קורס בנקאות ופיננסים במכללה לניהול וקריירה

שירות אישי - צור קשר
קורס בנקאות ופיננסים במכללה לניהול וקריירה

קורס בנקאות ופיננסים לתעודה - המכללה לניהול וקריירה

 

לתשומת ליבך - הקורס מיועד לתושבי נתניה וסביבתה הקרובה בלבד!

 

במכללה לניהול וקריירה מתקיים קורס בנקאות ופיננסים. מטרת העל של לימודי תעודה אלה היא להקנות לסטודנטים מיומנויות מקצועיות להבנת צורכים פיננסיים של לקוחות פוטנציאליים. הקורס מותאם למציאות הכלכלית ולמגמות עולמיות הרלוונטיות לשוק של שלוש השנים האחרונות.


כמו כן, המסלול כולל קורס אשר משמש כהכנה לקראת מבחן של הרשות לניירות ערך, שאליו יכולים בוגרי הקורס לגשת באופן עצמאי.


תחום הפיננסים מתאפיין בדינמיות רבה והוא אחד הענפים החשובים במשק. בין ההתפתחויות המרכזיות המשפיעות על עולם הפיננסים וכך גם על תחום הבנקאות, הן התפתחויות טכנולוגיות מהירות. שינויים אלה משפיעים גם על הכלכלה הישראלית. עובדים בתחום הבנקאות והפיננסים נדרשים אם כן להתעדכן ולהכיר את כל התמורות והשינויים בענף, כדי לספק ללקוחותיהם שירות יעיל ואיכותי. תהליכים אלה נלמדים במהלך קורס הבנקאות, כדי לספק לסטודנטים ידע עדכני ורלוונטי.

 

מה לומדים?


משתתפי הקורס רוכשים ידע נרחב וכלים פרקטיים בענפי ניהול הפיננסים והבנקאות.


בתכנית זו נכלל קורס "מבוא לכלכלה, סטטיסטיקה ומימון", קורס הכנה לקראת מבחן חיצוני שעורכת הרשות לניירות ערך. ניתן לגשת עצמאית למבחן זה בתום הקורס, לצורך קבלת תעודה מטעם הרשות לניירות ערך.


במהלך הקורס לומדים עקרונות יסוד הנוגעים לכלכלה הישראלית, ונחשפים למונחים מרכזיים בתחום ולנושא החישובים המסחריים תוך לימוד השפעתו על מחירים לצרכן ומדיניות מוניטרית רלוונטית.


בהמשך לומדים על נושאים שונים בבנקאות תוך היכרות עם מערכת הבנקים הישראלית, בנקים מסחריים וייעודיים ותפקידיו של בנק ישראל. נוסף על כך, מרחיבים בהיכרות עם דרכי מימון ודרכים לפיקוח על הבנקים, וכן לומדים מושגים מרכזיים בתחום החשבונאות ובתחום שוק ההון.

 

כמה זמן לומדים?


היקף הקורס הוא 18 חודשים. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב, במתכונת המותאמת במיוחד לאנשים עובדים.

 

נושאי לימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 • אמצעי תשלום
 • בנקאות בישראל
 • חישובים מסחריים
 • שוק ההון הישראלי
 • הכלכלה הישראלית
 • בנקאות ודרכי מימון
 • דרכים לפיקוח על הבנקים
 • מבנה ותפקידים של בנק ישראל
 • ועוד

 

סגל הוראה


סגל הקורס כולל מומחים בתחום הפיננסי והבנקאי, למרצים ניסיון מקצועי בשטח וכן ניסיון בהוראת התחום הנלמד ובעמידה מול קהל, הם מעבירים מן הידע והניסיון שברשותם אל המשתתפים במטרה להכינם לקראת השתלבות בתעסוקה.

 

מהם תנאי הקבלה?


המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

 • 12 שנות לימוד
 • ראיון קבלה

 

איזו תעודה מקבלים?


משתתפים העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר המוענקת על ידי המכללה לניהול וקריירה.


בקורס מוענקת הכנה לקראת מבחני הרישוי שעורכת הרשות לניירות ערך. בוגרים המעוניינים בכך יכולים לגשת למבחנים אלה לצורך קבלת תעודות נוספות מטעם הרשות. חשוב להדגיש - הרישום למבחנים החיצוניים הללו הוא באחריות התלמידים בלבד ואינו נעשה במסגרת הקורס.

 

על מוסד הלימוד


במכללה לניהול וקריירה, הממוקמת בעיר נתניה, ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה נוספים בתחומים מבוקשים ובהם מנהל עסקים לתעודה, מזכירות בכירה וניהול לשכה, סייעות שיניים, טכנאות מנעולים וכן הכשרת סוכני ביטוח. בקורסים משלבים בין לימוד עקרונות תיאורטיים רלוונטיים יחד עם תרגילים פרקטיים, מתוך שאיפה לאפשר לסטודנטים לפתח מיומנויות הנדרשות בשוק העבודה.

למידע נוסף לחצו: המכללה לניהול וקריירה