רוצה פרטים על קורס שיפוץ תפילין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שיפוץ תפילין לדתיים וחרדים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שיפוץ תפילין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס משפצי תפילין לדתיים ולחרדים


לתפילין חלק חשוב במצוות אותם מקיימים מדי יום. על פי ההלכה הן חייבות להיות בנויות בדיוק ובמצב שמור היטב, חז"ל הגדירו בפירוט את המידות של ריבועי בתי הבתים, שהם קופסאות העור המכילות את הפרשיות, ואת אופן קביעת כשרותם. במקרה שבו חלה חריגה זעירה במידות אלה, אפילו חריגה שגודלה פחות ממילימטר אחד שלא ניתן לראות בעין, הכשרות נפגמת. מסיבה זו חשובים חוות הדעת של מומחים בתחום זה, הידועים בשם משפצי תפילין.


במסגרת עבודתם, העוסקים בשיפוץ תפילין נדרשים לבקיאות רבה בהלכות לצד כישורים פרקטיים בתיקון ותחזוקת החלקים השונים. טכניקות הבדיקה והשיפוץ הם תהליכים מורכבים שנדרשת בהם קפדנות ודייקנות רבה וכך קיים ביקוש רב לבעלי מלאכה המצטיינים בעבודתם.


לצורך לימוד המקצוע ורכישת הידע הנחוץ במלאכה ניתן לקחת חלק בקורס שיפוץ תפילין. אלה הם מסלולי לימודים לחרדים ולדתיים המתקיימים בפיקוח של אברכים ידועים ובהם ניתן לרכוש את כל הידע ההלכתי והפרקטי הנחוץ בתפקיד. מטרת הקורסים היא לסייע לקהל שומרי התורה והמצוות לרכוש מקצוע קודש מבוקש שממנו יוכלו להתפרנס בכבוד וגם להעניק שירות חשוב לציבור.

 

למי מיועד הקורס


הקורס מיועד לגברים מהציבור החרדי והדתי, שומרי מצוות המעוניינים לרכוש מקצוע קודש מבוקש. מלאכת שיפוץ התפילין מחייבת דיוק רב, הקפדה על הפרטים הקטנים וריכוז רב וכך הקורסים מתאימים במיוחד למי שניחנו בתכונות אלה ומעוניינים במקצוע המשלב אותן יחד עם מלאכה שיש בה שליחות עבור הציבור.


יכולים ללמוד בקורס גם בוגרי קורסי הלכה נוספים, המעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה. כך למשל סופרי סת"ם או דיינים המעוניינים להשתלב גם בענפי קודש נוספים יכולים לקבל ידע וכלים רבים במהלך הקורס ולפתוח דלת לתפקידים חדשים.

 

תכנית הלימודים


לאורך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על כל המרכיבים של מלאכת שיפוץ בתי התפילין. מרכיב אחד בקורס הוא לימוד הפן העיוני וההלכתי של המקצוע והמרכיב האחר הוא לימוד שלבי המלאכה המעשיים.


תחילה לומדים המשתתפים את ההלכות הנחוצות לאנשי המקצוע. הם מתוודעים להגדרות תקינות הבתים והמרכיבים השונים של תפילין היד והראש וכן על גורמים שעשויים להביא להיותן פסולות. לאחר מכן נלמדים תהליכי התיקון של החלקים השונים, לרבות פתיחת הבתים והוצאת הפרשיות שבתוכם, הדבקה של חלקים, צביעה של הבתים באופן תקין ומדידה של החלקים לפי הגדלים הנדרשים לפי ההלכה. נלמדות גם טכניקות להתמודדות עם בעיות שונות, כגון חילוץ של פרשיות תקועות והכנסת חדשות.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים נעים בין כחודשיים ועד חצי שנה. השיעורים מתקיימים לרוב במתכונת ערב ונערכים אחת לשבוע.


במסלולים משולב לימוד עיוני יחד עם תרגילים מעשיים כדי לסייע לסטודנטים ברכישת המיומנויות הנלמדות. הם צופים בהדגמות של תהליכי הצביעה והתיקון, מסיירים במפעלים לייצור תוך היכרות עם כל שלבי התהליך וגם מתנסים באופן פעיל בכל הכלים הנלמדים. בין היתר הם מתרגלים את אופן השימוש בחומרי הגלם ובציוד, את השיטות המקצועיות לעיבוד ושיפוץ, צביעה ותהליכים נוספים. לקראת סיומם של הקורסים נכללת בחלק מן המוסדות הכנה לקראת מבחני הגמר להסמכה בתחום.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים על מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

 • צביעת בתים
 • סוגי התיקונים
 • קשירת החוטים
 • שיטות עיבוד עור
 • הכנסת פרשיות והוצאתן
 • ועוד

 

תנאי קבלה


הקורסים מיועדים לגברים דתיים וחרדיים, אברכים ובני תורה. במסגרת תנאי הקבלה לקורסים, לעיתים מציבים המוסדות הגבלות גיל מסוימות ומרבית הקורסים פתוחים למועמדים מעל 18 שנים. במקרים מסוימים יש צורך בהמלצות מרבנים, כגון ראשי מוסדות שבהם לומדים המועמדים וכן אישורים על לימודים במסגרות תורניות מוכרות. מתקיימים גם ראיונות אישיים מול רבנים בכירים, שבהם נבדקת התאמת המועמדים לקורס ולתפקיד.


לרוב הקורסים מתאימים גם למי שאין ברשותם ניסיון קודם בתחום הנלמד. כמו כן, הקבלה אפשרית גם לאנשי מקצוע מן התחום שברצונם להרחיב את הידע שברשותם. לתכנית יכולים להתקבל בין היתר גם בעלי מלאכה ממקצועות משיקים כגון סופרי סת"ם ומגיהים, דיינים ורבנים המעוניינים בהרחבת הסמכות המקצועית.

 

תעודה


בסיום הקורס ולאחר עמידה בכל חובות הלימוד מוענקת לבוגרים תעודת גמר. בחלק מן המקרים התעודה המוענקת היא מטעם רבנים ותיקים ומוכרים ומטעם בד"ץ. במקרים אחרים התעודה ניתנת על ידי מוסד הלימוד.


כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור מבחני גמר. מרבית המוסדות עורכים בחינות עיוניות בתחומי ההלכה וכן מבחנים מעשיים שבהם התלמידים נדרשים להפגין את כישורי השיפוץ באופן יישומי מול וועדת בוחנים. כמו כן, עליהם לעמוד בכל המטלות במהלך הקורס ולעמוד בחובות הנוכחות במפגשים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום ההכשרה יכולים הבוגרים להשתלב בתחום במגוון מסגרות. חלק מן הבוגרים פותחים קריירה כמשפצים עצמאיים ואחרים משתלבים במגוון של מכונים וחברות בתחום זה. כמו כן, באפשרותם להשתלב במכוני סת"ם המציעים שירותים אלה לציבור. מי שכבר עוסקים בתחום כתיבת והגהת הסת"ם יכולים להשתמש בכלים הנרכשים לצורך הרחבת היצע השירותים שהם מציעים ללקוחותיהם. בחלק ממוסדות הלימוד מציעים שירותי השמה לסטודנטים מצטיינים העומדים בכל התנאים, ולעיתים מסייעים בהכוונה וייעוץ להקמה של עסק עצמאי ולפיתוח הקריירה.

 

מוסדות

 

 • מרכז דעת העולמי להכשרה תורנית (פרישה ארצית): ניתן להשתתף בקורס המועבר על ידי רבנים בכירים ומשלב בין ידע הלכתי ועיוני לבין כלים מעשיים. בסיום הקורס ניתנת לזכאים שעומדים בחובותיו, תעודת הסמכה מטעם המרכז. בין חובות הקורס נכללות חובת נוכחות וכן מעבר מבחן עיוני ומעשי.
 
 • מכון עליה (ברחבי הארץ): מכון עליה הוא מוסד למקצועות הקדושה שבו יכולים גברים חרדים ללמוד בקורסים שונים. היקף הקורס חודשיים ובו נכללים תרגולים מעשיים. המשתתפים מקבלים ליווי וסיוע גם אחרי תום ההכשרה וכן ניתנת להם ערכת ציוד שבה ניתן לתרגל במהלך ההכשרה. את ההתנסות המעשית עורכים במפעל שיפוץ בליווי של המרצים. במכון קורסים לחרדים בתחומים נוספים, כגון קורס סופרי סת"ם, קורס מסדרי חופות, קורס משגיחי כשרות, קורס ניקור בשר ותכניות נוספות המתאימות לגברים מן הציבור החרדי.

 

 • עתידים – מרכז הכשרה תורני (במספר ערים): מרכז ההכשרה מופעל על ידי עמותה הפועלת לקידום מקצועות ההלכה. היקפו של הקורס כ – 48 שעות אקדמיות והוא כולל לימוד עיוני ופרקטיקה. המסלול מתקיים במתכונת ערב. למרכז הלימוד שלוחות בכמה ערים בהן בני ברק, ירושלים, אשדוד, באר שבע, חיפה ונתניה.

 

 • מרכז ש.ח.ם (פרישה ארצית): זהו מרכז ארצי ללימודי מקצועות ההלכה והדיינות. מתקיים בו קורס המחולק למרכיב עיוני ולמרכיב מעשי בו היכרות עם כלי העבודה ותהליכי השיפוץ. היקף התכנית 40 מפגשים ובסיומה מתקיים מבחן מטעם בד"ץ. בין הקורסים הנוספים המתקיימים במוסד זה נכללים קורס רבנים אזוריים, קורס מדריכי חתנים, קורס מוהלים, קורס משגיחי כשרות ועוד.

 

 • מורשת אבות (פרישה ארצית): מורשת אבות הוא מכון ארצי ללימודי מקצועות הקודש. הקורס נפרש על פני כחמישה מפגשים שנערכים אחת לשבוע. בסיומו מתקיימים מבחני הסמכה עיוניים ומעשיים. בין המסלולים הנוספים במוסד הלימוד נכללים קורס הגההת סת"ם, קורס רבנים, קורס טוענים רבניים, קורס פיוט ועוד.

 

 

 • קסת הסופר (ראש העין): הקורס מתמקד בצביעת בתי התפילין ואורכו 12 מפגשים. התלמידים מתרגלים את טכניקות הצביעה הנלמדות תוך שימת דגש על דיוק ועבודה מהירה ואיכותית. הקורס מופעל על ידי מכון לספרי תורה הפועל משנת 1999, שברשותו גם מפעל ייצור, אשר מנוהל על ידי רב בעל ניסיון בכתיבת סת"ם.

  

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שיפוץ תפילין?

רוצה לדעת יותר על קורס שיפוץ תפילין?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס שיפוץ תפילין