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים במרכז הרפואי שיבא תל השומר


על מוסד הלימוד


המרכז הרפואי שיבא תל השומר הוקם סמוך לקום המדינה, בשנת 1948. הוא ממוקם במרכז הארץ, בסמוך לעיר רמת גן. הוא מהווה אחד מהמרכזים הרפואיים הגדולים בישראל ובו פועלים שני בתי חולים, בית חולים כללי ובית חולים שיקומי. בשני בתי החולים הללו קיימים מגוון מרכזים, מכוני טיפול ומחלקות, דרכם שואפים להעניק שירותים רפואיים מתקדמים ולסייע לקדם את ההישגים בתחומי הרפואה והמדע בארץ.


במרכז הרפואי שיבא מתקיימת גם פעילות אקדמית ענפה, וניתן ללמוד בו במסלולי לימוד שונים, הכוללים תארים אקדמיים ומסלולי לימודי תעודה בתחומי הבריאות והרפואה. מסלולים אלה באים להקנות לסטודנטים מגוון של כלים וידע במטרה להכשירם להשתלבות בתפקידי מפתח בעולם הרפואי. בין היתר, מתקיימות תכניות לימודים אקדמיות בתחומי הסיעוד ובתחום הרנטגנאות והדימות. תכניות אלה מתעדכנות בהתאם לתהליכים והתפתחויות בזירת הרפואה המקומית והגלובלית והן כוללות התנסות מעשית מרובה במטרה לחשוף את הסטודנטים לחידושים ומיומנויות חשובות בתחומם.


נוסף על כך, המרכז הרפואי שיבא עורך פעילות מחקרית מגוונת במיוחד, הוא משמש כמרכז לימודים עבור בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב וכן פועל בשיתוף עם מוסדות אקדמיים נוספים, במטרה לסייע לחוקרים ולצוותים בתחום הרפואה והסיעוד לקדם מחקרים בתחומים משמעותיים, דרכם ניתן לקדם את מערכת שירותי הבריאות ולהגיע לתגליות פורצות דרך, כמו כן שואפים במרכז הרפואי לטפח את דור העתיד של רופאים ואחיות, שיש ברשותם כלים וידע מחקרי מתקדם.


נוסף על כך, במרכז הרפואי פועל פיתוח של שלל סוגי טכנולוגיות רפואיות, שבאות לקדם תהליכי טיפול ואבחון בבתי חולים ובמסגרות נוספות. בית החולים שיבא תל השומר עורך שלל מחקרים קליניים ומחקרי בסיס בתחומים מובילים בעולם הרפואה והסיעוד. במרכז פועלות גם מעבדות רבות, שעוסקות במחקר ושירותים שונים, בין התחומים בהן מתמחות המעבדות אפשר למנות פרמקולוגיה קלינית, סיווג רקמות, גנטיקה, בדיקות דחופות, וירולוגיה וביוכימיה קלינית, לצד שלל נושאים נוספים.


מסלולי לימוד


לימודי סיעוד


בית הספר האקדמי לאחיות על שם זיוה טל שפועל במרכז הרפואי שיבא מציע תכניות לימודים שונות בתחום הסיעוד. בית הספר עורך מספר תכניות לימוד להכשרת אחים ואחיות, לצד קורסים על בסיסים וכן נערכים בו גם מסלולי העשרה וסדנאות לעוסקים בתחום הסיעוד, בענפים רלבנטיים להעשרת הידע המקצועי. מסלולים אלה מתקיימים בשיתוף עם מוסדות אקדמיים שונים והם מכינים את הסטודנטים לקראת האתגרים העכשוויים של ענף הבריאות הישראלי.


בבית הספר פועלים לקידום מצוינות אקדמית וטיפולית, תוך שימת דגש על דאגה לפרט ולצורכיו. הצוות שואף לשלב בין ידע, אמפתיה ובטיחות ותכניות הלימודים מעוצבות בהתאם, במטרה לסייע לסטודנטים לטפח ערכים מקצועיים דרכם הם יכולים להשתלב בשלל תפקידים בעולם הסיעוד תוך הנחלת ערכי התמיכה, האהדה והכבוד למטופלי ולסביבתם. אלה הם המסלולים הנלמדים בבית הספר לסיעוד:

 

 

  • לימודי סיעוד לתואר ראשון - התכנית ללימודי סיעוד לתואר ראשון באה להכשיר אחים ואחיות ולהכינם להשתלבות במגוון תפקידים משמעותיים בשירותי הבריאות הישראליים, לרבות בבתי חולים, בקהילה ובמערכת החינוך. הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ופרקטי נרחב בתחום הסיעוד ובענפים נוספים כגון מדעי הבריאות, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה השונים, במטרה לבנות סל מיומנויות נרחב שחשוב לאחים ולאחיות בעבודתם עם המטופלים. הלימודים מתקיימים בשיתוף עם אוניברסיטת תל-אביב והם נערכים הן בקמפוס האוניברסיטה והן בבית הספר לסיעוד. אורכם של הלימודים ארבע שנים, הם כוללים קורסים עיוניים בענפי הרפואה, הסיעוד והחברה לצד התנסות קלינית שמתחילה כבר בשנה א' ומתקיימת במקביל ללימודים העיוניים. ההתנסות הקלינית מאפשרת לסטודנטים להתנסות בעבודה במתקני אשפוז ובמרכז טיפול קהילתיים ולתרגל בפועל את מיומנויות הטיפול. לבוגרים שמשלימים את הלימודים בהצלחה ניתן תואר ראשון בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת, יש צורך לעבור מבחני רישוי חיצוניים שנערכים על ידי משרד הבריאות.

 

 

  • הסבת אקדמאים לסיעוד - התכנית להסבת אקדמאים לסיעוד מאפשרת לבעלי תואר ראשון לפחות לקבל את ההכשרה לקראת קבלת תואר בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת. מסלול זה בא לענות על צורך גדול באחים ואחיות ובאפשרות לתרום מן הידע והניסיון של האקדמאים לטובת קידום שירותי הבריאות. תכנית זו מתקיימת בקמפוס בית הספר לסיעוד וכן באוניברסיטת תל אביב והיא נמשכת כשנתיים וחצי, כאשר היא מחולקת לשבעה סמסטרים. במהלך התכנית הסטודנטים לומדים על סוגיות ברפואה, בסיעוד ובמדעים שונים וכן בהיבטים במדעי החברה שנוגעים לעבודתם של אחים ואחיות. התכנית כוללת התנסות מעשית מתחילתה והיא חושפת את האקדמאים לתהליכים ולטכנולוגיות שמצויים במתקני האשפוז השונים. המסלול גם מכין את הסטודנטים לקראת מבחני רישוי שעורך משרד הבריאות.

 

 

  • קורסים על בסיסיים - בית הספר לסיעוד עורך שלל קורסים על בסיסיים שמטרתם לאפשר לעוסקים בתחום הסיעוד לעבור פיתוח מקצועי, דרך הכשרות ייעודיות שמשדרגות את סל המיומנויות, תחומי האחריות והסמכויות. השתלמויות אלה מסייעות לקדם את רמת הסגל בתחום הסיעוד ולהטמיע בו כישורים קליניים מתקדמים לפי דרישות החוק ובהתאם לצורכים של מערכת הבריאות. הקוריסם נוגעים לתהליכים ולשיטות עבודה מתקדמות בסיעוד והם כוללים תרגול מעשית תוך חשיפה לפן הפרקטי של התחום. בין הקורסים אשר מתקיימים בבית הספר לסיעוד של שיבא תל השומר נכללים הקורסים הבאים: קורס הדרכה קלינית, קורס טיפול נמרץ ילודים ופגים, קורס טיפול נמרץ ילדים, קורס ייעוץ לפעילות גופנית, קורס טיפול בשבץ מוחי, קורס רפואה דחופה, קורס מיילדות ועוד שלל קורסים.


לימודי רנטגנאות ודימות


המכון לדימות והדמיה רפואית של המרכז הרפואי שיבא מציע תכנית ללימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון. זהו מסלול שהוא פרי שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי לבין אוניברסיטת בר אילן, במסגרתו משלבים בין לימודים לתואר ראשון באוניברסיטה עם לימודים בתחום הרנטגן בקמפוס שיבא. תכנית זו מתמקד הן בפן הטכנולוגי של עולם הרנטגנאות והן בהענקה של ידע רפואי ומדעי שחשוב לעובדים בתחום הדימות, שבו יש היום ביקוש רב לעובדים מיומנים.


לימודי רנטגנאות נפרשים על פני שישה סמסטרים רצופים ואורכם כשלוש שנים. שיעורים נערכים בקמפוס אוניברסיטת בר אילן ביומיים בשבוע, ובימים הנותרים נערכים בבית הספר שיבא תל השומר. הסטודנטים עוסקים בנושאים כגון אנטומיה, רדיוגרפיה, מדעי החיים, פסיכולוגיה, שיטות מחקר, נזקי קרינה ואולטרסאונד וכן הם רוכשים ידע מקיף בטכנולוגיות הדמיה, תהודה מגנטית והקרנות שמשמשות לאבחון של שלל מצבים בריאותיים. הלימודים כוללים התנסות קלינית אשר במהלכה הסטודנטים נחשפים לתהליכי עבודה בתחום הרנטגן, לציוד מקצועי ולדינמיקה בעבודה עם מטופלים וצוותים רפואיים.


מכון הדימות של המרכז הרפואי שיבא הוא הגדול מבין מכוני הדימות בישראל, הוא מבצע מדי שנה מאות אלפי בדיקות מסוגים שונים, עבור מאושפזים ונבדקי חוץ. צוות המכון כולל רופאים רבים שברשותם ידע בתחום הדימות וניסיון בענף זה בארץ ובעולם. המכון מפעיל שלוחות בבתי חולים נוספים ברחבי הארץ במטרה להעניק טיפול למגוון רחב של חולים. בבית החולים שיבא ניתנים שירותי דימות בשלל מחלקות, כגון במרכז השיקום, היחידה לרפואה דחופה, בחדרי הניתוח, במרכז לבריאות האישה, באגף הילדים ובמחלקות נוספות. המרכז מפעיל חדרי בדיקה וצילום מתקדמים אשר מצוידים במערכת רנטגן חדישות, וכן פועל בו מכון לתהודה מגנטית ובו מערכת לביצוע בדיקות MRI.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.