רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה לבגרות בהיסטוריה - היסטוריה א' או ב'

רוצה לדעת על בגרות בהיסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה

 

עניין של זמן

 

היסטוריה היא אחד מהתחומים המרתקים והמעניינים מבין מקצועות הבגרות. ענף ההיסטוריה עוסק, כפי שידוע לכולנו, במאורעות שקרו בזמני עבר בתולדות האנושות אך מעבר לכך, לימודים בתחום כוללים בעצם היכרות עם מהלכי מחשבה אנושיים ולימוד העבר לצורך צפייה על העתיד. העומק האפשרי בנושא תלוי ומותנה במורה וכן בתלמיד – ככל שתגלו יותר עניין ותעמיקו בהבנת המאורעות – מעבר לעובדות – הלימודים יהיו מעניינים יותר בעבורכם, ואף תצלחו בקלות רבה את בחינת הבגרות במקצוע זה.

 

ההיסטוריה של לימודי ההיסטוריה - וההווה

 

מאז ומתמיד, בחינת הבגרות בנושא היא מבחן חובה מתוך שבעה מקצועות חובה לזכאות לתעודת בגרות. יש להיבחן בהיקף של שתי יחידות לימוד לפחות, ומי שמעוניין להפוך אותו למקצוע מוגבר לתעודת הבגרות – ברמה של חמש יחידות – ישלים בו עוד שלוש יחידות לימוד נוספות.

 

בעבר, לימודי ההיסטוריה של ארץ ישראל נלמדו ביחידת לימוד נפרדת מתחום ההיסטוריה הכללית (שאר העולם), אך כיום המצב שונה; על פי תכנית הלימודים החדשה שני הנושאים משולבים לאורך כל הדרך. כך, שתי יחידות החובה מפוצלות לפי תקופות:
 

 1. היסטוריה א' – 40% מהציון הסופי – עוסקת בשנים 1870-1920.
 2. היסטוריה ב' – 60% מהציון הסופי – עוסקת בשנים 1970-1920.
  בכל אחת מן התקופות נלמד נושא ארץ-ישראל במשולב עם נושא ההיסטוריה הכללית.

 

כאמור, יש אפשרות להרחיב את יחידות הלימוד וללמוד את המקצוע ברמה של חמש יחידות – ואז תקופות הלימוד הן זהות, אך כמובן שמכילות מידע רב בהרבה, וכוללות העמקה ופרטים נוספים, השקפות והשלכות נוספות ועוד. במקרה כזה שתי היחידות הראשונות מרכיבות ביחד 40% מהציון הסופי, והשלוש המורחבות – 60% ממנו.

 

 

על הקורס עצמו

 

קורס לבגרות בהיסטוריה מכשיר את התלמידים להבין ולהפנים את התהליכים שהתרחשו לאורך ההיסטוריה באמצעות ומכין אותם בכל הנדרש להצלחה בבחינת הבגרות. הלימודים נערכים באמצעות הרצאות פרונטאליות, לצד דיונים כיתתיים ויש בהם דגש על ניסוח מיטבי של תשובות לבחינות הבגרות. בנוסף, הקורס מעניק לתלמידים מיומנויות למידה המסייעות להם בהבנת החומר וביישומו כראוי בבחינת הבגרות.

 

קורס כזה מיועד למי שמעוניין לשפר את ציון הבגרות שלו בתחום, או למי שטרם עבר את הבחינה – תלמיד תיכון אקסטרני, או תלמיד מבוגר יותר המבקש להשלים את תעודת הבגרות שלו בשלב מאוחר יותר בחייו. לבחינת החובה בהיסטוריה – שתי היחידות כאמור לעיל – נדרש קורס הכנה בסיסי כפול – כלומר, קורס אחד לכל יחידת חובה. כל אחד מקורסים אלה נלמד, בממוצע, כארבע שעות בשבוע, במתכונת דו-שבועית.

 

מי שמעוניין להשלים לחמש יחידות לימוד ולזכות במקצוע מוגבר, ילמד בקורס נוסף המלמד את החומר לשלושת היחידות הנוספות. ויזכה כמובן לבונוס של 20 נקודות בשקלול ציוני הבגרות שלו – כבכל מקצוע מוגבר אחר. קורס זה נלמד בממוצע במתכונת של כשמונה שעות שבועיות.

 

המחיר הממוצע לקורס הכנה לבחינת הבגרות בהיסטוריה הוא כ-3,500 ₪.

 

מקומות לימוד – קורסי הכנה

 

 • רשת אנקורי – מציעה מענה לכל סוגי הבגרויות בהיסטוריה, ופרושה במקומות רבים בארץ: פתח תקווה, ירושלים, ראשון לציון, תל אביב, חולון, אשדוד, חיפה והקריות ורעננה. הרשת ידועה במוריה המיומנים והמנוסים.

 

 • היי קיו – מעבירים קורסים בכל התחומים וגם בהיסטוריה. נמצאים אף הם בכל הארץ ומתאמים אישית את הקורס לתלמיד בהתאם ליכולותיו.

 

 • יואל גבע בגרויות – בית הספר של יואל גבע הוקם בשנת 1991 ומאז הוא משגשג. בבית הספר מתקיימים קורסי הכנה לפסיכומטרי, הכנה לבגרות והכנה ללימודים אקדמאיים והוא מתגאה בצוות המורים המיומן שלו.

 

מובן שכמו בכל מקצועות הבגרות, גם במקצוע זה יש אפשרות להשלים את ההכנה לבחינה במסגרת של מכינה קדם-אקדמית, או במסגרת פרטית או עצמאית, והדבר תלוי בשיקולים המתאימים לכם ביותר, בצרכיכם וביכולותיכם.

 

מידע נוסף על בחינת הבגרות עצמה

 

 1. שתי יחידות החובה מתחלקות כאמור לשני מבחנים, ומשך כל בחינה הוא שעתיים.
   
 2. החומר הנלמד בהם:

  היסטוריה א': יהודי אירופה במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20; התנועה הציונית; האנטישמיות בעבר וזו המתחדשת; האמנציפציה; העליות השונות לארץ ישראל ופיתוח הארץ והמדינה.

  היסטוריה ב': התפתחותה של ארץ ישראל על רקע השואה בהתמקדות באחת מן המדינות לפי בחירה – פולין, צרפת, ברית המועצות או ארצות הברית; עליית הנאצים לשלטון וגרמניה הנאצית, על השפעותיהם על המדינות השכנות ועל היהודים. נושא זה והשפעותיו הנרחבות נלמדים לעומק; המלחמה הקרה בין ברית המועצות וארה"ב.
   
 3. בהרחבה לחמש יחידות המוגבר יש בחירה אישית בשלושה מבין תשעה נושאים אפשריים ומשך הבחינה הוא שלוש שעות וחצי. מבין נושאי הבחירה:
   
 • ארצות הברית – תולדותיה ושלבים מרכזיים בהתפתחותה, אופייה, השקפתה, כלכלתה ועוד.
 • סין – השינויים שחלו בה מאז המאה ה-19 ועד היום, כלכלתה, ההיסטוריה העתיקה שלה ומסורתה המפוארת, אל מול התפתחותה למעצמה טכנולוגית ויצרנית כלכלית אדירה.
 • יפן המודרנית – חברה ומדיניות חוץ בשנות ה-20, האימפריאליזם היפני במזרח הרחוק בתחילת המאה ה-20 ובמלחמת העולם הראשונה, כלכלה, משטר, היבטים נבחרים בצמיחתה ועוד.
 • יהודי קרקוב בתקופת השואה – התבוננות בקהילה אחת כמיקרו ומתוכה למידה על ממדי האסון במאקרו.
 • העליות הגדולות מארצות האסלאם בשנים 1967-1948- העלייה החשאית, העלייה המבוקרת, סקירה כללית, עיראק, תימן, לוב, עיראק ועדן.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות בהיסטוריה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
חשד בהעתקה בבגרות בהיסטוריה - ניסוח מכתב
השלמת בגרויות לגיל 30 +
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרות בהיסטוריה 5 יח'ל 2013
בגרות בהיסטוריה - הרחבה ל 5 יחידות