סטודנטים מספרים איך זה ללמוד באוניברסיטה הפתוחה

10/11/2021 מאת: אנאבל אדמסקי (3,601 צפיות)

מה חושבים סטודנטים שלומדים היום באוניברסיטה הפתוחה על הלימודים? הנה מה שיש להם להגיד על הקורסים, האפשרות לשלב לימודים עם עבודה, הקמפוסים השונים וגם האווירה החברתית שבין השיעורים.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סטודנטים מספרים על הלימודים באוניברסיטה הפתוחה

 

אם תשאלו את הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה מה הם חושבים על הלימודים, רובם יספרו על הגמישות הרבה בתואר ועל האפשרות לשלב עם עבודה. בניגוד למה שאולי חושבים הלימודים לא מתקיימים רק מרחוק, הם כוללים מפגשים פרונטליים, עזרה ותגבורים למי שצריכים וכמובן גם אווירה סטודנטיאלית, אירועים ועזרה הדדית בזמן התואר.

 

מה אומרים הסטודנטים?


הנה מה שמספרים הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה על הלימודים:


שקד, סטודנטית לפסיכולוגיה וחינוך: "האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים להתאים את הלימודים לאורח החיים שלהם. תוך כדי התואר אני עובדת ומתפתחת ברמה המקצועית וממשיכה לנהל את החיים ללא שינוי. רמת המרצים גבוהה, החומר מועבר בצורה טובה וספרי הלימוד מעולים ומאפשרים למידה מהבית. בניגוד למה שחושבים יש גם חיים סטודנטיאליים וחברים שמלווים אותך לאורך התואר. מערך הייעוץ איכותי ותומך בסטודנטים לאורך כל הדרך."


רומן, סטודנט למדעי המחשב: "הלימודים מאפשרים גמישות רבה במהלך שנת הלימודים, יש אפשרות לעבוד במשרה מלאה. קצב ההתקדמות הוא אישי. המטלות תורמות המון להבנה של החומר. מדעי המחשב זה תואר שדורש המון משמעת עצמית והשקעה, אבל ההשקעה משתלמת! חשוב לבדוק לפני הלימודים איזה מסלול מתאים לכם, לעבור על הקורסים בכל מסלול, להציץ בסילבוסים של הקורסים ולראות מה באמת מעניין אתכם."

 


נטע, סטודנטית לתקשורת והיסטוריה: "אני אוהבת שרמת הלימודים גבוהה, עם מרצים טובים, התוכן עשיר ומעניין. אני יכולה לקחת שיעורים מקוונים דרך המחשב לנוחיותי."


בשמת, סטודנטית לחינוך: "אני אוהבת שאין חובת הגעה לשיעורים וכך אני יכולה לעבוד במשרה מלאה ולכלכל את עצמי. אני יכולה ללמוד מהמחשב ויש שיעורים מוקלטים, סיכומים והכוונה לכל אורך הדרך. הקמפוס מאוד מסודר והאנשים מאוד נעימים, תמיד יש מענה לשאלות."


אמיר, סטודנט למדעי החברה הרוח: "אני אוהב את האוזן הקשבת של הצוות, הסיוע שמתקיים אונליין בכל רגע. בקמפוס יש אווירת לימודים קרובה ואינטימית והצוות הלוגיסטי דואג לכל מחסור."


יפית, סטודנטית למדעי החיים: "אני אוהבת שכל אחד יכול להתחיל ללמוד, כולם מקבלים צ'אנס והעבר לא רלוונטי, רק מידת ההשקעה בהווה. המסלול הוא גמיש ואפשר לשלב עבודה ומשפחה, יש אפשרות ללימודים בערב, בצהריים ובימי שישי."


בני, סטודנט לחינוך ופילוסופיה: "יש את החופש לעבוד וללמוד בקצב האישי שלי. האוניברסיטה נותנת מקום לאינדיבידואל, מה שמאפשר חשיבה עצמאית. הקמפוס הוא מקום ידידותי וקל להתמצא בו."


לירז, סטודנטית למדעי המדינה ותקשורת: "המרצים מעבירים את החומר בצורה מעניינת. הסטודנטים חביבים ומשתפים פעולה אחד עם השני ועוזרים. הקמפוס נוח מבחינת הגעה. מבחינתי האפשאות להשלים את החומר בעזרת שיעורים מוקלטים זה דבר מעולה."


דיאנה, סטודנטית לפסיכולוגיה ומדעי היהדות: "אני אוהבת שיש דינמיות בלימודים. אני יכולה להחליט על סמסטר כמה קורסים לקחת, זה עוזר לתכנן את השנה. המרצים תותחים, סביבת הלימודים נוחה. יש הרגשה של דיון בכיתה ומאוד כיף בשיעורים, נותנים הרבה דוגמאות וסרטונים שעוזרים להטמיע את החומר."


הגר, סטודנטית למדעי החברה: "אני אוהבת שאני יכולה ללמוד לבד בבית בזמן שלי, בלי לחץ ובלי לרוץ עם החומר. הקמפוס הוא קטן ועם הרגשה ביתית, המרצים מעולים. אני מגיעה למפגשי החובה כי אני מעדיפה ללמוד לבד, אבל זכיתי להכיר מרצים מדהימים."


איתי, סטודנט למדעי המדינה ותקשורת: "אני אוהב את הגישה של המרצים באוניברסיטה הפתוחה, מצד אחד הם נותנים לנו את החופש והבחירה איך וכמה ללמוד, ומצד שני הם עומדים עם היד על הדופק ומוודאים שכל מה שאנחנו עושים הוא נכון וברמה גבוהה."


 

 קצת על האוניברסיטה הפתוחה


באוניברסיטה הפתוחה לומדים היום יותר מ - 46,000 סטודנטים במסלולים לתואר ראשון ושני ולימודי תעודה. ניתן ללמוד במגוון של שילובים את מקצועות מדעי הרוח ומדעי החברה, מדעים ומדויקים, מדעי החיים ועוד.


אחד המאפיינים המיוחדים באוניברסיטה הפתוחה הוא שיטות הלמידה הגמישות. הסטודנטים יכולים לשלב מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד בעשרות יישובים בארץ עם לימודים מרחוק (אונליין) בעזרת טכנולוגיות. התנאים האלה מסייעים להם ללמוד במקום ובזמן שנוחים להם ולהתאים את הלימודים לשילוב עם עבודה. הקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה פרוסים מצפון ועד דרום.