קורס משפצי תפילין במכון עליה לחרדים

שירות אישי - צור קשר
קורס משפצי תפילין במכון עליה לחרדים

קורס משפצי תפילין במכון עליה – לגברים חרדים


שמירת תקינותם של התפילין היא משימה חשובה, שבמסגרתה יש להקפיד על כך שכל מרכיב זעיר יהיה בגודלו ובמקומו המתאים. במקרה שבו חלה חריגה ולו הקטנה ביותר התפילין אינן כשרות, ולכן יש חשיבות רבה להקפדה זו. משפצי תפילין הן אנשי מקצוע שאחראיים על הקפדה על תקינות ושלמות הבתים וכל החלקים. במסגרת תפקידם הם עורכים הכנסה והוצאה של הפרשיות, תפירה, צביעה ופעולות נוספות. כל זאת בהתאם למסורת ישראל ולהלכות הנדרשות. מלאכה זו אינה קשה במיוחד לביצוע אולם היא מצריכה ידע עיוני ומעשי נרחב כדי לוודא כי העבודה נעשית באופן התקין והכשר ביותר.


במכון עליה מתקיים קורס משפצי תפילין, שבו יכולים גברים חרדים ללמוד את כל הכלים ההלכתיים בתחום. מטרת הקורס היא היכרות מעמיקה עם מלאכת השיפוץ לרבות פתיחה וצביעה של בתים, קשירה ותהליכים נוספים שהם חלק מן העבודה השוטפת. במוסד הלימוד שואפים לסייע לתלמידים לרכוש את הידע והכלים החיוניים לפרנסה בכבוד ממקצועות הקודש. תכנית הלימוד מותאמת לצורכים של סטודנטים חרדים והיא מפוקחת ומותאמת על ידי אברכים ידועים.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על תהליכי שיפוץ התפילין. הם מתוודעים להלכות הרלבנטיות ובוחנים את הפרקטיקה של אנשי המקצוע. בין היתר הם לומדים על תהליכי ההוצאה וההכנסה של הפרשיות, על שיטות תפירת בתים, טכניקות הדבקה וכן שיפוצים וצביעות. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות פרקטיות בסוגי התיקונים השונים. ידע פרקטי זה ברזי המקצוע יכול לסייע להם בהשתלבות בשוק העבודה עם סיום הכשרתם.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית הוא כחודשיים. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בתרגילים מעשיים. לימוד האומנות בקורס נערך במפעל שיפוץ, שבו המשתתפים מתרגלים את הידע הנלמד בקבוצות קטנות תוך הדרכה של מרצים מקצועיים מן התחום. המרצים מספקים הכוונה וייעוץ גם אחרי תום הקורס ומסייעים לבוגרים בשאלות הלכתיות שיכולות לעלות בראשית דרכם. הסטודנטים מקבלים ערכת ציוד לשימוש אישי, שבה נכללים חומרי העבודה של משפצי התפילין. בערכה זו הם משתמשים במהלך השיעורים ומתרגלים את הטכניקות הנלמדות וכך צוברים ניסיון פרקטי.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • תיקוני תפילין
  • אופן ההדבקה
  • סוגי הקשירות
  • הכרת סוגי בתים
  • שיטות תפירת בתים
  • שיפות וצביעת תפילין
  • הוצאת פרשיות והכנסתן
  • ועוד

 

סגל הוראה


סגל מכון עליה מורכב מרבנים ידועים ובעלי ניסיון בתחומי ההלכה והקודש וכן בהוראת ענפים אלה. הם מעבירים אל התלמידים מן הידע והניסיון שלהם ומלווים אותם לאורך הקורס וגם לאחריו בייעוץ בתחומים הלכתיים.

 

על מוסד הלימוד


מכון עליה הוקם לפני כעשור ובו יכולים גבירם חרדים לקחת חלק במבחר קורסים לחרדים. בקורסים אלה ניתן להכיר לעומק את מקצועות ההלכה ולרכוש את הכלים הפרקטיים הנחוצים להשתלבות מעשית בהם ולפיתוח הקריירה. בקורסים משולבת התנסות מעשית כגון סדנאות ותרגילים וכן בחלק מן המסלולים יוצאים לסיורים והתנסויות בשטח, לצורך צבירת ניסיון בתחום הנלמד. בין הקורסים שאותם אפשר ללמוד במכון נכללים קורס סופרי סת"ם, קורס מסדרי חופה וקידושין, קורס שחיטת בהמות ועופות, קורס משגיחי כשרות, קורס ניקור ועוד. בחלק מן הקורסים, מקבלים המשתתפים הכנה לקראת מבחני הסמכה חיצוניים שהעוברים אותם יכולים לקבל תעודות הסמכה מוכרות לעיסוק במקצועות הקודש השונים.

 

תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל גברים חרדים המעוניינים לרכוש את ההכשרה הנדרשת לתפקיד משפצי תפילין. אין צורך בהכרח בידע קודם בתחום זה כדי ללמוד בקורס. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים על תנאי הקבלה.

 

תעודה


בסיום ההכשרה מקבלים המשתתפים העומדים בכל הדרישות תעודת הסמכה מטעם מכון עליה.

למידע נוסף לחצו: מכון עליה