לימודי מערכות מידע במרכז האקדמי פרס

שירות אישי - צור קשר
לימודי מערכות מידע במרכז האקדמי פרס

תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות BA במרכז האקדמי פרס


עולמנו כיום מאופיין בהצפה של נתונים ומידע, שיכולים להוות בסיס לייעול ולשיפור היבטים רבים בפעילותם של ארגונים וחברות: פרסום מותאם ללקוחות, ארגון המידע בצורה מסודרת ושליפתו לצרכים שונים, פיתוח מוצרי תוכנה, ייעול וזירוז תהליכים, ועוד.


על כן, התפתח צורך באיש מקצוע בעל ידע מקיף במגוון תחומים רלבנטיים, כדי לנהל את תחום מערכות המידע במגוון גופים במשק, פרטיים וציבוריים כאחד.


את הידע המקצועי והכלים הנדרשים למנהל מערכות מידע ניתן לרכוש במגוון מוסדות לימוד אקדמיים המציעים לימודי ניהול מערכות מידע, וביניהם המרכז האקדמי פרס.


תכנית הלימודים


התכנים שנלמדים במהלך התואר הם רב תחומיים ומגיעים ממספר דיסציפלינות, בין היתר מהתואר הראשון בניהול, במדעי המחשב, במדעי הנתונים, בחשבונאות, בפסיכולוגיה, ובכלכלה. הסטודנטים רוכשים בסיס מתמטי בתחילת לימודיהם, תוך השתתפות בקורס כמו מבוא לאלגברה לינארית וחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי. בנוסף, הם רוכשים תכנים בסטטיסטיקה ובהסתברות.


הלימודים רצופים בתכנים המגיעים מעולם מדעי המחשב, שיכולים לסייע בהשתלבות מיטבית בתעשיית ההייטק לאחר סיום הלימודים: הסטודנטים לומדים לפתח תוכנה ואפליקציות, לתכנת באופן מונחה עצמים, מקבלים הבנה באלגוריתמים עבור מערכות מידע, ועוד.


מעבר לכך, הם רוכשים הבנה בתחום הניהולי, הן מההיבטים הטכנולוגיים והארגוניים של הטמעת ממשק אדם מחשב HMI ועבודה עם מערכות מידע ממוחשבות בארגונים, והן מההיבט של התקשורת הבינאישית עם עובדים והפסיכולוגיה שלהם.


הסטודנטים יכולים לבחור בין שתי התמחויות במהלך לימודיהם: ניהול פרויקטים, או סייבר. במסגרת ההתמחויות, הם מעמיקים בנושאים הטכנולוגיים או הניהוליים, על פי תחומי העניין שלהם.


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במסלול לימודי ערב במערכות מידע, ומשכם 3 שנים אקדמיות. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, סמינרים, סדנאות בנושאים שונים, וכן בפרקטיקום מעשי.


כמו כן, בפני הסטודנטים עומדת האפשרות להשתתף בלימודים בתכנית "תואר פלוס" של המכללה, במסגרתו לוקחים חלק בלימודי תעודה המקנים תעודת הסכמה יישומית נוסף על התואר. בין האפשרויות: סייבר ואבטחת מידע, יזמות טכנולוגית, Data Science, ניהול פרויקטים במערכות מידע, פיתוח מערכות מידע.


נושאי הלימוד

 

 • פיתוח תוכנה
 • בסיסי נתונים
 • מבוא לכלכלה
 • מדעי הנתונים
 • תורת ההחלטות
 • יסודות החשבונאות
 • אחזור וחיפוש נתונים
 • הסתברות וסטטיסטיקה
 • תשתיות ERP בארגונים
 • פיתוח מערכות מונחות עצמים
 • ועוד


על סגל ההוראה


סגל ההוראה כולל מרצים מתחומי מחקר ועניין אקדמיים שונים, המגיעים מעולמות כמו בינה עסקית, ביג דאטה, יזמות וחדשנות, סייבר, ניהול, ועוד.


על מוסד הלימודים


המרכז האקדמי פרס הוא מוסד לימודים להשכלה גבוהה, הממוקם בעיר רחובות. במרכז ניתן ללמוד לתארים ראשונים ומתקדמים במגוון תחומי דעת, וביניהם לימודי מנהל עסקים, לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי מנהל מערכות בריאות, לימודי משפטים, ותחומים רבים נוספים.


במרכז פועלת תכנית המצטיינים אח"מ – אנשים חדורי מטרה, במסגרתה הסטודנטים יכולים לקבל תכני העשרה, להשתתף ברשתות נטוורקינג עם גורמים בתוך המכללה ומחוצה לה, ולטפח את המצוינות האקדמית, החברתית והבינאישית שלהם תוך השתתפות במעורבות בקהילה, בהתנמסויות מעשיות בתעשייה, ובעידודם להמשיך בלימודיהם האקדמיים.


תנאי קבלה


כדי להשתתף בלימודים, על המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה שהציון המשוקלל שלה הוא 90.


נוסף על כך, הציון במתמטיקה צריך להיות 85 או יותר ב – 4 יחידות לימוד, או 75 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד.


קיים מסלול קבלה על תנאי למי שממוצע הבגרות שלהם הוא 75-89 ועומדים באחד מתנאי הקבלה לגבי הציון בבגרות במתמטיקה או בפסיכומטרי; הם יכולים להירשם כתלמידים על תנאי בשנה א', ולעבור לשנה ב' אם ממוצע שנת הלימודים הראשונה שלהם הוא 70 או יותר.

 

פטור מתמטיקה ניתן על סמך ציון 120 ומעלה בפרקי החשיבה הכמותית מעשר השנים האחרונות ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לפחות, או לימודים אקדמיים מקבילים אשר עולים בהיקף בתחום המתמטיקה שנלמדו בעשר השנים האחרונות.


תעודה


בוגרי התכנית שמסיימים בהצלחה את לימודיהם, זכאים לתואר ראשון B.A.

 

אפשרויות תעסוקה


תכנית הלימודים מוכוונת לדרישות של תעשיית ההייטק כיום, כאשר הכלים שהסטודנטים רוכשים במהלך התואר, מאפשרים להם להשתלב ביתר קלות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.


ההשתתפות בתואר מקנה ידע מקצועי שנמצא בביקוש במשק כיום; למגוון חברות וארגונים, לא רק בהייטק אלא גם בענפי עיסוק רבים נוספים, יש צורך בעובדים מוכשרים במשרות בתחומי QA, הטמעת מערכות מידע והדרכת עובדים בארגונים על השימוש בהן, אבטחת מידע, ותפקידים קרובים רלבנטיים.

 

 

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי פרס