רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה לבגרות בגיאוגרפיה

רוצה לדעת על בגרות בגיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה

 

ארץ-עיר...

 

מקצוע הגיאוגרפיה נחשב כיום למדע לא-מדויק הכולל בתוכו מגוון רב של נושאים. הגיאוגרפיה מתחלקת לשני תחומים עיקריים: גיאוגרפיה פיזית – תחום העוסק בתחומי מדעי הטבע והסביבה, וגיאוגרפיה אנושית – תחום המתעסק במדעי החברה.

 

מבחן הבגרות בגיאוגרפיה הוא אחד מהמקצועות הכללים בתעודת הבגרות. מקצוע זה נחשב לאחד ממקצועות הבגרות המעניינים והפשוטים ביותר ללימוד, והוא מתאים לתלמידים הומנים וריאלים כאחד. ניתן ללמוד אותו בהיקף של 3 י"ל, אך כדאי עוד יותר לגשת לבחינה בהיקף של 5 י"ל – כך שייחשב לכם כמקצוע מוגבר ויזכה אתכם ב-20 נקודות בונוס שישוקללו עם שאר הציונים ויתרמו לשיפור הממוצע הכללי של תעודת הבגרות.

 

נשמע פשוט? ובכן, כמובן שכדי להגיע לציון המרבי בבחינה רצוי מאוד להיעזר בקורס הכנה לבגרות באחד ממכוני ההכנה לבגרות ברחבי הארץ. על אף פשטותו היחסית של המקצוע, גם במקרה זה למידה בבית אין בה די כדי לקבל ציון טוב.

 

פרטים על קורס ההכנה

 

קורס הכנה לבחינת הבגרות בגיאוגרפיה מיועד לתלמידים שלא ניגשו לבגרות בגיאוגרפיה בתיכון ומעוניינים להשלים את החסר, וכן לאלו המעוניינים לשפר את ציון בחינת הבגרות שלהם בגיאוגרפיה או להרחיב את היקף המקצוע ל-5 יחידות לימוד. מטרת הקורס היא להקנות לתלמידים ידע בתהליכים המלווים את חיינו – מהלכים כלכליים, יחסים מדיניים, מגמות פוליטיות ועוד, באופן שיכין אתכם בצורה הטובה ביותר לבחינת הבגרות.

 

הקורס נמשך כארבעה חודשים במספר פגישות שבועיות. משכו משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב, שלושה שבועות מתוך הקורס מוקדשים ל"מרתון" שבו מתקיים תרגול אינטנסיבי של החומר הנלמד ופתרון בחינות אמיתיות רבות.

 

עלותו של קורס כזה נעה בין 3500-6000 ₪. בנוסף, כשאתם בוחרים קורס יש לבדוק האם ישנה עלות נוספת לספרי הלימוד. אם בכל זאת אתם סבורים כי תוכלו להתמודד לבד עם המבחן ותרצו ללמוד בעזרת מורה פרטי שרק יכוון אתכם במשך מספר שיעורים, תשלמו כ-100 ₪ לשעת לימוד.

 

 

התכנים בקורס

 

במסגרת הקורס התלמידים ירכשו ידע בנושאים מגוונים, וביניהם:

 • גיאולוגיה – סוגי סלעים
 • גיאומורפולוגיה – זרימת נחלים
 • היבטים חברתיים – מדינות מפותחות, מדינות מתפתחות, קביעת רמת הפיתוח של מדינות על סמך נתונים כלכליים, בחינת תוחלת החיים במקומות שונים בעולם
 • תורת האקלים
 • איכות הסביבה – זיהומים בים, במי התהום ובאוויר ומהם גורמי הזיהום
 • תכנון עירוני – איך לתכנן ישוב חדש, כיצד בנויה תכנית עיר ועוד.

 

תכני הקורס מוצגים באופן פרונטלי על ידי מורי הקורס, בשילוב מצגות וסרטוני וידיאו; עזרים אלה מאפשרים לתלמידים להפנים בצורה טובה יותר את החומר הנלמד תוך שהם יוצאים לסיורים וירטואליים ברחבי הארץ והעולם. כמו כן, מתקיימים מפגשים אישיים ושיעורי עזר לתלמידים הזקוקים לחיזוק מעבר לשעות ההוראה בכיתה. מלבד לימוד החומר התיאורטי, מושם דגש על הקניית טכניקות לימוד ועל הדרכה בכתיבת תשובות. בנוסף, התלמידים נדרשים לתרגל פתרון שאלות מחוץ לשעות הלימוד.

 

מקומות לימוד אפשריים לבגרות בגיאוגרפיה

 

 • קידום - זוהי רשת הכנה שבה אפשר ללמוד בשלל מסלוי הכנה לבגרות וגם בקורסי פסיכומטרי. בקורס ההכנה לבגרות בגיאוגרפיה התלמידים נעזרים בכלים מגוונים כגון סימולציות, מערכות חומרים ממוחשבת ושיעורי עזר, שבאה להציע להם מענה מקיף לקראת המבחן.

 

 • הייקיו - זוהי רשת הכנה שמפעילה שלוחות בערים רבות בפרישה ארצית. ניתן ללמוד בה בקורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה ובעוד שלל מקצועות חובה ובחירה לבגרות.

 

 • רשת אנקורי – קורסי ההכנה לבגרות של הרשת פרושים בכל הארץ: קריות, חיפה, רעננה, תל אביב, חולון, ראשון לציון, פתח תקווה, ירושלים ואשדוד.

 

 • יואל גבע – לבית הספר הוותיק של יואל גבע סניפים להכנה לבגרות בראשון לציון, בתל אביב ובהרצליה. הנהלת בית הספר מבטיחה כי לפני הבחינה בגיאוגרפיה מתקיים מרתון לימודים הכולל חזרה על החומר הנלמד ופתרון שאלות ממבחני בגרות אחרים.

 

 • בית הספר לחמן לבגרות – לבית הספר זה סניפים מדרום ועד צפון, והרשת מציעה קורסי הכנה לכל מקצועות הבגרות כולל מסלול הכנה לבגרות מלאה.

 

ישנם בתי ספר נוספים להשלמת בגרות והכנה לבגרות ומדובר ברשימה חלקית. מלבד בתי הספר הפרטיים תוכלו להשלים בגרות בגיאוגרפיה במסגרות המכינות השונות במכללות רבות בארץ.

 

 

 

מבנה הבחינה

 

הבחינה בגיאוגרפיה מחולקת לשלושה מבחנים:

 

המבחן הראשון

 

המבחן כולל שתי יחידות בנושא שאותו בית הספר בוחר מבין שלושה נושאים:

 1. הפיתוח והתכנון המרחבי – עוסק בגיאוגרפיה עירונית, גיאוגרפיה כלכלית, העולם המתפתח ועוד. מקצוע זה פשוט יותר לתלמידים הומנים.
 2. כדור הארץ והסביבה – עוסק במדעי הטבע, באסונות טבע, בקרחונים נמסים ועוד.
 3. המרחב התרבותי – נלמד בבית ספר בודדים בלבד.

 

במבחן 12 שאלות שמתוכן עונים על 4 בלבד – 7 שאלות על ארץ ישראל, שמתוכן עונים על 2 שאלות – כל שאלה מזכה ב-28  נקודות. 5 שאלות על המזרח התיכון, מתוכן עונים על 2 שאלות – כל שאלה מזכה ב-22 נקודות. משך הזמן למבחן זה הוא שעתיים.

 

המבחן השני

 

המבחן כולל יחידה אחת בנתי"ב ("אנסין"): התלמידים מקבלים חבל ארץ שלא למדו קודם ועליהם לנתח אותו על סמך ניתוח מקומות אחרים בעולם שתרגלו במסגרת הלימודים. במבחן זה 5 שאלות שמתוכנן עונים על 4, כאשר השאלה הראשונה היא שאלת חובה ומשקלה של כל שאלה הוא ב-25 נקודות. משך הזמן למבחן זה הוא שעה וחצי.

 

המבחן השלישי

 

המבחן כולל שתי יחידות נוספות על ארץ ישראל ועל המזרח התיכון: המבחן מכיל 7 שאלות שמתוכן יש להשיב על 4 – משקל כל שאלה 25 נקודות. משך הזמן למבחן זה הוא שעתיים.

 

מידע נוסף

 

שימו לב כי בחינת הבגרות בגיאוגרפיה אינה מתקיימת בכל מועדי הבגרויות והיא נערכת במועד קיץ (מאי – יולי) בלבד. קורסי ההכנה בבתי הספר לבגרות יתחילו בדרך כלל בחודש פברואר. בגרות 3 יחידות בגיאוגרפיה מתקיימת גם במועד חורף.

 

חומרי העזר המותר בשימוש במבחן הם: אטלס אוניברסיטאי חדש של ברבר, אטלס כרטא משנת 1993 ואילך, ואטלס אוניברסלי של אריה שחר וכן אטלס ישראל לאומי חדש משנת 2008 ואילך לבחינה בנושא ארץ ישראל והמזרח התיכון.

 

אז מה אתם אומרים, תצטרפו למשחק? קדימה, בחרו לכם קורס ושיהיה בהצלחה!
 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות בגיאוגרפיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בגרות בגיאוגרפיה
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
השלמת בגרויות לגיל 30 +
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
המלצות לקראת הבגרות בגיאוגרפיה
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?