קורס יזמות סטארט אפ בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס יזמות סטארט אפ בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

הקורס אינו פעיל

 

קורס יזמות סטארט אפ High Way Premium במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - לימודי חוץ


בעשורים האחרונים, עם הצמיחה של תעשיית ההייטק, חברות הסטארט אפ פורחות; חברות ענק בינלאומיות רבות, ביניהן גם גוגל ואפל, התחילו בתור סטארט אפ קטן. כיום, מדובר באפיק עסקי אליו פונים יזמים רבים.


עם זאת, על מנת להצליח בעולם העסקים התחרותי של ימינו, נדרשת הבנה עסקית ופיננסית, נוסף על היכרות עם מכלול ההיבטים המשפטיים, הטכנולוגיים, השיווקיים, והעסקיים הכרוכים בהקמה של סטארט אפ.


יזמים שמעוניינים להיכנס לתחום הסטארט אפ יכולים להשתתף בקורסים ובהכשרות מקצועיות על מנת לרכוש את הידע המקיף הנדרש לשם הצלחה בתחום - בין הקורסים שבהם אפשר ללמוד, ניתן למנות את קורס High Way Premium שנערך במסגרת היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. קורס זה מתקיים תוך שיתוף פעולה עם חברה מובילה שעוסקת בתחום הייעוץ וההובלה של חברות סטארט אפ.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בקורס, הסטודנטים סוקרים את שלבי הקמת חברת סטארט אפ החל משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע, ומקבלים כלים חשוב מעולם היזמות העסקית. התכנים שנלמדים בקורס מקיפים, וכוללים היבטים משפטיים, פיננסיים, עסקיים, וטכנולוגיים הנדרשים לצורך הבנה בעולם הסטארט אפ וההייטק: הסטודנטים לומדים על מוצרי תוכנה וחומרה שונים, על חשיבות חוויית המשתמש ועיצובה, על בניית תוכנית עסקית, חקר שוק ותחרות, בניית תחזיות פיננסיות, תהליכי גיוס הכספים ממשקיעים, מכירות ושיווק של העסק. כמו כן, הם לומדים תכנים מעולם המשפט, כולל רישום פטנטים, היבטים משפטיים, כולל כאלו של המשפט הבינלאומי.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני כ - 6 חודשים, ומתקיים במתכונת של מפגש פעם בשבוע. היקפו הכולל של הקורס הוא כ - 100 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל - 25 מפגשים. נוסף על ההרצאות הפרונטליות והשיעורים הקבועים, נערכות פעילויות מחוץ לשעות הלימודים.


לצד הידע התיאורטי והעיוני שנלמד בקורס, הסטודנטים רוכשים גם כישורים מעשיים ופרקטיים לצורך הקמת חברות סטארט אפ. הקורס פועל במתכונת דומה לחממת יזמות, כולל תכנית האצה לשלבים הראשונים של הקמת פרויקטים.


לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים משתתפים ב - Demo Day, שבו הם מקבלים הזדמנות להציג את המיזמים אותם הם מעוניינים לקדם בפני משקיעים. היום מתקיים במסגרת תחרותית, כאשר המיזמים מוצגים גם מול חבר שופטים, ובסיומו מוכרז מיזם מנצח.


נושאי הלימוד

 

 

 • בניית צוות
 • גיבוש רעיון למיזם
 • שווקים בינלאומיים
 • ניתוח תחרות עסקית
 • מוצרי תוכנה וחומרה
 • כתיבת תוכנית עסקית
 • עיצוב וחוויית משתמש
 • ביצוע תחזיות פיננסיות
 • הצגת מיזם מול משקיעים
 • חקר שוק, הגדרת קהל יעד וצרכים
 • היבטים משפטיים, פיננסיים ושיווקיים
 • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורס הם אנשי עסקים ומומחים בתחומי הטכנולוגיה, בעלי ניסיון רב בהדרכה ובליווי מעשי של חברות סטארט אפ. כמו כן, מגיעים להרצות בפני הסטודנטים גם מרצים אורחים וביניהם משקיעים, יזמים, מפתחים ומנטורים מעולם ההייטק וכן מרצים מתחום לימודי ההייטק.


על מוסד הלימודים


במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מלמדים מאז שנת 1995 את תחומי המשפטים, החשבונאות, מנהל מערכות בריאות ומנהל ממשל ומשפט. בין התארים הראשונים והשניים אותם לומדים במרכז, ניתן למנות תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בחשבונאות, תואר שני מוסמך במשפטים וכן תואר שני מוסמך במשפטים ללא משפטנים.


נוסף על כך, פועלת במרכז יחידה ללימודי חוץ שבה מוצעים מגוון קורסים לתעודה במגוון נושאים מבוקשים בתעשייה: קורס משפט ועסקים בסין, קורס גישור, קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, קורס מיסוי מקרקעין, ועוד.


תנאי הקבלה


הקורס מתאים למי שברצונם להקים חברת סטארט אפ ומעוניינים לרכוש קודם את כלל הידע הנדרש על מנת להתנהל מבחינה נכונה בכל שלבי התהליך. כמו כן, יכולים להשתתף בקורס מי שפועלים בחברת סטארט אפ ורוצים לרכוש כלים נוספים שיכולים לייעל את עבודתם בתחום. עם זאת, אין דרישה לרקע קודם על מנת להשתתף בקורס.

 


תעודה


בסיום הקורס, המשתתפים שעומדים בחובות הפדגוגיות של הלימודים זכאים לתעודת גמר קורס יזמות סטארט אפ, מטעם היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.
 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט