קורס הכשרת ממוני בטיחות במכללת אתגר תקשורת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תקשורת - קורס ממוני בטיחות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ממוני בטיחות בעבודה במכללת אתגר תקשורת


להוביל בביטחון מלא


לעבודות בתעשיות שונות גורמי סיכון רבים ומגוונים. ישנם גורמים כגון נפילה מגובה, חומרים כימיים רעילים, לחץ נפשי, חיידקים וכן גורמים פיזיקליים כמו קרינה וזיהום אוויר. גורמים אלה יכולים להוות סכנה ממשית לא רק לעובדי המפעל, אלא לארגון כולו, תלוי בחומרת התקרית. כדי למזער את הנזק ולמנוע תאונות בעבודה, יש צורך בניהול הסיכונים ובפיקוח על הבטיחות בעבודה.


בהתאם לכך, ארגונים רבים במשק הישראלי מחויבים להעסיק אנשי מקצוע המתמחים בהערכה ובבקרה על סיכונים בטיחותיים בעבודות בעלות סיכון גבוה וכן מתן פתרונות למגוון רחב של תרחישים. כמו כן, ממוני הבטיחות אחראים על בניית תכנית בטיחות התואמת לאופי העבודות וכן נדרשים לפקח כי הפועלים עובדים בהתאם לה.


בתפקיד זה נדרשת אחריות רבה, שכן ממוני הבטיחות צריכים לא רק לשמור על סביבה בטוחה, אלא גם לספק מענה מהיר ויעיל במקרים דחופים. בנוסף לכך, עליהם להראות בקיאות בתחומי ידע שונים, כמו בנייה, כיבוי אש, חשמל, חומרים כימיים, ארגונומיה, מכונות וציוד תעשייתי. במחלקה לבטיחות ותעשייה שבמכללת אתגר תקשורת מתקיים קורס להכשרת ממוני בטיחות בעבודה.

 


תכנית הלימודים


מטרת המסלול היא הקניית הכלים המקצועיים לפיקוח וניהול העבודה בסביבות מסוכנות. התלמידים מכירים לעומק את החוקים והתקנות הקיימים לניהול הבטיחות בעבודה. בהמשך, הם דנים בדרכים לאיתור מפגעים בטיחותיים שונים וכיצד להתמודד עימם תוך שמירה על ביטחון העובדים במפעל. כמו כן, הם לומדים על שמירת קשרי חוץ עם המוסדות והגופים החיצוניים הקשורים לתחום הבטיחות.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של כ – 290 שעות לימוד. הוא כולל למידה תאורטית לצד תרגול מעשי בסדנאות, תוך ליווי סגל המרצים.


נושאי הלימוד

 

 • תקנות גהות בעבודה
 • סיכוני חשמל
 • שיטות לניהול בטיחות
 • גידור מכונות
 • סיכונים כימיים
 • בטיחות בעבודות בנייה
 • כלים וציוד הרמה
 • גהות תעסוקתית
 • בטיחות וגהות בתעשייה
 • עקרונות הארגונומיה    
 • סקר סיכונים ותכניות בטיחות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה לבטיחות ותעשייה שבמכללת אתגר תקשורת מציע שלל הכשרות מקצועיות. ביניהן ניתן למצוא קורס ניהול לוגיסטי, קורס אבטחת איכות, קורס מנהלי עבודה בתעשייה, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס מנהלי עבודה בבניין וקורס להכשרת מנהלי עבודה בעבודות עפר.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים לגשת מועמדים בוגרי תואר אקדמי בתחומי ההנדסה, הטכנולוגיה ומדעי הטבע וכן טכנאים והנדסאים. כדי להתקבל עליהם לעמוד בדרישות אלה ולעבור וועדת קבלה. כמו כן, בעלי השכלה שהיא שוות ערך להשכלה הנדרשת צריכים להחזיק באישור ממפקח עבודה ראשי כדי להתקבל.

 


תעודה


בסיום המסלול, תלמידים שעומדים בחובותיהם זכאים לתעודת גמר מטעם המחלקה לבטיחות ותעשייה במכללת אתגר תקשורת.


אפשרויות עבודה


הבוגרים יכולים להשתלב בתור ממוני בטיחות במגוון רחב של מפעלים ותעשיות במשק הישראלי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר תקשורת

עוד מסלולי לימוד - אתגר תקשורת

כלים שיעזרו לך לבחור