תואר שני במדעי המחשב עם מדעי המחשב התיאורטיים באקדמית ת"א

תואר שני במדעי המחשב עם מדעי המחשב התיאורטיים באקדמית ת"א

תואר שני במדעי המחשב עם התמחות במדעי המחשב התיאורטיים במכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של האקדמית תל אביב יפו לחצו כאן

 

תעשיית המחשבים עתירת הידע זקוקה לאנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע ויכולות מעמיקים ורחבים יותר מאלה שניתן לרכוש במסגרת לימודי התואר הראשון במדעי המחשב. ההתמחות במדעי המחשב התיאורטיים מאפשרת לכל סטודנט לבסס ולהרחיב את הידע שלו בתחום ולפתח את האוריינטציה המחקרית שלו.

 

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

מדוע ללמוד תואר שני במדעי המחשב עם מדעי המחשב התיאורטיים דווקא במכללה האקדמית ת"א יפו?

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

המכללה האקדמית מציעה מסלול לתואר שני במדעי המחשב עם התמחות במדעי המחשב התיאורטיים. מטרתו של המסלול היא לבסס ולהרחיב את הידע התיאורטי הרלוונטי לחזית המחקר בתחום מדעי המחשב. מסלול זה מומלץ בעיקר לסטודנטים המתכננים להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת התואר השלישי במדעי המחשב.

 

תוכנית הלימודים לתואר השני נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור כוללת 48 נקודות זכות. התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים המתמקדים הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי של התחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: הנדסת תוכנה, פרקים במדעי המחשב התיאורטיים, שפות תכנות, מערכות מבוזרות, ניהול פרויקטים, עקרונות תכנון המחשב, תכנון לינארי ועוד רבים.

 

 

במסגרת ההתמחות במדעי המחשב התיאורטיים על הסטודנט ללמוד קורסים בהיקף של לפחות 12 נקודות זכות מן הקורסים הבאים: אלגברה בראי מדעי המחשב, אינפורמציה וקודים מתקני שגיאות, נושאים מתקדמים במבני נתונים, תורת הגרפים, אלגוריתמים למתקדמים ואלגברה לפתרון SAT.

 

עם סיום התואר השני, יכולים בוגרי המסלול להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במדעי המחשב במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם. כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. חברות הייטק רבות, ארגונים תעשייתיים וחברות ממשלתיות וציבוריות מחפשות כל העת בוגרי תואר שני בעלי ידע תיאורטי נרחב. כמו כן, הידע התיאורטי והמיומנות הפרקטית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

 

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו