המכללה לניהול וקריירה

שירות אישי - צור קשר
המכללה לניהול וקריירה

המכללה לניהול וקריירה - לימודי תעודה והכשרה מקצועית

 

אודות מוסד הלימוד

 

שימו לב! הקורסים במכללה מיועדים לתושבי נתניה וסביבתה הקרובה בלבד!

 

המכללה לניהול וקריירה היא מוסד ללימודי תעודה והכשרה מקצועית. הקורסים הנלמדים במכללה זו יכולים לסייע למשתתפים בהם לפתוח דלת להשתלבות בשוק התעסוקה דרך פיתוח הידע והמיומנויות הנדרשים כיום.


במוסד הלימוד סבורים כי ידע עיוני בלבד איננו מספיק להשתלבות בשוק העבודה ולכן משלבים בהכשרות המקצועיות הנלמדות בו גם התמקדות בפרקטיקה. במסלולי הלימוד השונים שמים דגש על יישום פרקטי של החומר הנלמד באמצעות עבודות ומבחנים. כמו כן מתקיים תרגול פרקטי בחדרי מחשבים ובמעבדות המכללה, שבהן מתנסים המשתתפים בשימוש בציוד מקצועי רלוונטי. בחלק מן המסלולים נדרשת גם תקופת התמחות מעשית טרם ההשתלבות בשוק העבודה.


כמו כן, תכני הלימוד מעודכנים ומותאמים להתפתחויות עדכניות בשוק העבודה ולדרישות העולות מן השטח, כדי לסייע למשתתפים להגיע להישגים ולהכין אותם לאתגרים מקצועיים בהמשך הדרך.


מסלולי לימודי התעודה המתקיימים במכללה לניהול וקריירה מתאימים במיוחד לאנשים עובדים ומתקיימים במתכונת לימודי ערב. שעות הלימוד מותאמות למעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודה.

 

 

היכן לומדים?


המכללה ממוקמת בנתניה, ברחוב שמואל הנציב 30. מוסד הלימוד נמצא במיקום נגיש במרכז העיר נתניה. הגישה למכללה נוחה ומהירה.

 

מסלולי לימוד


הקורסים המוצעים במכללה לניהול וקריירה כוללים:


קורס מנהל עסקים לתעודה - בקורס מנהל עסקים רוכשים המשתתפים ידע עיוני ומעשי בניהול שיווק ומכירות וכן תחומים משיקים כגון ניהול משאבי אנוש, פיננסים וחשבונאות. במהלך הקורס לומדים מושגים עדכניים הנוגעים לניהול נכון תוך התחשבות בתנודתיות המאפיינת את השוק התחרותי של היום והיכרות עם מגמות מקומיות ועולמיות. כמו כן, מכירים כלים לשיפור יכולות העסק או הארגון להתמודדות מול מתחרים.

 

טכנאי מנעולים - במהלך קורס טכנאי מנעולים יכולים המשתתפים להכיר מקרוב טכניקות שכפול והתאמה של מפתחות, תהליכי התקנה של מנעולים בדלתות בתים, משרדים וכלי רכב וכן טכניקות פריצה ייעודיות לפתיחה של כספות. הקורס משלב בין לימודים תיאורטיים רלוונטיים לבין אימון מעשי בטכניקות הנלמדות. כמו כן, משתתפי הקורס רוכשים גם ידע פרקטי לניהול עסקים וקשרי לקוחות בתחום המנעולנות.

 

סייעות רופאי שיניים - בקורס זה מכשירים סייעות לרופאי שיניים (אסיסטנטים). הקורס כולל את כל המונחים והכלים העיוניים והמעשיים הנדרשים במקצוע זה. במהלך הקורס לומדים על תפקידי סייעות השיניים ועבודתן לצד הרופאים, סוגי הטיפולים והפעולות בקליניקה ועוד.

 

סוכני ביטוח - קורס סוכני ביטוח מתמקד בקורסי חובה הנדרשים להכנה למבחני הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. המוקד בקורס הוא הכשרה בביטוח פיננסי וביטוח אלמנטרי. לפי דרישות משרד האוצר, יש ללמוד מספר קורסים ובהם קורס כלכלה, חשבונאות, יסודות הביטוח ומבוא למימון וסטטיסטיקה. חשוב להדגיש כי יש צורך בהתמחות של שישה חודשים כחלק מדרישות ההמשך לקורס זה, לצורך השתלבות בתעסוקה בתחום.

 

ניהול לשכה ומזכירות בכירה - קורס ניהול לשכה ומזכירות בכירה נלמד בשילוב עם התמחות משפטית ורפואית והכשרת חשבי שכר. במהלך הקורס ניתן לרכוש מיומנויות לארגון וניהול, ידע בהנהלת חשבונות, יכולות כתיבה מנהלית ועסקית וכישורי שימוש בתוכנות אופיס.

 

בנקאות ופיננסים - בקורס בנקאות ופיננסים מקנים למשתתפים ידע וכלים מקצועיים לצורך הבנת צורכים פיננסיים של לקוחות פוטנציאליים ולהתאמת מנופים פיננסיים. הקורס מותאם לתמורות עולמיות עכשוויות במציאות הכלכלית. בין הנושאים הנלמדים נכללים מערכת הבנקאות הישראלית, חישובים מסחריים, דרכי מימון, שוק ההון ועוד.

 

קהל יעד - למי מיועדים הלימודים?


הקורסים במכללה מתאימים לבני 18 ומעלה שברצונם לרכוש מקצוע לחיים ולפתח ידע וכלים פרקטיים הנחוצים להשתלבות בשוק העבודה, כשכירים או כעצמאיים. הקורסים יכולים להתאים למעוניינים להשתלב במקצוע חדש ומבוקש, וכן למי שברצונם לעבור הסבה מקצועית לענפים בעלי ביקוש במשק של היום.


תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס, במרבית הקורסים על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, בחלק מן ההכשרות יכולים להתקבל גם בוגרי 11 שנות לימוד. כמו כן, מתקיימים ראיונות קבלה לבדיקת התאמת המועמדים לקורס.

 

סגל המרצים


סגל המכללה כולל מרצים מומחים בתחומם. המרצים הם בעלי ניסיון מעשי ותארים רלוונטיים, וכן ניסיון בהעברת חומרי לימוד ועמידה מול קהל. הידע והניסיון שברשותם מסייעים לבניית תכניות לימודים עדכניות ורלוונטיות, המרצים מעבירים מן הידע שברשותם אל תלמידיהם במהלך הקורסים ומקדישים שעות רבות לחזרה על החומר הנלמד ולתרגולים שונים, כדי לסייע להצלחתם ולחשוף אותם להיבטים פרקטיים של המקצוע הנלמד שיידרשו להם בהמשך.