דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דיפלומה פתח תקווה האוניברסיטה הפתוחה


על מוסד הלימוד


דיפלומה פתח תקווה הוא בית ספר ללימודי תעודה והכשרה מקצועית, שבו יכולים תושבי העיר ללמוד במגוון של קורסים לתעודה בענפים שיש להם ביקוש בשוק העבודה. תכניות הלימוד המתקיימות במוסד זה הן פרקטיות ומתמקדות בכלים הנחוצים לאנשי המקצוע במשק של היום.


כדי להתאים את הקורסים הנלמדים לצורכי המשק, תכניות הלימוד נבנות על ידי אנשי מקצוע תוך התאמה של התיאוריה והתכנים הפרקטיים למגמות קיימות ותוך בדיקה של היישומיות של הקורסים בשוק העבודה. חלק מן ההכשרות נערכות בפיקוח של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בקורסים הללו ניתנת הכנה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים לקראת קבלת תעודות מקצוע המוכרות על ידי המשרד, המאפשרות קידום מקצועי בתחום הנלמד.


קמפוס דיפלומה פתח תקווה נמצא בשכונת אם המושבות ופועל במתחם תיכון אחד העם, שברחוב זיכרון יעקוב 50. מוסד הלימוד ממוקם באזור נגיש בעיר שהגישה אליו נוחה ברכב ובתחבורה ציבורית משלל מקומות מרכזיים בעיר. כדי לסייע למועמדים המתלבטים בבחירת הלימודים, פועלים במוסד הלימוד יועצים מקצועיים שיכולים להציע ייעוץ וללוות בבחירת ההכשרה המקצועית המתאימה ביותר לצורכי התלמידים ולמטרות המקצועיות שלהם.

 

קורסים דיפלומה פתח תקווה


המסלולים ללימודי תעודה הנערכים בדיפלומה פתח תקווה מתקיימים במגוון של תחומים, בהם חשבונאות, תיירות, מינהל ועיצוב הבית. הם מתקיימים במסגרת מספר מרכזים המאגדים את הקורסים בהתאם לתחומים הנלמדים - המרכז להכשרה מקצועית, שבו ניתן ללמוד לקבלת דיפלומות ממשלתיות; המרכז ללימודי עיצוב פנים המתמקד בתחומי עיצוב הפנים ועיצוב הבית; והמרכז ללימודי תיירות שבו נערכים קורסים בתחומים כגון הדרכת טיולים.


יש לציין כי היצע הקורסים הנערכים בדיפלומה פתח תקווה יכול להשתנות מעת לעת.


הנהלת חשבונות 1 + 2 - זוהי תכנית להכשרת מנהלי חשבונות מסוג 1 + 2, או בסיסי ומתקדם. במהלך הקורס מקבלים את ההכנה הנדרשת לבחינות ההסמכה שעורך משרד העבודה והרווחה להסמכת מנהלי החשבונות. הקורס מתאים למעוניינים להשתלב בתחום החשבונאי והוא מיועד גם למי שאין ברשותם ניסיון קודם בענף זה. במהלך ההכשרה נלמדים כללים ועקרונות חשבונאיים מקובלים, המשתתפים לומדים על השלבים בתהליך החשבונאי מאיסוף המידע ורישומו ועד לעריכה של דוחות כספיים המבוססים על אותם נתונים. בקורס נערכת גם היכרות עם תקינה חשבונאית עדכנית.

 

הנהלת חשבונות סוג 3 - בקורס זה יכולים מנהלי חשבונות להעמיק את הידע המקצועי שברשותם ולקדם את הקריירה, דרך עלייה בסיווג המקצועי בתחום. דרגת הנהלת חשבונות סוג 3, הידועה גם בשם הנהלת חשבונות ראשי, מהווה הרמה הגבוהה ביותר בענף הנהלת החשבונות ומאפשרת טווח רחב של תחומי אחריות בארגון. במהלך הקורס המשתתפים מעמיקים בתחום החשבונאות הפיננסית ולומדים גם על יישומים בחשבונאות ממוחשבת. הם מתכוננים למבחני ההסמכה למקצוע, הכוללים מבחן מעשי בחשבונאות מעשית ממוחשבת ומבחן תיאורטי ביסודות ביקורת חשבונות וחשבונאות פיננסית.


חשבי שכר - משתתפים בקורס חשבי שכר של דיפלומה פתח תקווה יכולים לקבל הכנה למבחן לשכת רואי החשבון ומשרד העבודה, הנחוצים לקבלת ההסמכה בתחום השכר ולהשתלבות במקצוע. הסטודנטים מתמקדים בחישובי שכר עבור עסקים וארגונים ובחוקים ובתקנות לניכוי וזיכוי לעובדים. כמו כן, הם מכירים שלל היבטים עדכניים במיסוי וסוגיות משפטיות בתחום השכר. הקורס יכול להתאים לעובדים בתחומי הנהלת החשבונות, משאבי האנוש ולעובדים במחלקות שכר וכן למנהלים שלהם זיקה לענפי הכספים והשכר בארגון.

 

מדריכי טיולים בחו"ל - במהלך קורס הדרכת טיולים בחו"ל מעשירים המשתתפים את הידע שברשותם בתרבויות ואתרים בעולם וכן בונים כישורי הדרכה והובלה של קבוצות. לצד עקרונות היסטוריים, אמנותיים, תרבותיים ואדריכליים של מסלולים פופולריים לטיול, הם לומדים גם על כישורי פרזנטציה ותקשורת בין אישית. כמו כן, הם מכירים היבטים מנהליים ותפעוליים של ענף הטיולים, כגון התנהות מול גורמים רשמיים בחו"ל וטיפול לוגיסטי בטיסות ובמלונות של הקבוצה. כך הם רוכשים סל רחב של כלים מרגע תכנון הטיול ועד לפרידה מן הקבוצה בסיומו.


מזכירות רפואית - משתתפי קורס מזכירות רפואית לומדים שלל מושגי יסוד רפואיים ומפתחים מיומנויות ניהול וארגון של יחידות רפואיות. הקורס יכול להתאים הן למעוניינים להשתלב בענף והן למי שכבר עוסקים בתחום האדמיניסטרציה וברצונם לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם. נלמדים בתכנית מקצועות תשתית מדעיים וכן סוגי מחלות, בדיקות ומכונים. לאחר מכן נלמדת תורת המקצוע ונרכשים כלים לניהול משרד במערכת הבריאות, תוך פיתוח מיומנויות מזכירות וכישורים טכנולוגיים לניהול המידע במשרד הממוחשב בעזרת תוכנות ייעודיות. בקורס נכללת גם התנסות מעשית בשירותי הבריאות הכוללת תרגול פרקטי במחלקות רשומות רפואיות ומידע רפואי, במרפאות החוץ ובמחלקות האישפוז.


עיצוב הבית הום סטיילינג - קורס זה מתמקד הן בתחום עיצוב הבית והן בענף ההום סטיילינג והלבשת הדירה. המשתתפים לומדים כיצד לשלב רהיטים ואביזרים בשלל חדרי הבית, תוך היכרות עם יסודות בעיצוב פנים והבנת מרכיבי הבית השונים. הם דנים בנושאים כגון צבע, תאורה, טקסטיל, חומרים וריהוט ובתרומתם לעיצוב הכולל של הבית וחדריו. כמו כן, הם מתוודעים לסגנונות עכשוויים ולמגמות עדכניות בעולם התחום ההום סטיילינג. הסטודנטים מכירים גם את תוכנת סקצ'אפ להדמיה, בה ניתן לתכנן פרויקטים בעיצוב הבית וליצור הדמיות עבור לקוחות.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים המתקיימים בדיפלומה פתח תקווה משתנים מתכנית לתכנית. במרבית המקרים, השיעורים מתקיימים בשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. במקרים אחרים, המשתתפים יכולים לבחור בין הכשרה בשעות הבוקר לבין קורסי ערב.


בקורסים השונים משולבים תכנים פרקטיים במטרה לסייע לסטודנטים לפתח כישורים מקצועיים הלכה למעשה ולאפשר להם להכיר מקרוב תהליכים בתחום הנלמד. לעיתים נערכים סיורים לימודיים, סימולציות וסדנאות.


כמו כן, ברבים מבין הקורסים נכללת הכנה לקראת מבחני הסמכה של גופים ממשלתיים כגון משרד העבודה והרווחה או לשכת החשבון. הסטודנטים יכולים לגשת לבחינות ההסמכה החיצוניות הללו לאחר סיום הקורסים, בעזרת הידע שאותו צברו בזמן הכשרתם.


בחלק מתכניות הלימוד בבית הספר, יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון. מימוש הפיקדון נעשה בהתאם להנחיות הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.


קהל יעד


הקורסים המתקיימים בדיפלומה פתח תקווה יכולים להתאים לקהל יעד נרחב של מועמדים. הם מתאימים הן למעוניינים בהסבה מקצועית לתחומי עיסוק מבוקשים והן לעובדים שברצונם לקדם את הקריירה דרך רכישת מיומנויות מקצועיות חדשות. כמו כן, יכולים ללמוד בתכניות הללו עובדים שברצונם לרענן ולפתח את הידע המקצועי דרך היכרות עם התפתחויות עכשוויות בענף העיסוק.
תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס, בחלק מן המקרים יש דרישה לאישור על סיום 12 שנות לימוד לפחות. לעיתים מתקיימים גם ראיונות אישיים או בחינות מיון, לצורך בדיקת התאמתם של המועמדים לתכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: דיפלומה - לימודי תעודה | האוניברסיטה הפתוחה, רוצה מקצוע?

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור