סקר הסטודנטים הרשמי, שאלנו 29,169 סטודנטים איפה הכי כדאי ללמוד:
איך להשתמש בסקר?
באפשרותך לחפש לפי מקצוע לימודים כללי (משפטים או פסיכולוגיה) או לפי מוסד לימודים ספציפי (לוינסקי או פרס)
למשל: משפטים, פסיכולוגיה ...
חוות דעת של סטודנטים על האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1273 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
14/07/2022

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שאני מנהלת את הזמן ויש אפשרות לימוד מהבית הלימודים הם פעם בשבוע בד״כ אז אפשר לשלב דברים נוספים

על הקמפוס

מאוד נוח מגוון מבחנים ברמה גבוה (לפעמים מידי).

האוניברסיטה הפתוחה
06/07/2022

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את הסדר והארגון, הנגישות והתכנים שמועברים בזום, עם ספרים פיזיים ודיגיטליים, שנותנים ל קרא עוד...

על הקמפוס

מומלץ לאנשים שאוהבים ויודעים ללמוד לבד, ובעיקר כשילוב עם מסלול החיים (עבודה, ילדים).


טיפים מסטודנטים שכבר למדו
ניהול זמן ולמידה שיתופית זה שם המשחק להצלחה :) הכל אפשרי!
1. מומלץ להתייעץ עם חברים לפני בחירת המסלול ולוודא שהתוכן שלו מתאים עבורכם, עדיף מאשר לעבור מסלולים תוך כדי או לבטל לימודים.
2. אם מתאפשר הרשמו עם חברים, זה תומך!
3. הסתכלו סביבכם בתחילת הלימודים ובחרו את חבריכם! שיתוף פעולה ולמידה שיתופית זה נכס בלימודים אקדמיים וניתן לרכוש חברויות לכל החיים!
4. נצלו כל "זמן מת" ביום לטובת הלימודים, זה יקל עליכם המון... דוגמאות מהקבוצה שלי: צפייה בשיעורים מוקלטים תוך כדי תלייה וקיפול כביסה, האזנה לשיעורים בנסיעות ארוכות... וכד'... בהצלחה! תהנו מזה... עם כל הקושי
האוניברסיטה הפתוחה
שמרית
חינוך טכנולוגיות למידה
הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים גמישות רבה במהלך שנת הלימודים. יש אפשרות לעבוד במשרה מלאה ולשלב קורסים באו"פ. קצב ההתקדמות בלימודים הוא אישי אך אין לזלזל במטלות מנחה שבסופו של דבר תורמות המון להבנה של החומר הנלמד. מומלץ לבדוק טוב טוב לפני תחילת הלימודים איזה מסלול מעניין אתכם, לעבור על הקרוסים של המסלול, להציץ בסילבוסים של כל הקורסים הנלמדים ולראות אם זה באמת מעניין אתכם! חייב לציין שמי שרוצה ללמוד מדעי המחשב צריך להבין שזה תואר שדורש המון השקעה ומשמעת עצמית, לא משנה באיזה מוסד לימודים תבחרו, אך ההשקעה משתלמת בסופו של דבר! בהצלחה!
האוניברסיטה הפתוחה
רומן
האוניברסיטה הפתוחה בבאר שבע
לא להיבהל בהתחלה! הקורס הראשון שלקחתי היה אינפי 1 וחטפתי הלם, למרות שאני טוב במתמ'. אז אולי נכון להתחיל רגוע (לקחתי רק קורס זה בסמסטר הראשון) ולבנות בסיס טוב. בנוסף, כדאי לבחור נושא שמתחברים אליו. אני לא הייתי בטוח ולכן לקחתי מהספרייה ומאחי ספרים של קורסים של האו"פ בכמה נושאים שנראו לי, וזה מאוד תרם לי בתהליך הבחירה. לסיום, ממליץ ליהנות מהלימוד עצמו, מעבר לסיבה לשמה עושים את התואר, כי יש לאוניברסיטה אפיקי ידע שפותחים את הראש ואם משקיעים בזה אפשר ממש לחשוב ולהתפתח - דרך אגב, נכון מאוד גם בזרימה ובחיבור מהבחינה החברתית. בהצלחה!
האוניברסיטה הפתוחה
טל
תואר במתמטיקה
לכל מוסד לימודים יש יתרונות וחסרונות ולכן לדעתי יש לבחור את מוסד הלימודים בהתאם לצרכים של הסטודנט עצמו. שואלים אותי כל הזמן איך זה ללמוד באוניברסיטה הפתוחה בכללי ואיך זה לעשות תואר בפסיכולוגיה ולכולם אני עונה את אותה התשובה, אני אישית מאוד מרוצה ואם מתלבטים בנוגע לאוניברסיטה או בנוגע למסלול הלימודים אני ממליצה לקחת קורס אחד שנחשב לקל ולראות אם הלימודים באוניברסיטה הפתוחה בכללי ולימודי פסיכולוגיה בפרט זה משהו שמתאים. אם לא מנסים לא יודעים :)
האוניברסיטה הפתוחה
אליזבטה
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
לקחת את הלימודים ברצינות, לבדוק שאכן מתאים סגנון הלימודים שרובו למידה עצמית, בתואר שני 6 מפגשים בלבד לכל קורס, רוב הלימוד מתבצע בבית עם ספרים, המון עבודות להגשה, ויש קורים שהלימוד בהם הוא באמצעות הרצאות מוקלטות באתר האוניברסיטה. לא מתאים לכל אחד, עם זאת פתרון מושלם לאנשים עובדים שלא ממהרים לסיים ללמוד ורוצים ללמוד בכיף שלהם על פני זמן, כמו כן מיקום הלימוד גמיש ניתן ללמוד בכל שלוחה בארץ, קל עבור אלו שנותים לעבור מיקום מגורים לעיתים דחופות.
האוניברסיטה הפתוחה
יוסי
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
במידה והסטודנט נאלץ לעבוד וללמוד בו זמנית, חשוב מאוד לא להזניח את הלימודים, ללמוד הכל בזמן, לתרגל אחרי כל מפגש בכל קורס. חובה לפחות לפתור את הממ"נים. בחלק מהקורסים אפילו חובה לקרוא את כל הספרים, מכיוון שמלמדים רק בעזרת מצגות.
לא לזלזל לדקה בלימודים, העומס כבד כאשר לומדים ועובדים. ולא להקשיב לאלו שלומדים במקומות אחרים ולומדים את כל החומר בשבוע ימים לפני המבחן. פני הדברים הם לא כך. יש לתרגל לאורך כל הסמסטר וזה מה שיקל על הלמידה למבחן.
האוניברסיטה הפתוחה
אולגה
הנדסת תעשייה וניהול
הייתי ממליץ לסטודנטים חדשים קודם כל לפני ההרשמה לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד היועצים בקמפוס , הייעוץ ממש עוזר ממליץ בחום.
גם הייתי ממליץ לקחת לפני תחילת הלימודים קורסי הכנה ללמידה , מה שעוזר לסטודנטים מתחילים בצורה טובה.
דבר נוסף הייתי ממליץ זה ליצור קבוצה של סטודנטים בעלי אותו כיוון אקדמאי ויחד לנסות לתאם קורסים כך אפשר להיעזר אחד בשני לאורך כל התואר עם אותם סטודנטים מה שיוצר חברויות וע"י כך נוחיות בלמידה המשותפת.
האוניברסיטה הפתוחה
גדי
האוניברסיטה הפתוחה רמלה
ממליצה לתלמידים חרדים או סתם כאלה שלא הלך להם בבחינות הבגרות והפסיכומטרי ועדיין מאמינים בעצמם לא לזנוח את החלום ללמוד ולהוציא תואר.
ובייחוד לאמהות לילדים וגם אנשים מבוגרים שחושבים שהפסידו את הרכבת, בואו להגשים את החלומות שלכם.
כאמא לילדים העובדת במשרה מלאה עדיין יש לי קשיים ואני נלחמת להמשיך ללמוד, גם העלויות מרתיעות ועדיין קשה לי לוותר. מרגע שהכרתי את האוניברסיטה הפתוחה- הדילמות פשוט נגמרו לי.
האוניברסיטה הפתוחה
מורן
חינוך ופסיכולוגיה
רוב האנשים מתלבטים המון מה ללמוד ואיפה, עצתי לסוטדנטים חדשים להירשם לאוניברסיטה הפתוחה ולקחת קורסי תשתית ועם הזמן וחילופי שיחות עם סטודנטים אחרים בקמפוס תתגבש לה איזה דיעה בקשר לתחום הלימודים. דבר שאי אפשר לעשות במקומות אחרים. אך רק בתנאי שיש לאותם אנשים משמעת עצמית חזקה ונכונות להשקעה רצינית בלימודים.
הצעה אחרונה ובקשה: תשקיעי המון ואל תתייאשו אנחנו דור העתיד של המשק הישראלי. "יגעת ומצאת תאמין".
האוניברסיטה הפתוחה
אבי
האוניברסיטה הפתוחה בבאר שבע
כסטודנט העובד במשרה מלאה, על מנת לקיים את עצמו ללא עזרה כלכלית מהמשפחה עקב חוסר יכולת, מומלץ לסטודנטים המעוניינים לעבוד במשרה מלאה ללמוד באו"פ, שכן יכולת התמרון הינה גבוהה. כמו כן, יש לבצע ביקורת פנימית על מנת לוודא שאכן כל סמסטר ישנה עמידה בדרישות, על מנת לא "לאבד" את התואר באמצע, ולא למשוך את התואר זמן רב מדי. כלומר, על הסטודנט להציב לעצמו תוכנית לימודים אישית, ולבדוק שאכן עומד בה.
האוניברסיטה הפתוחה
עידו
לימודי כלכלה - האוניברסיטה הפתוחה
סטודנט שרוצה להרגיש בית חם ואוירה כייפית ללימודים חייב להגיע לאוניברסיטה הפתוחה, זה פשוט משהו אחר. פה תקבלו ביטחון, הרגשה של מיצוי היכולות האמיתיות שלכם ובלי פחד תיגשו לבחינות. המקום משרה אוירה רגועה, המרצים, ההנהלה ובכלל יהיה לכם כייף להגיע למקום גם אם תהיו עייפים אחרי יום עבודה עדיין תרגישו בטוחים להשתלב במהלך השיעור בצורה רגועה. הכל זורם הסטודנטים חברים אחד של השני וכולם מקושרים.
האוניברסיטה הפתוחה
נחמה
מדעי החברה - האוניברסיטה הפתוחה
מומלץ לסטודנטים שמסוגלים ללמוד באופן עצמאי ולהשקיע זמן ללימודים בבית. לכאלה שקשה להם עם מסגרות נוקשות ומעדיפים להציב לעצמם את המטרות ולבחור את דרך הלימודים. כדאי להשקיע בהגשת המטלות שעוברות על החומר החשוב והמשמעותי לבחינה. כדאי להיעזר בשירותים באינטרנט, בפורומים- כדי לשאול שאלות ולראות שאלות של אחרים ותשובות המנחים, בצפייה בשיעורים מוקלטים. ובאתר הקורס באופן כללי.
האוניברסיטה הפתוחה
יאנה
לימודי פסיכולוגיה - האוניברסיטה הפתוחה
הפתוחה מהווה פתרון טוב מאוד למי שחייב/רוצה לעבוד במשרה מלאה ולשלב עם זה לימודים.
החיסרון הגדול הוא שהזמן שייקח להשלים את התואר יהיה ארוך יותר מהרגיל ובמקרים מסויים אף כפול! צריך לקחת את זה בחשבון כשנכנסים לפתוחה.
אני לא יודע עד כמה הפתוחה נחשבת בעיני מעסיקים אבל אני מניח שהיא מספיק נחשבת כדי לתת הזדמנות לכל בוגר תואר. הרבה תלוי בבנאדם בסופו של דבר.
האוניברסיטה הפתוחה
שניר
מדעי המחשב – האוניברסיטה הפתוחה
כל סטודנט צריך לחשוב טוב ולבדוק היטב את מסלול הלימודים אליו נכנס, כאשר יש לחשוב מבחינה לימודית על התכנים, מבחינה חברתית וכן מבחנה כלכלית, כמובן כל השיקולים הללו צריכים להילקח בחשבון בתקופות עומס מבחנים וכו אשר הסטודנט לעיתים נמצא בלחץ. חשוב לבחור את העומס הנכון מבחינת שאר העיסוקים, וזהו היתרון המשמעותי של האוניברסיטה הפתוחה - ניתן לבחור את קצב הלימוד.
האוניברסיטה הפתוחה
עינב
האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב
אני ממליצה לכל סטודנט חדש שמתלבט איפה ללמוד להצטרף לאוניברסיטה הפתוחה ולא לחשוב פעמיים כי באמת נותנים שירות מעולה והקלות במצבים קשים, בנוסף לזה אפשר ללמוד ןלעבוד כי יש לך האפשרות לבחור איך תרצה ללמוד באוניברסיטה או בבית, וגם אפשר לבחור ללמוד במוסד אחר ששייך לאוניברסיטה כמו מכללה למינהל בחיפה ששם גם נותנים שיעורי תרגולים שמקללים עליך המון להכנה למבחן.
האוניברסיטה הפתוחה
נאדיה
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
האוניברסיטה הפתוחה כוויכול המוסד שאמור להיות הנוח ביותר לתואר בישראל ויש המון דברים שההנהלה שלו עוד צריכה לעשות. להוריד את זמני ההמתנה בטלפון, לתת מבחנים הוגנים יותר וציונים ראויים. במוסדות אקדמיים אחרים באים לקראת הסטודנטים רק באוניברסיטה הפתוחה תלמיד של 100 מקבל 60.במידה והיה אחרת היתה לי מוטיבציה גבוהה אבל כרגע אני מחפש עבודה כדי לשרוד כלכלית
האוניברסיטה הפתוחה
גיא
האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב
סטודיינטים בעתיד צריך לדעת מה רוצים ומה הם אוהבים ללמוד ויבחרו הקמפוס המתאים והיפה ללמוד בו .
וגם צריך לקחת בחשבון הכסף ואייך לשלם שכר לימוד שזה דבר מאוד חשוב שזאת הבעיה לכל הסטודינטים שאין כסף מספיק ואין זמן לעבודה .
הסטודינט צריך מלגות כדי שיהיה עומד חזק בלימודים שלו וגם אם היה כמוני שהוא ליקח דירה ומשלם עליה בחודש מינימום 700 שיקל חדש !
האוניברסיטה הפתוחה
תמר
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
במידה ואתם לומדים בפתוחה :
1. תסיימו את הפטור באנגלית כמה שיותר מהר כי אי אפשר לקחת קורסים מתקדמים בלעדי הפטור.
2. אל תזללו בקורס ישומי מחשב - הקורס מורכב וחייבים לעבור אותו .
3. יש לעבור את מבחן הביבליוגרפיה. (בלעדיו לא ניתן להתקדם בקורס)
4. אם אתם תלמידי חשבונאות ...קחו את הקורסים ברצף..מומלץ..כי הכל קשור אחד בשני.
בהצלחה :)
האוניברסיטה הפתוחה
מריה
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
כדי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, צריך לדעת לחלק את הזמן בצורה נכונה, ולהיות מסוגלות ללימוד עצמאי אקטיבי.
ההמלצה החמה ביותר שלי לכל מי ששוקל ושוקלת את המסלול הזה היא לקחת בסמסטר הראשון קורס אחד או לכל היותר שניים, רק כדי לקבל טעימה מהאו"פ שתעזור להבין את הרעיון הכללי של לימוד עצמי. זה לא מתאים לכולם, אבל ייתכן שאם תנסו תגלו שהתאהבתם.
האוניברסיטה הפתוחה
ענבר
מדעי הרוח - האוניברסיטה הפתוחה
להיות סטודנט זה לקבל על עצמך עבוד במשרה מלאה. יש צורך בהמון השקעה ורצינות על מנת להצליח ולעמוד בכל הדרישות של כל קורס. חשובה מאוד ההתמדה והרצינות לכן ההצעה שלי לכל אלה שרוצים להתחיל וללמוד זה לדעת קודם כל מה הם באמת רוצים ללמוד, במה הם הכי מתעניינים ומה הכי מתאים להם בכדי להמשך וללמוד ולא לפרוש למרות כל הקושי.לאהוב את מה שלומדים.
האוניברסיטה הפתוחה
אריאלה
כלכלה וניהול
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!