רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה לבגרות בכימיה

רוצה לדעת על בגרות בכימיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בכימיה

 

עניין של כימיה

 

הכימיה – ענף בתחום מדעי הטבע המדויקים – עוסקת בעיקר בחקר חומרים וכוללת נושאים כמו הרכב החומר, מבנהו, והשינויים החלים בו במצבים שונים. הכימיה כוללת ענפים רבים, ומקצוע הכימיה המוכר כיום הוא הכימיה המודרנית.

 

בשנים האחרונות קיבל ענף הכימיה כולו תנופה גדולה, וזאת בעקבות שני גורמים מרכזיים: ההתפתחות הביוטכנולוגית וההאצה בענף זה וכן תחום מדעי הסביבה והאקולוגיה. תנופה זו מתבטאת אף בתחום לימודי הכימיה, וכיום רבים הם הצעירים המבקשים להיבחן במקצוע זה לבגרות – מתוך עניין, ואף כדי להבטיח דלת כניסה ללימודים אקדמאיים עתידיים בתחום.

 

בלימודי הבגרות, הכימיה שייכת למקצועות הכלליים שאינם מקצועות חובה, ואפשר להיבחן בה בשלוש יחידות לימוד, או בחמש – למקצוע מוגבר – המעניק כידוע בונוס של 20 נקודות בשקלול הציונים הסופי. כך, שאם יש לכם כימיה טובה עם המקצוע, או שאתם מתכוונים להמשיך ללימודי רוקחות, ביוטכנולוגיה או רפואה, וכן לתחומי האקולוגיה השונים – בגרות בכימיה היא בהחלט בשבילכם.

 

קורס הכנה – מתמטיקה תחילה

 

הבחינה בכימיה איננה בחינה קלה, היא דורשת ידע וחשיבה מעמיקים והבנה יסודית של החומר הנלמד וכמובן, יכולת יישום שלו בתרגילים הניתנים. בנוסף, הכימיה בנויה על המתמטיקה ולכן נדרש בסיס טוב במקצוע זה. בטרם ניגשים ללימודי הכימיה, יש לוודא כי החשיבה המתמטית שלכם אף היא מתאימה וגם אם כן – להשלים את החומר הדרוש במקצוע זה ללימודי הכימיה ולרענן את הידע שלכם בו. מכוני ההכנה לבגרות בכימיה דואגים לכך: ראשית, נערכת בחינה במתמטיקה שמטרתה להעריך את רמת הידע המתמטי שלכם ואת החשיבה שלכם בתחום. מן הראוי לציין כי אם תוצאות בחינה זו מעידות כי חשיבה מתמטית איננה דווקא הצד החזק שלכם, יומלץ לכם להתמקד בתחום לימודים אחר על פני כימיה.

 

זאת ועוד, בטרם תחילת לימודי הכימיה עצמם, יספק לכם מכון ההכנה עצמו חוברות תרגול במתמטיקה הכוללות את כל חומר הבסיס בנושא, הנדרש ללימודי הכימיה. כל זאת כדי שתגיעו מוכנים ורעננים לקורס הכימיה ותוכלו להבין היטב את החומר הנלמד – וזאת גם במקרה שבו הפעם האחרונה שלמדתם מתמטיקה היתה לפני שנים רבות, למשל בזמן ההכנה לבגרות במתמטיקה.

 

עוד על קורס הכנה לבגרות בכימיה

 

בשונה מבחינות הבגרות האחרות, זו איננה בחינה קלה, ולכן רוב התלמידים פועלים בחכמה ובוחרים ללמוד בקורס הכנה לבגרות בכימיה. מטרת הקורס היא להקנות לתלמידים ידע ממוקד בתחום שיסייע להם להגדיל את סיכויי הצלחתם בבגרות בכימיה. שיטת ההוראה בקורס היא הדרגתית, והדבר מאפשר לתלמידים להפנים את החומר שלב אחרי שלב, כאשר כעבור זמן מסוים הם מסוגלים להתמודד עם פתרון שאלות אמיתיות מבחינות הבגרות.

 

במהלך הקורס נערכים שיעורי עזר אישיים לתלמידים המעוניינים בחיזוק נוסף. כמו כן, התלמידים נדרשים לתרגל את החומר בזמנם הפנוי. לקראת סוף הקורס מתקיים מרתון אינטנסיבי על החומר לבגרות עצמה כאשר התלמידים נדרשים לפתור שאלות ממבחני בגרות באופן המדמה מבחן בזמן אמת.

