קורס יועצים לכלכלת המשפחה בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס יועצים לכלכלת המשפחה בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

הקורס אינו פעיל

 

קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה - שערי מדע ומשפט - לימודי חוץ


חברת השפע של ימינו יוצרת זינוק ברמת החיים ובהזדמנויות שמשפחות יכולות להעניק לילדיהן: החל ממוצרים ואביזרים טכנולוגיים, ועד לחוגים והשקעה בחינוך. העלייה ברמת החיים חלה לצד עלייה בהוצאות, ומשפחות לא מעטות מתקשות לתכנן בצורה נכונה את תקציב משק הבית ונקלעות לקשיים כלכליים.


מאמנים לכלכלת המשפחה יכולים לעשות את השינוי בחייהן של משפחות, שמבקשות לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלהן. המאמנים הם אנשי מקצוע בעלי ידע והבנה פיננסית וכן בקיאות בהדרכה, בזיהוי הרגלים מזיקים ובהטמעת הרגלים להתנהלות כלכלית בריאה. על מנת לרכוש את ארגז הכלים הנדרש לצורך עיסוק זה, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות במבחר מוסדות לימוד.


בין האפשרויות העומדות בפני מי שמתעניינים באפיק זה לקריירה, ניתן למנות את קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. בקורס, המשתתפים רוכשים ידע עיוני וכן כלים פרקטיים לצורך מתן ייעוץ ואימון למשפחות, תוך דגש על הפן המעשי וההכנה לקראת העבודה בשטח.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים בקורס, המשתתפים סוקרים היבטים מרכזיים ורוכשים כלים מעולמות הקואצ'ינג והייעוץ הכלכלי. במסגרת חלק זה של הלימודים, הם רוכשים היכרות עם המאפיינים הייחודיים למשפחות ישראליות, מבחינה סוציולוגית ותרבותית, ולומדים את המודל האימוני להדרכת משפחות להתנהלות כלכלית נכונה.


כמו כן, על מנת להיות מסוגלים להתאים את האימון לצרכיה המיוחדים של כל משפחה, הסטודנטים מקבלים כלים באמצעותם הם יכולים לזהות ולמפות את סגנונות התקשורת המשפחתיים והזוגיים של המאומנים.


נוסף על כך, הסטודנטים לומדים כיצד לאסוף ולנתח נתונים פיננסיים על מצבן הכלכלי של משפחות, דרכים להבראה או לצמיחה כלכלית, אותן הם מיישמים במהלך בניית תיק כלכלי לטווח ארוך של כ - 10 שנים, המותאם לצרכיה הספציפיים של כל משפחה. מעבר לכך, הם לומדים גם כיצד לחזות אפשרויות לתרחישים עתידיים ולסייע למשפחה להתכונן בהתאם.

 

  • מעוניינים לקדם את הקריירה? אפשר להתמקצע באמצעות השתתפות בלימודי תעודה

 

מתכונת הלימודים


תכנית הלימודים בקורס מחולקת ל - 16 מפגשים, שכל אחד מהם בן כ - 4 שעות. במהלך השיעורים, הסטודנטים לומדים על מקרי בוחן, ועורכים סימולציות בכיתה על מנת להתנסות מעשית בדילמות ובאתגרים של העבודה בשטח, ומקבלים משוב על התנהלותם. כך ניתנת להם הזדמנות לתרגל את החומר העיוני אותו לומדים במהלך השיעורים.


הלימודים מחולקים לשני מודולים: אימוני וייעוצי. במהלכם, הסטודנטים נדרשים להשתתף בפרקטיקום מעשי, במהלכו הם מעניקים ייעוץ וליווי מקיף למשפחה.

 


נושאי הלימוד


ניתוח מידע פיננסי

מודל אימוני למשפחות
בניית תיק כלכלי לטווח ארוך
התאמת האימון לתקשורת המשפחתית והזוגית
מאפיינים סוציולוגיים ותרבותיים של משפחות ישראליות
ועוד

 

על סגל ההוראה


מנחת הקורס היא מאמנת ויועצת לכלכלת המשפחה, בעלת ניסיון רב בהדרכה ובאימון משפחות להתנהלות כלכלית נכונה, שפועלת גם כראש חברה המתמחה בתחום זה. במסגרת עבודתה, היא מדריכה סדנאות וסמינרים לארגונים במגזר הציבורי והפרטי כאחד, וגם מלווה משפחות בתהליכי הבראה וצמיחה מבחינה כלכלית.


על מוסד הלימודים


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט פועל מאז שנת 1995 בהוראת תחומי המשפטים, החשבונאות, מנהל מערכות בריאות, מנהל משפט וממשל, ועוד, לתואר ראשון ושני. כמו כן, במסגרת היחידה ללימודי תעודה של המרכז נערכים מבחר קורסים והכשרות מקצועיות.


צוות ההוראה במרכז מורכב ממרצים בכירים בעלי ניסיון, שמעניקים לסטודנטים יחס אישי, ליווי ותמיכה בעת לימודיהם, על מנת לאפשר להם להגיע למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם.


נוסף על כך, הלימודים במרכז מתקיימים תוך שימת דגש על ההכשרה המעשית והקניית הכלים להשתלבות בשוק העבודה. חלק מדגש זה מתבטא בפעילות המרכז להכוון קריירה, בו הסטודנטים יכולים להיעזר בעת חיפושי עבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, מפגשי נטוורקינג, ועוד.


אפשרויות תעסוקה


כיום, עם עליית המודעות לחשיבות של תכנון לטווח ארוך והיערכות לקראת תרחישים וקשיים עתידיים, קיים ביקוש בקרב משפחות רבות למאמנים ויועצים בתחום ההתנהלות הכלכלית הנכונה. ניתן לעסוק בתחום זה כשכירים במסגרת חברות ועסקים לייעוץ ואימון או לקואצ'ינג, וכן לפתוח עסק ולעבוד כיועץ ומאמן עצמאי למשפחות.


קורס זה מהווה הכשרה שיכולה להועיל למאמנים, יועצים וקואצ'רים שרוצים להתמחות בתחום ספציפי, וכך להרחיב את מאגר הלקוחות שלהם.

 

  • רוצים לתת ייעוץ כלכלי לבני הגיל השלישי? קראו עוד על קורס ייעוץ פרישה
עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט