רוצה פרטים על הנדסת חשמל / מכונות או הנדסה ביו רפואית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - הנדסת חשמל/מכונות או הנדסה ביו רפואית?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת חשמל / מכונות או הנדסה ביו רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: הנדסה ביו רפואית או הנדסת חשמל/מכונות
 
הנדסת חשמל והנדסת מכונות נחשבים למקצועות החזקים ביותר בשוק, הן מבחינת הדרישה לעובדים והן מבחינת מגוון הידע האצור בהם, המסייע לבוגריהם לעבור בקלות מתחום לתחום בענף ההנדסה. מהנדס מכונות יכול, בין השאר, גם לעסוק בפיתוח של מכשור רפואי, ולכן נשאלת השאלה – למה לי ללמוד הנדסה ביו רפואית?
 
הסיבה העיקרית היא המיקוד הקיים בהכשרה לתחום הרפואה, המאפשר לסטודנטים להגיע לרמת מומחיות גבוהה יותר. מיקוד זה מתאים למי שמתעניין ברפואה, אך לא רוצה דווקא לטפל באנשים. אלה שגם הצד הקליני "קורץ" להם  יכולים להמשיך בתום התואר בהנדסה ביו רפואית למסלול לימודי רפואה. סיבה נוספת היא שפשוט יש אנשים שהמקצוע הזה תפור עליהם.
 
 
  הנדסה ביו רפואית      הנדסת חשמל / מכונות     
למי זה מתאים?      אנשים שרוצים לפתח טכנולוגיות עדינות לאבחון מחלות ולטיפול בחולים  אנשים שרוצים להשתלב כמפתחים במגוון תחומים בעולם ההייטק  
משך הלימודים ארבע שנים
גיוון ורמת קושי בלימודים לימודים מאתגרים, רמת קושי זהה לזו של לימודי פיזיקה. זוכים לטעום ממגוון המדעים: ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה ופיזיקה, ומעמיקים את הידע בפיזיולוגיה ואנטומיה, בפיזיקה של התאים, בטכנולוגיות רנטגן ודימות ועוד. מקבלים בסיס רחב בתחומי המתמטיקה והפיזיקה, ולאחר מכן בוחרים התמחות: מערכות תקשורת, מחשבים, אווירונאוטיקה ועוד.  
תנאי קבלה

באוניברסיטת בן גוריון תנאי הקבלה דומים בין המקצועות, ואילו באוניברסיטת תל אביב ובטכניון תנאי הקבלה ללימודי הנדסה ביו רפואית גבוהים יותר. 

דרישה בשוק שיעור הדרישה ירד בתקופת המיתון, אך הוא מתחיל להתאושש וצפויה בו צמיחה. יש המעריכים שכ – 25% מהסטודנטים מוצאים עבודה עוד בזמן הלימודים. הביקוש לעובדים, כרגע, אינו גבוה בהשוואה למקצועות כמו חשמל או מחשבים, אך יש עבודה. דרישה רבה, וגבוהה יותר בהשוואה להנדסה ביו רפואית. מעסיקים בתחום הפיתוח הרפואי מנסחים הצעות עבודה שבהן הם פונים גם לבוגרים של הנדסת מכונות וחשמל, אך אנחנו לא יודעים מי בסופו של דבר מתקבל לעבודה.
שכר בשנים הראשונות בין 9,000 ל - 18,000 ₪ בחודש; לאחר מכן, מתקדמים למשכורות חודשיות של 19,000 עד 40,000 ₪. מהנדסים מתחילים מרוויחים בין 7,000 ל – 16,000 ₪ בחודש. בהמשך המשכורת החודשית עולה ויכולה להגיע לסכום של 30,000 ₪.
אפשרויות תעסוקה ולידציה, וריפיקציה, בקרת איכות, בדיקות תוכנה – חומרה, פיתוח מכשור רפואי, תכנות, תכנון מערכות אלקטרוניות פיתוח RF, הנדסת אלקטרוניקה וחשמל, Board Designer, מחקר ופיתוח חומרה, הנדסת רשתות, תכנות, הנדסת אלגוריתמים
אפשרויות ללימודי המשך קיימת אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית ולהתמקד במחקר, או להמשיך ללימודי רפואה. ניתן להמשיך לתארים מתקדמים, להתמחות בתחום נוסף או להמשיך למחקר. כמו כן, מהנדסים רבים פונים לתואר שני במנהל עסקים כדי להתקדם לתפקידי ניהול פרויקטים בחברה שבה הם עובדים.
אלטרנטיבה אפשר ללמוד הנדסת חשמל או מכונות לתואר ראשון, ומשם להמשיך לתואר שני בהנדסה ביו רפואית.
 
גולשים שואלים
 
אני מתלבטת בין לימודי הנדסה ביו רפואית להנדסת חשמל. באיזה תחום יש ביקוש גבוה יותר בשוק העבודה, ומה השכר המשתלם יותר?
 
  • התעשייה משתנה כל הזמן, לכן קשה לנבא מה יהיה כשתסיימי ללמוד בעוד מספר שנים. לכן, כדאי לבחור בתחום שתצליחי בו יותר, כי לתלמידים המצטיינים הסיכוי למצוא עבודה טובה הוא גבוה יותר.
 
אני מתלבטת בין לימודי הנדסה ביו רפואית להנדסת מכונות. הבנתי שבהנדסת מכונות הביקוש בשוק העבודה גבוה יותר ושאפשר להתמחות גם במכשור רפואי, אבל שהיא נחשבת פחות יוקרתית מהנדסה ביו רפואית. מה כדאי לי ללמוד?  
 
  • לימודי הנדסה ביו רפואית כוללים גם מכונות, גם מדעי החיים וגם אלקטרוניקה. אם את מעדיפה ללמוד הנדסה ביו רפואית את מקבלת גם ידע על מכונות. מאחר והלימודים תובעניים (בשני המקרים), חשוב ללמוד מה שאת אוהבת. 
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת חשמל / מכונות או הנדסה ביו רפואית?

רוצה לדעת יותר על הנדסת חשמל / מכונות או הנדסה ביו רפואית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסת חשמל / מכונות או הנדסה ביו רפואית
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!