השלמה מהנדסאי למהנדס באפקה - המכללה האקדמית להנדסה

השלמה מהנדסאי למהנדס באפקה - המכללה האקדמית להנדסה

תכנית השלמה מהנדסאי למהנדס באפקה - המכללה האקדמית להנדסה תל אביב


הדרך להתקדם בתעשייה


תחום ההנדסה חווה לאחרונה התפתחויות וצמיחה משמעותית על ענפיו השונים. כתוצאה מתמורות אלה, עולה החשיבות של רכישת תואר אקדמי ראשון ואפילו שני במטרה להשתלב באופן מוצלח בארגונים ובחברות במשק. לימודי ההנדסה אשר הופכים למצרך מבוקש יותר ויותר מציעים לסטודנטים ידע מעמיק בטכנולוגיות ובתהליכים הנדסיים, וכן מציעים להם לפתוח דלתות לאפשרויות תעסוקה מגוונות ולרמת שכר גבוהות למדיי.


הביקוש ההולך ועולה למהנדסים איכותיים, במגוון של תחומי הנדסה, מביא הנדסאים רבים לבחור לקדם את עצמם ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שעומדות בפניהם. אחת הדרכים לעשות את המעבר היא לימודים בתכניות ייעודיות להשלמה מהנדסאים למהנדס. באפקה - המכללה האקדמית להנדסה מציעים תכנית השלמה להנדסאים, שמקנה לסטודנטים את כל הכלים שנחוצים לקבלת תואר מהנדסים. התואר המבוקש פותח דלת לשלל אפשרויות תעסוקה ומאפשרת לבוגרים להשתלב במגוון של משרות מפתח בענפים כגון הייטק, תעשיית הפארמה, תחום המכונות, מעבדות, מפעלים וארגונים עסקיים שונים.

 

יש לציין כי תכנית זו זהה לתכנית לימודי ההנדסאים במכללה, סטודנטים בעלי תעודת הנדסאי זכאים לפטורים בהיקף של עד 30 נ"ז, הפטורים מותנים בבדיקה.

 

תכנית הלימודים


התכנית להשלמה מהנדסאי למהנדס מאפשרת לסטודנטים להעמיק את הידע המקצועי שברשותם, באופן שמותאם לחידושים הטכנולוגיים ולעדכונים התדירים של התעשייה. לאורך הלימודים מתוודעים לתחומים העדכניים בשוק וגם רוכשים מיומנויות שדרושות לשדרוג ההכשרה. כמו כן, הסטודנטים מקבלים כלים דרכם הם יכולים להתמודד בהצלחה וביעילות עם אתגרים טכנולוגיות ועם בעיות מן התעשייה, בדרך להשתלבותם בתפקידים בכירים.


המכללה מציעה מגוון של מסלולים ללימודי הנדסה. אלה כוללים:

 

  • לימודי הנדסת חשמל: לימודי הנדסת חשמל מכשירים את הסטודנטים להשתלבות כמהנדסים בשלל מסגרות, מתעשיות החשמל והאלקטרוניקה ועד תחומי ההייטק והביטחון. הלימודים כוללים התמחויות שונות כגון מחשבים, מערכות הספק, עיבוד אותות, תורת התקשורת, מערכות אנרגיה והינע חשמלי ועוד.

 

  • לימודי הנדסת תעשייה וניהול: במהלך לימודי הנדסת תעשייה וניהול מפתחים ראייה כלל מערכתית שחשובה לקבלת החלטות ניהוליות, אסטרטגיות ותפעוליות. הסטודנטים יכולים לבחור להתמחות במערכות מידע, בניהול תפעול וביצועים או בהתמחות אנליטיקה עסקית.

 

  • לימודי הנדסת תוכנה: הסטודנטים ללימודי הנדסת תוכנה רוכשים ידע תיאורטי מעולם מדעי המחשב יחד עם כלים הנדסיים לפיתוח של מערכות תוכנה מתקדמות. ניתן להתמחות בטכנולוגיות תוכנה ומידע או בתוכנה למערכות ניידות.

 

  • לימודי הנדסה מכנית: תחום ההנדסה המכנית, או הנדסת המכונות מציע לסטודנטים כלים לפיתוח, לייצור ולתחזוקה של מערכות אנרגיה ומערכות מורכבות נוספות בתעשייה. ההתמחויות בתכנית זו כוללות: חומרים, מכטרוניקה ורובוטיקה, מערכות רכב, מכניקת מוצק וזרימה ואנרגיה.

 

  • לימודי הנדסה רפואית: הלימודים חושפים את הסטודנטים לפיתוח ולתכנון של כלים לאבחון ולטיפול ולפיתוח של מכשור רפואי מתקדם. ניתן להתמחות במכניקה של מערכות פיזיולוגיות או במערכות מידע.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית ההשלמה משתנה לפי הרקע הלימודי הקודם של בוגרי הנדסאים. ברוב המקרים, היקפה של תכנית ההשלמות הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה, בעבודה מעשית במעבדות שונות ובסדנאות ופרויקטים. לקראת סיומם של הלימודים הם עורכים פרויקט גמר הנדסי בו הם מיישמים את הידע והכלים הנלמדים לצורך פתרון של בעיה הנדסית אקטואלית.


על מוסד הלימוד


אפקה המכללה האקדמית להנדסה פועלת להכשרתם של מהנדסי העתיד ומעניקה להם כישורים שחיוניים להתמודדות עם שינויים בתעשייה. מכללה זו, שממוקמת בתל אביב, שמה דגש על ערכי המצוינות האקדמית והטכנולוגית. המכללה עורכת מגוון של תכניות ללימודי הנדסה לתואר ראשון ומסלולים לתואר שני בהנדסה. כמו כן, ישנן תכניות הכנה קדם אקדמיות שמציעות לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. כדי לסייע לסטודנטים עובדים, היא מציעה גם תכנית לימודים במסלול ערב.


מוסד הלימוד מציע מלגות שונות למועמדים על סמך נתוני קבלה גבוהים וכן מלגות לסטודנטים בשנים מתקדמות יותר על סמך קריטריונים שונים. באפקה שואפים לסייע לבוגרים בהשתלבותם בשוק העבודה דרך טיפוח קשרים בתעשייה, בין היתר דרך הפעלת מרכז לקריירה בהנדסה, הפעלת תכנית יזמות ואפיקים נוספים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנת ההשלמה נדרשים להיות בעלי תעודת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט או משרד החינוך, ממוצע הציונים הנדרש לקבלה הוא לפחות 85 במבחנים החיצוניים, לא כולל פרויקט הגמר.


מועמדים מסוימים יכולים לקבל פטורים על קורסים שנלמדים במסגרת לימודי ההנדסאים, לפי נהלי מוסד הלימוד ולקרטטריונים כגון ציונים בקורסים הנידונים, שעות הלימוד והיבטים נוספים. המכללה אינה מעניקה פטור ממקצועות שמהווים מקצועות ליבה ומבוא בתכניות הלימודים שלה.

 


תעודה


הנדסאים שמשלימים בהצלחה את לימודיהם במסלול ועומדים בכל חובותיהם, לרבות מעבר בחינות הגמר והשלמת הפרויקט המסכם, מקבלים תואר ראשון בהנדסה B.Sc. שמוענק על ידי אפקה המכללה האקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה