קורס פסיכומטרי בבית הספר אבי יולזרי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכומטרי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אבי יולזרי - קורס פסיכומטרי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכומטרי בבית הספר אבי יולזרי


מבחן הפסיכומטרי, הממיין את המועמדים לתואר ראשון במוסדות אקדמיים בארץ, עשוי להיות מאתגר משום הרמה הגבוהה של השאלות בנושאים שעליהם נבחנים (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית), אך גם בשל מגבלות הזמנים והלחץ שהוא לעתים מעורר.


מסיבה זו, רבים בוחרים להשתתף בקורסי הכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי, הנלמדים במגוון מוסדות לימוד ברחבי המדינה, ומאפשרים למשתתפיהם לרכוש אסטרטגיות לניהול זמן ועמידה בלחצים, וכן לתרגל ולהתכונן בצורה יעילה לקראת הבחינה.


בבית הספר אבי יולזרי מוצע קורס פסיכומטרי, במהלכו המשתתפים מקבלים כלים פרקטיים עבור המבחן, וכן הדרכה אישית ממורים מקצועיים ובעלי ניסיון.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בקורס, המשתתפים רוכשים את דרכי החשיבה הנחוצות עבור פתרון השאלות במבחן הפסיכומטרי באופן מיטבי; הם לומדים להבין את ההגיון שעומד מאחורי מגוון השאלות בבחינה, מפתחים אסטרטגיות למידה וניהול זמן, ומיומנויות חשובות נוספות לקראת המבחן.


מעבר לכך, התלמידים מחזקים את שליטתם בשפה האנגלית ומעשירים את אוצר המילים שלהם באנגלית וכן בעברית.


חלק חשוב מהמבחן הוא הפרק הכמותי, ובפרט עבור מי שרוצים ללמוד מקצועות מדעיים וטכנולוגיים לתואר הראשון. על כן, המשתתפים מחזקים את הבנתם באלגברה, בגיאומטריה, בפתרון בעיות מילוליות במתמטיקה וכן את יכולות ההסקה שלהם מגרפים ומתרשימים.


בנוסף, במסגרת המבחן ניתנת לנבחנים מטלת כתיבה. במהלך הקורס התלמידים מחדדים את כישורי ההבעה בכתב שלהם, ומתרגלים כתיבת חיבורי עמדה.


מתכונת הלימודים


משתתפי הקורס מתחילים את הכנותיהם לבחינה כ – 3 חודשים לפני מועדה. הלימודים משלבים בין שיעורים פרונטליים, ובין תרגול בבית באמצעות מערכת אינטרנטית.


אתר הקורס והמערך המקוון כוללים עזרי לימוד, כגון מבחנים לדוגמא, סרטונים המסבירים פתרון שאלות מורכבות, לומדות המאפשרות לשנן מונחים בעברית ובאנגלית, ועוד.


מעבר לכך, התלמידים יכולים לשלוח שאלות וליצור קשר עם המורים גם בין השיעורים באמצעות המערכת האינטרנטית.


לקראת סיום הקורס, מתקיימים מרתונים של תרגול לקראת הבחינה- שיעורי תגבור אינטנסיביים, במהלכם המשתתפים מתרגלים באמצעות סימולציות המדמות את הפסיכומטרי, בודקים את תשובותיהם מול המורים ומקבלים הכוונה וטיפים לקראת הבחינה.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מקיפים את המיומנויות השונות שנדרשות מהנבחנים, וכוללים לצד חומר הלימודים גם טיפים לניהול זמן ופתרון יעיל של השאלות:

 

 

  • אלגברה
  • גיאומטריה
  • חשיבה כמותית
  • פתרון בעיות מילוליות
  • הבנת הנקרא והבעה בכתב
  • אסטרטגיות למידה וניהול זמן
  • אוצר מילים באנגלית ובעברית
  • יכולות הסקה מתרשימים וגרפים
  • כישורי חשיבה מילולית וחשיבה לוגית
  • ועוד

 

סגל ההוראה

צוות המורים בבית הספר אבי יולזרי כולל אנשי הוראה בעלי ניסיון מקצועי של שנים בהדרכה והכנה לקראת בחינות מיון שונות, ובפרט הפסיכומטרי. הם מתעדכנים בשינויים במבחן ובדרישותיו, ובהתאם לכך מעדכנים את תוכניות הלימוד של הקורסים.

 

המורים מעניקים לתלמידים יחס אישי, הכוונה והדרכה, זמינים לשאלות גם בין המפגשים, ונותנים לתלמידים עצות וטיפים מותאמים אישית על מנת לוודא את הצלחתם המקסימלית בבחינה.

 

על מוסד הלימודים

 

בבית הספר אבי יולזרי מתקיימים מגוון מסלולי לימוד להכנה לקראת בחינות מיון, בחינות כניסה למוסדות אקדמיים וכן בחינות הערכת רמה בשפה האנגלית.

 

הקורסים השונים בבית הספר מתקיימים אונליין, באמצעות מערך למידה טכנולוגי מתקדם, או בכיתות בית הספר, הממוקם בתל אביב.

בין קורסי ההכנה הנערכים בבית הספר, ניתן למנות קורס הכנה למבחן אמי"ר, קורס הכנה למבחן אמיר"ם, וכן קורסי הכנה לקראת מבחנים פסיכוטכניים למוסדות אקדמיים בחו"ל, כגון מבחן SAT ומבחן GRE.


עוד על המבחן הפסיכומטרי

 

הפסיכומטרי מתקיים כ – 5 פעמים בשנה, ונערך מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה.

 

הציון המתקבל במבחן הוא יחסי לשאר הנבחנים, כלומר משקף את מיקומו של כל נבחן ביחס לאחרים, ומהווה שקלול של ציוני שלושת פרקי הבחינה.

 

משקלם של פרק החשיבה הכמותית ופרק החשיבה המילולית הוא 40% מהציון הסופי כל אחד, ומשקל פרק האנגלית הוא 20% מהציון הסופי. הציון הסופי במבחן נע בין 200 לבין 800.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית הספר אבי יולזרי

כלים שיעזרו לך לבחור