 

 

מוסדות לימוד – קורסי הכנה

 

קורס הכנה לבגרות בכימיה מיועד לכל מי שלא ניגשו לבגרות בכימיה בתיכון ומעוניינים להשלים כעת את החסר, וכן למעוניינים לשפר את הציון או להרחיב את המקצוע ל- 5 יח"ל. בגלל קושי הבחינה ומורכבות החומר מומלץ מאוד ללמוד במסגרת איכותית ומאורגנת. שימו לב כי בגרות זו נערכת במועד קיץ בלבד (בחודשים מאי-יולי), וכי מרבית בתי הספר והמכינות ללימודי כימיה פותחות את קורסי ההכנה בתחילת פברואר. עלות ממוצעת לקורס כזה היא כ-3,000 ₪.

 

  • המכינה הקדם-אקדמית על שם יוסף שאלתיאל – במכינה הנמצאת בהר הצופים ישנו מסלול משולב של כימיה וביולוגיה ושם יכינו אתכם לבגרות 5 יח"ל בכימיה.
     
  • אורט בראודה – במקום ישנם לימודים לתואר הנדסאי כימיה תרופתית. הלימודים נמשכים שנתיים. המכללה מציעה מכינה לקראת לימודים שבה יכינו אתכם למבחן הבגרות ב-5 יח"ל כימיה.

 

  • לחמן בגרויות – מכללת לחמן מקיימת קורסי הכנה ואפשרות להשלמת בגרויות בכל מקצועות הבגרות, כולל מסלול הכנה לבגרות מלאה. לבית הספר הוותיק בהכנה לבגרות שלוחות בכל הארץ: קריית ביאליק, חיפה, עפולה, נתניה, פתח תקווה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשדוד ובאר שבע.

 

  • אנקורי – רשת זו היא מבין הוותיקות בישראל והיא בעלת רשת תיכונים אלטרנטיביים. בנוסף רשת אנקורי מציעה קורסי הכנה לבגרות ברמה גבוהה בכל מקצועות הבגרות, בהתאם לדרישות משרד החינוך.

 

 

הבחינה בכימיה – שלוש יחידות לימוד

בחינת הבגרות בכימיה ל-3 יח"ל כוללת 8 שאלות רבות-ברירה, שאלה אחת על חומר שלא נלמד, ו-7 שאלות פתוחות. היא נמשכת 3 שעות ותוכלו להשתמש במחשבון, בשני נספחים שיצורפו לבחינה ובמפת תרכובת פחמן. לבגרות זו לומדים מושגי יסוד, חמצון, כימיה של תרכובות הפחמן, מהירותה של תגובה כימית, חשיבות התעשייה הכימית ועוד.

 

הבחינה בכימיה - חמש יחידות לימוד

 

כדי להשלים למוגבר – 5 יח"ל בכימיה, יש להיבחן ראשית ב-3 היחידות הראשונות כאמור לעיל. ציון בחינה זו יהיה 60% מהציון הסופי. 40 האחוזים הנותרים הם הציון של הבחינה בשתי היחידות הנוספות.

 

בין הנושאים הנלמדים במוגבר בכימיה: שיווי משקל של חמצון חיזור ותרמודינאמיקה (נושא חובה). מבין נושאי הבחירה: תעשייה, כימיה של תאים חשמליים, סוכרים, פולימרים סינתטיים, ביוכימיה, כימיה סביבתית ועוד.

 

 

לסיכום

 

בוגרי לימודי תואר ראשון בכימיה באוניברסיטאות משתלבים כיום במקצועות ובתפקידים מבוקשים בתעשיות השונות. תחומי העיסוק של הכימאי הם רבים; פיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, השתלבות במגוון תפקידים בתעשיית הביוטכנולוגיה או בתעשיית המחצבים, וכן תפקידים שונים בתעשיות הביטחון, התרופות, המזון ובתחומים רבים נוספים.

 

כדי לגשת למסלול אקדמי באחד מן התחומים הללו, כדאי מאוד לכלול את מקצוע הכימיה אף בתעודת הבגרות שלכם. בגרות זו, כאמור, אינה נחשבת לבגרות קלה, בעיקר בשל העובדה שהיא דורשת מהנבחנים חשיבה מתמטית. עם זאת רבים מן התלמידים האקסטרנים בוחרים לגשת לבחינה זו ואף ברמה של חמש יחידות לימוד וזאת משום שמסלולים אקדמיים מסוימים דורשים ציון בגרות בכימיה כתנאי סף לקבלה. תואר ראשון במדעי הבריאות, רפואה, ביוטכנולוגיה ולימודי רוקחות הם רק חלק מהמסלולים שמחייבים ציון גמר בכימיה ברמה של שלוש יחידות לימוד לפחות.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות בכימיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות לגיל 30 +
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?
השלמת בגרויות חורף 2013