דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה נתניה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה נתניה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דיפלומה נתניה האוניברסיטה הפתוחה

 

אודות מוסד הלימוד


דיפלומה נתניה הוא מוסד לימודי תעודה, שנערכים בו מבחר קורסים במקצועות מבוקשים. תכניות הלימוד הנערכות במוסד זה הן פרקטיות במתכונתן, כדי לסייע לסטודנטים ברכישת סל הכלים הנחוץ לפיתוח קריירה ולהשתלבות בתפקידים מגוונים שיש להם דרישה כיום בשוק. במסגרת הכשרות אלה יכולים תושבי נתניה לשכלל את סל המיומנויות המקצועי שברשותם וכך לפתח קריירה קיימת או לפתוח דלת לקריירה בענף חדש ומאתגר.


התכניות בדיפלומה נתניה נבנות על ידי מומחים בעלי ניסיון בתחומים הנלמדים, תוך התאמת התכנים למגמות עכשוויות ולדרישות מעסיקים. מוסד הלימוד פועל במסגרת מערך לימודי ההמשך ולימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, אשר מפעיל קורסים לתעודה בענפים שונים. הסטודנטים הלומדים בדיפלומה יכולים להסתייע בעזרי הלמידה מבית האוניברסיטה הפתוחה, כגון מאגרי מידע וספריית האוניברסיטה.


דיפלומה נתניה ממוקם ברחוב יהושע שטמפפר 4. הקמפוס נמצא במיקום מרכזי בסמוך למרכז העיר נתניה והגישה אליו נוחה בתחבורה הציבורית מרחבי העיר. כך יכולים תושבי נתניה ללמוד בהכשרת המקצועיות השונות בנוחות ובקרבת מקום מגוריהם.


קורסים דיפלומה נתניה


הקורסים המתקיימים בדיפלומה נתניה פועלים בכמה מרכזים, שבכל אחד מהם ניתן להתמחות בענף מבוקש מסוים. תכניות ההכשרה המקצועית מתקיימות לעיתים בשיתוף עם גורמים מן התעשייה, כגון חברות עסקיות או משרדים ממשלתיים. באופן זה הכשרת הסטודנטים נעשית בהתאמה לצורכי המשק ותוך שילוב ניסיונם המעשי של המרצים ומפתחי תכניות הלימודים מעבודתם בשטח.


שימו לב, היצע הקורסים הנערכים בדיפלומה נתניה עשוי להשתנות מעת לעת.


המרכז ללימודי תיירות


סטודנטים הלומדים בקורסים השונים המתקיימים במרכז ללימודי תיירות יכולים לרכוש כלים פרקטיים להשתלבות בתפקידים מגוונים בתחום הפעלת שירותי התיירות בארץ ובחו"ל. הם מתוודעים למגמות עדכניות בתחום דינמי ומתפתח זה תוך לימוד היבטים ניהוליים, שירותיים, תפעוליים ופרקטיים של המקצוע. בין המסלולים שניתן ללמוד במרכז זה נכללים:


קורס מדריכי טיולים בחו"ל - במסגרת קורס הדרכת טיולים לחו"ל יכולים חובבי טיולים בעולם לרכוש את הכלים הנדרשים לפיתוח קריירה כמדריכי טיולים. הם מתוודעים לשלל השלבים הכרוכים בניהול וארגון מסעות וטיולים, לרבות היבטים מינהלתיים, רכישה של הידע ההיסטורי והגיאוגרפי אודות אתרים שונים בעולם, כלים בהנחיית קבוצות המטיילים ועוד. בתכנית נכללים טיולים בשטח שבהם ניתן ליישם את הידע הנלמד בקורס, וכן פרויקט גמר שבו מתרגלים בנייה של תיק הדרכה לטיול בחו"ל. קורס זה מתקיים בשיתוף עם חברת תיירות, הוא מוכר ללימוד על חשבון הפיקדון עבור חיילים משוחררים העומדים בתנאים הנדרשים.

 

המרכז ללימודי הפקת אירועים


במרכז ללימודי הפקת אירועים של מוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בשלל תפקידים בעולם האירועים. במהלך ההכשרות, הסטודנטים יכולים לרכוש הן מיומנויות ניהוליות וארגוניות והן לפתח את הכישורים היצירתיים הנחוצים לענף זה. דרך שלל התכנים הנלמדים במהלך התכניות השונות, הם יכולים להכיר את האלמנטים שהופכים אירועים לייחודיים ורווחיים וללמוד כיצד ליישמם הלכה למעשה. בין הקורסים במרכז הפקת האירועים:


קורס ניהול עיצוב והפקת אירועים - במהלך הקורס המשתתפים יכולים לרכוש את מגוון המיומנויות הנחוצות למנהלי אירועים, מפיקי אירועים ומעצבי אירועים, תוך שהם מתמקדים הן באירועים פרטיים והן באירועים שיווקיים. בתכנית משלבים לימוד עיוני יחד עם תרגולים פרקטיים, סיורים ומפגשים עם אנשי מקצוע מתחום האירועים. נלמדים גם שלל סוגי הספקים שמולם יש להתנהל בהפקת אירוע, כגון מוזיקה, קייטרינג, קריאייטיב ותאורה. נוסף על כך, נרכשות מיומנויות שיווקיות וניהוליות לצד כישורי מכירה וידע בסיסי בחוזים שיכול לסייע למפיקי האירועים.


המרכז ללימודי עיצוב פנים


במרכז ללימודי עיצוב פנים נערכות הכשרות בתחום זה, שבהן ניתן לרכוש מיומנויות עיצוב ולבחון מקרוב תהליכים וכלים בענפי עיצוב הפנים והבית. השיעורים משלבים בין ידע בתחומי העיצוב, הטכנולוגיה והאדריכלות והם מועברים על ידי אנשי מקצוע מנוסים בענפים הללו. הסטודנטים יכולים לפתח את היצירתיות והכישורים האמנותיים והעיצוביים תוך פיתוח מיומנויות פרקטיות לשוק העבודה. בין הקורסים הנערכים במרכז:


קורס עיצוב הבית הום סטיילינג - זהו קורס שבו נלמדים הן עקרונות בעיצוב הבית והן כלים בהום סטיילינג - הלבשת הדירה והבית. בקורס ומדים מושגי יסוד בעיצוב דירות ובתים דרך התאמה של אביזרים, רהיטים, צבע ועוד. הם לומדים כיצד ניתן לשדרג את נראותם של חדרים שונים בדירה כגון מטבחים, חדרי אמבטיה, סלון, חדרי שינה וחדרים נוספים. כמו כן, הם מכירים סגנונות מבוקשים וטרנדים שונים בתחום ההום סטיילינג. בקורס נכללים שיעורים עיוניים לצד תרגילים פרקטיים שבהם מתנסים בשיטות העיצוב ובתהליכים הנלמדים.

 

מתכונת הלימוד


היקפיהם של הקורסים המתקיימים בדיפלומה נתניה משתנים ממסלול למסלול. המסלולים לרוב נערכים במתכונת קורס ערב כדי להתאים למעוניינים לשלב בין לימודים ועבודה.


כדי לסייע לסטודנטים להטמיע את החומר הנלמד ולצבור ניסיון פרקטי וחשוב להמשך דרכם, הקורסים כוללים מגוון של תרגולים יישומיים. בחלקם מבצעים הסטודנטים פרויקטים מעשיים שמאפשרים ניתוח של תהליכים עדכניים במשק ויישום של הידע והכלים הנלמדים. כמו כן, בחלק מן ההכשרות נערכים סיורים לימודיים או מפגשים עם אנשי מקצוע החושפים בפני הסטודנטים התפתחויות מן התעשייה וכלים פרקטיים מתוך ניסיונם בפועל.


בתכניות מסוימות, חיילים משוחררים יכולים ליהנות מתנאים מיוחדים, כגון לימודים על חשבון הפיקדון או הנחות שונות בשכר הלימוד. הטבות אה ניתנות בהתאם לתנאי הקרן להכוונה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. מומלץ לברר את הזכאות לתנאים אלה מול מוסד הלימוד או משרד הביטחון.


למי מתאימים הקורסים


תכניות הלימוד המתקיימות בדיפלומה נתניה מיועדות לתושבי נתניה המעוניינים בקידום ופיתוח מקצועי. הם מתאימים לקהל ידע נרחב של משתתפים, כאשר תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול ומעת לעת. בתכניות מסוימות יש צורך בהצגת אישורים על סיום 12 שנות לימוד.


קהל היעד של הקורסים נרחב למדיי. הם יכולים להתאים לחיילים משוחררים המעוניינים לקבל את הכלים לרכישת מקצוע מבוקש, לעובדים שברצונם לשכלל את הידע המקצועי שברשותם כדי להתקדם במקום עבודתם ולהרחיב את האופקים, וכן עובדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית לענף קרוב לתחום עיסוקם, או לענף שונה.


תעודות


בסיום הקורסים השונים בדיפלומה נתניה, הסטודנטים העומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר המוענקת על ידי דיפלומה - לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. בחלק מן המקרים, התעודה מוענקת בשיתוף עם גורמים כגון חברות עסקיות או גופים ממשלתיים. בדרך כלל, כדי לקבל את דיפלומת הגמר המשתתפים צריכים לעמוד בכל חובות הקורס, לרבות נוכחות במפגשים, השלמת המטלות במהלך השיעורים והגשה של פרויקטים בהתאם לדרישות בתכנית.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: דיפלומה - לימודי תעודה | האוניברסיטה הפתוחה, רוצה מקצוע?

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור