קורס נהיגה ברכב משא כבד במכללת המסלול הנכון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המסלול הנכון - משא כבד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס משא כבד במכללת המסלול הנכון


אחריות ומקצועיות מאחורי ההגה


רכבים המוגדרים כבדים מהווים חלק חשוב בענפים כמו הובלות, בניין ותעשייה. מדובר בכלי תחבורה כמו טרקטורים, מלגזות, משאיות, גוררים וסמי טריילרים, שמשקלם מעל 12 טונות. הנהיגה כחוק על כלים אלה מחייבת רישיון נהיגה מתאים, שכדי לקבלו יש לעבור הכשרה ייעודית לנהיגה ברכבי המשא הכבד.


הכשרה זו כוללת חלק עיוני, שנלמד במסגרת קורס רכב, ולאחריו חלק מעשי נפרד של לימוד נהיגה בפועל. משום שהנהיגה בכלים אלה מתקיימת בתנאים מורכבים וכרוכה לא אחת גם בסכנה, היא דורשת הפגנת אחריות רבה מאלו שיושבים מאחורי ההגה.


קורס משא כבד שמתקיים במכללה המסלול הנכון בא להעניק לנהגים מנוסים את הידע והכלים לקבלת רישיון הרכב הכבד. התכנית מקיפה נושאים כמו בטיחות וחקיקה וגם מקנה הבנה מעמיקה בתפעול הרכב. לאחר תום הקורס יכולים הבוגרים להמשיך לחלק המעשי שמתקיים על ידי משרד התחבורה וכך להתקדם צעד נוסף לעבר שדרוג הקריירה.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מכירים את מבנה כלי הרכב הכבדים השונים ובוחנים את הדרכים לנהיגה נכונה ובטוחה בהם. בהמשך הם סוקרים נהלים וחקיקה שנוגעים להובלה של חומרים מסוכנים ולפריקת וטעינת סחורות. כמו כן, הם דנים בהיבטים נוספים של הנהיגה כמו הגורם האנושי, בטיחות אש ושמירה על איכות הסביבה.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 154 שעות אקדמיות והוא מוצע במסלול בוקר או כקורס ערב. קורס הבוקר נמשל כחודשיים ובו מתקיימים שיעורים בחמישה ימים בשבוע. במסלול הערב מתקיימים שלושה שיעורים שבועיים ואורכו כארבעה חודשים וחצי. התכנית מתמקדת בלימוד עיוני של נושאים שונים שחשובים לקבלת רישיון הרכב הכבד.


נושאי הלימוד

 

  • פריקה וטעינה
  • כיבוי אש
  • מסמכי ההובלה
  • דיני תעבורה
  • הכרת מבנה הרכב
  • נהיגה מונעת
  • גורם אנושי בנהיגה
  • זיהום אוויר ואיכות הסביבה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת המסלול הנכון מתמחה בענף התחבורה ומציעה הכשרות מקצועיות מגוונות. בין המסלולים שמתקיימים במכללה ניתן למנות קורס מנהלי משרד הובלות, קורס בוחני נהיגה, קורס נהגי רכב ציבורי וקורס הסעת ילדים. מוסד הלימוד ממוקם בפתח תקווה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה על המועמדים להיות בעלי רישיון עד 12 טון בדרגת C1, שלהם וותק של שנה ומעלה. כמו כן, הם צריכים להציג טופס רש"ל 18 אשר חתום על ידי רופא עיניים ורופא משפחה וכן אישורים על בדיקות כשירות רפואית שמתקיימות במכונים אליהם נשלחים מטעם משרד הרישוי. כמו כן, הקבלה מותנית בהפניה לקורס זה מטעם משרד התחבורה.


תעודה


תלמידים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי משרד התחבורה. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להשתתף בכל השיעורים ולעמוד במספר מבחנים פנימיים וחיצוניים.


תעודת הגמר מאפשרת לתלמידים להמשיך ללימודי הנהיגה המעשית, שהם שלב הכרחי בקבלת הרישיון. במקרים מסוימים המכללה מסייעת לבוגריה בסבסוד עלויות הלימוד המעשי לנהיגה על רכב כבד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת המסלול הנכון ללימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור