קורס בנקאות ופיננסים באקדמיה לפיננסים

שירות אישי - צור קשר
קורס בנקאות ופיננסים באקדמיה לפיננסים

קורס בנקאות ופיננסים באקדמיה לפיננסים BDO


קורס בנקאות ופיננסים המתקיים באקדמיה לפיננסים נבנה בשיתוף עם בנקים ומטרתו לסייע למשתתפיו להתקבל לעבודה בבנקים ולצבור יתרון מול מועמדים אחרים לתפקידים מבוקשים. הקורס מקנה תעודת בנקאי עם התמחות בתחום המשכנתאות. מקצוע הבנקאות הוא מגוון ומתאפיין ביציבות תעסוקתית, והינו בעל ביקוש גבוה בשוק העבודה של היום.

 

מה לומדים?


הקורס מקנה ידע מעשי בתחומי הבנקאות והפיננסים. הוא מספק למשתתפיו היכרות עם סביבת העבודה הבנקאית, תוך חשיפה לבנקאים ותיקים אשר מקנים להם מידע ממקור ראשון לביצוע החלטות נבונות אודות הקריירה הבנקאית בהמשך הדרך. כמו כן, המסלול מקנה ידע ומיומנויות במקצועות בנקאיים שונים, לצורך התאמה של מסלול הקריירה לצורכים ולכישורים של המשתתפים.

 

קורס הבנקאות כולל התמחות בתחום המשכנתאות, תוך היכרות עם מושגים בסיסיים בתחום ועם תהליכי התאמת המשכנתאות לצורכי הלקוחות.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקף הקורס 120 שעות אקדמיות, הוא נפרס על פני כ – 20 שבועות. הקורס מורכב מ – 20 מפגשים. התכנית מתבססת על שילוב בין הרצאות פרונטליות לבין תכנים מעשיים לרבות סימולציות, תרגילים, דיונים, סדנאות וסיורים לימודיים בהנהלת בנק ובחטיבות שונות בבנקים.

 

נושאי לימוד


להלן חלק מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

  • אקסל.
  • מסלולי משכנתאות.
  • סוגי לקוחות בבנקים.
  • סביבת רגולציה בבנק.
  • מימון ומוצרים בנקאיים.
  • כלכלה וכספי משק הבית.
  • המודל העסקי של הבנקים.
  • שירות לקוחות ככלי מכירות.
  • שיווק ומכירות מוצרים בנקאיים.
  • ועוד.

 

סגל


מנהלת תכנית הלימודים היא דורית בן-סימון, שהינה מנהלת בכירה במערכת הפיננסית הישראלית. ברשותה ניסיון של כ – 30 שנה בענף הבנקאי והפיננסי, בתפקידים בכירים בבנקים כגון ראשת חטיבה פיננסית, מנהלת סיכונים ראשית, מנהלת חיסכון וגמל, ועוד.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי הקורס זכאים לקבל תעודת בנקאי עם התמחות ייעוץ משכנתאות מטעם האקדמיה לפיננסים. כדי לקבל את התעודה, יש להיות נוכחים ב – 80% מן המפגשים, לקבל ציון עובר בכל העבודות והתרגילים, ולעבור את מבחן הסיכום בציון 75 ומעלה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בענף הבנקאות הישראלי קיימת כיום דרישה מרובה לעובדים. הבנקים מפעילים מערכים גדולים לגיוס ולהשמת עובדים, אך עדיין מתמודדים עם קשיים בגיוס המועמדים המתאימים לתפקידים. מגמה זו יוצרת צורך משמעותי בעובדים איכותיים לאיוש תפקידים רבים, החל ממשרות ראשוניות ועד לעמדות בכירות.


לאחר סיום הקורס, ניתן להשתלב במגוון תפקידים כגון בנקאי לקוחות, בנקאי משכנתאות, בנקאי עסקי, ועוד. הבנקאות של היום היא דינמית ומתקדמת, והבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים, גם מעבר לטלרים ולפקידי הפרונט, כגון בחטיבות הפיננסיות, העסקיות, חטיבות ניהול הסיכונים, אסטרטגיה, TECH, ייעוץ משפטי, ועוד. קריירה בתחום הבנקאות מתאפיינת ביציבות תעסוקתית, בתנאים טובים לעובדים, ובאפשרות ליצירת קשרים עם בכירים בעולם הפיננסי.

 

על מוסד הלימוד


קורס זה מוצע במסגרת לימודי שוק ההון של האקדמיה לפיננסים, אלו הם לימודי תעודה שבהם ניתן להכיר מקרוב מגוון כלים בשוק ההון, החל מרמות מתחילים ועד לקורסים מתקדמים, להכשרתם של מנתחי שוק ומשקיעים. בין הקורסים הנוספים בתחום זה שניתן ללמוד באקדמיה לפיננסים נכללים: שוק ההון למתחילים, מומחה קריפטו, אופציות ונגזרים, הערכת שווי חברות, ועוד. כמו כן, נערכים קורסים בתחומים מבוקשים נוספים כגון נדל"ן וייעוץ פנסיוני.