תואר שני בהנדסת מערכות רכב בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - תואר שני הנדסת מערכות רכב.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת מערכות רכב בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


להניע את המשק


תחום הרכב הוא בין הענפים המתקדמים והצומחים בתעשייה. ייצור של חלפים ומערכות רכב ופיתוח של תשתיות תחבורה ציבוריות ופרטיות הם תהליכים חיוניים ביותר לכלכלת המדינה וכך נוצר ביקוש מסיבי למהנדסים שמומחים בהנדסת מערכות רכב, אשר ביכולתם לסייע להמשיך להצעיד את התעשייה הזו קדימה. הצורך בפיתוח ובקידום תעשיית הרכב הוא מטרה חשובה למשרדי הממשלה השונים כגון משרד התשתיות והאנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הביטחון.


בטכניון מתקיימת תכנית לתואר שני בהנדסת מערכות רכב. זהו מסלול בין יחידתי לתואר שני בהנדסה, אשר משותף ליחידות להנדסה אזרחית וסביבתית ולהנדסת מכונות של הטכניון. במסלול שואפים להעניק לסטודנטים הכשרה בין תחומית נרחבת בתחום הנדסת מערכות הרכב ופיתוח של אמצעי תחבורה חדשניים ותשתיות לאומיות, כדי לאפשר לבוגרים להוביל את תהליכי הפיתוח באחד הענפים הדינמיים והמבוקשים בתעשייה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר שני בהנדסה מעמיקים בתחום הנדסת הרכב וההנעה ובמקביל מרחיבים את ידיעתם בתחומי הנדסה נוספים. הם לומדים על תהליכי תכן הנדסי, ניתוח, ייצור וביצוע סימולציות ממוחשבות בענף הרכב. כמו כן, הם שמים דגש על פיתוח ותכן של מכלולים לתעשיות הרכב ולתשתיות לאומיות כגון אמצעי תעבורה מתקדמים ורכבות. במסגרת התכנית הם בוחנים שטחי ידע מגוונים כגון זיהום אוויר מכלי תחבורה, דינמיקה של מערכות הרכב, יחסי אדם ומכונה, אמינות ובקרת איכות וענפים נוספים.


מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול לתואר שני הוא כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה. כמו כן, הם מבצעים פרויקט מעשי בתחום מערכות הרכב שבו הם בוחנים את הקשר שבין מערכות תשתית למערכות רכב כגון כבישים, מערכות חישה, קרקע ומערכות רמזורים. הפרויקט מתקיים בליווי ובסיוע של סגל החוקרים בתכנית.


נושאי הלימוד

 

 • זיהום אוויר
 • יחסי גומלין אדם ומכונה
 • הנדסת שריפה
 • עיבוד פלסטי של מתכת
 • כלכלת תחבורה
 • בקרת מזהמים מכלי רכב
 • מערכות הנעת רכב
 • אופטימיזציה של תהליכים
 • תכן מערכות בקרה
 • בקרת מערכות מכניות ומבנים
 • ניווט על ידי חיישנים    
 • שיטות נומריות להנדסת מכונות    
 • ועוד

 

סגל הוראה


ראש התכנית הוא חוקר בעל תואר דוקטור. מחקריו מתמקדים בתחום מחזור האנרגיה במנוע ובהפחתה של פליטת חומרים מזהמים מכלי רכב.

 


על מוסד הלימוד


בבית הספר לתארים מתקדמים של הטכניון מתקיימות עוד שלל תכניות לתואר מוסמך בהנדסה ובמדעים. אלה כוללות תואר שני בהנדסת מערכות, תואר שני בהנדסת מכונות, תואר שני בהנדסת חשמל, תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול, תואר שני בהנדסת עירונית, תואר שני במדעי המחשב ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסה במסלול ארבע שנתי ממוסד מוכר, בתחומים מגוונים. ממוצע הציונים הנדרש הוא לפחות 75. הטכניון בוחן גם את מדרג המועמדים ומקבל בדרך כלל את הנמצאים באחוזים העליונים של התואר.

 


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במסלול ניתן תואר שני "מגיסטר להנדסה בהנדסת מערכות רכב" ME על ידי הטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור