קורס צורפות למתחילים - אורט הרמלין נתניה

קורס צורפות למתחילים - אורט הרמלין נתניה

קורס צורפות למתחילים - יסודות הצורפות וצריבה פוטוכימית - אורט הרמלין נתניה

 

ללמוד בהנאה צרופה

 

תכשיטים הם פריטים אופנתיים בעלי היסטוריה ומסורת תרבותית עשירה; כך למשל, יש לטבעות חתונה ואירוסין, לתליונים מעוצבים ולתכשיטים שעוברים במשפחה מדור לדור ערך סמלי ורגשי ולא רק ערך אסתטי או אופנתי. הטכניקות השונות לעיצוב ולעבודה עם מתכות ואבני חן קיימות אלפי שנים, וכיום ההתפתחויות הטכנולוגיות מאפשרות לשכלל אותן ופותחות אפשרויות לעיצובים חדשניים ומורכבים.

 

מי שמתעניינים בעולמות האמנות והעיצוב, ורוצים לעסוק בצורפות ותכשיטנות באופן מקצועי, יכולים להשתתף בהכשרות ובקורסים כדי לרכוש הבנה אסתטית ותיאורטית של העבודה עם חומרים שונים, ולתרגל שימוש בכלי עבודתו של הצורף. בקורס צורפות למתחילים של מכללת אורט הרמלין בנתניה, ניתן ללמוד את יסודות הצורפות ואת טכניקת הצריבה הפוטוכימית, ולעצב באמצעותן קולקציית תכשיטים אישית שמדגימה את הסגנון העיצובי הייחודי של כל אחד.

 

תכנית הלימודים


במסגרת הקורס, הסטודנטים לומדים להכיר את עבודת הצורפות מהבסיס, ולומדים להשתמש בציוד ובכלים שונים לניסור, פיצור, גימור, הלחמה וייצור של תכשיטים מסוגים מגוונים, כולל שיבוץ אבנים, יצירת תכשיטים קינטיים בעלי צירים שמאפשרים תנועה, צריבה של מתכות וגימור תכשיטים. בין טכניקות העבודה שאותן סוקרים בקורס, הסטודנטים רוכשים שליטה בצריבה פוטוכימית, טכניקת צורפות שבאמצעותה ניתן לייצר טקסטורות ודוגמאות על מתכות. לצד ההתנסות המעשית בשימוש בכלי הצורפות, הסטודנטים רוכשים ידע והבנה אסתטית בעיצוב תכשיטים, בטקסטורות ובאופי העבודה עם סוגים שונים של מתכות, שילוב פולימרים ופיגמנטים, עיצוב של טבעות מורכבות, ועוד.

 

 • רוצים להפוך את החוש האסתטי המפותח שלכם למקצוע? קראו על לימודי עיצוב

 

מתכונת הלימודים


היקף הלימודים הוא 120 שעות לימוד, כאשר השיעורים נערכים בסדנת הצורפות ומשלבים בין חומר עיוני לבין התנסות מעשית בעבודה עם כלי צורפות שונים, ספרי לימוד והדגמה של מבחר טכניקות ליצירת תכשיטים.


במהלך הלימודים, הסטודנטים יוצרים קולקציית תכשיטים מגוונת, הכוללת טבעות, תליונים, עגילים וסיכות, ויכולה לשמש בחיפושי עבודה לאחר סיום הקורס.


נושאי הלימוד

 

 

 • ניסור ופיצור
 • צריבה במתכות
 • גימור תכשיטים
 • תכשיטים קינטיים
 • טבעות בעלות נפח
 • טקסטורות ושיבוץ אבנים
 • כלי הצורפות והשימוש בהם
 • עבודה עם סוגי מתכות שונים
 • ועוד

 

 


על סגל ההוראה


מרכזת הסטודיו לצורפות ועיצוב תכשיטים היא מעצבת תעשייתית וצורפת זוכת פרסים, בוגרת בצלאל, שעוסקת בהוראה בתחומי העיצוב השונים. שתי המרצות שמלמדות בקורס הן צורפות בעלות ניסיון בעבודה בתחום, המספקות לסטודנטים ליווי ויחס אישי.

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט הרמלין נתניה היא מכללה בה מדגישים חדשנות טכנולוגית ואת חשיבות הנגשתה של ההשכלה הגבוהה, ובמסגרתה נערכים מסלולי הנדסאים, עתודה טכנולוגית, הכשרות מקצועיות וקורסים ללימודי תעודה בתחומים שונים: עיצוב, תוכנה, תעשייה וניהול, אלקטרוניקה, חשמל, מנהל וחשבונאות, ועוד.


במכללה מתמקדים בהתנסות המעשית של הסטודנטים ובצבירת ניסיון מקצועי, לקראת השתלבות בתעסוקה לאחר סיום הלימודים.

 

בחומרי הלימוד של הקורסים השונים משולבים תכנים שמאפשרים להכין את הסטודנטים לשוק העבודה; המכללה מקיימת גם קשרים עם מעסיקים וחברות פרטיות וציבוריות כדי לסייע לסטודנטים בעת חיפושי העבודה, וכך לשמור על עדכניות נושאי הלימוד והרלבנטיות שלהם לדרישות המשתנות של התעשייה.


בבית הספר לעיצוב ORT Design פועל הסטודיו לצורפות ועיצוב תכשיטים, שבמסגרת הקורסים הנערכים בו, הסטודנטים לומדים טכניקות עבודה מגוונות, רוכשים היכרות עם כלי העבודה של הצורף, וכן מיומנויות בעיצוב תכשיטים, עבודה עם צבע, טקסטורה וגימורים שונים. בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף ניתן למנות קורס צורפות למתקדמים, סדנת טכניקות מתקדמות בתכשיט וצבע, וקורס עיצוב תכשיטים ממוחשב.


תנאי קבלה


קורס צורפות למתחילים מאפשר פתיחת אשנב לעולם זה, ולכן מתאים למי שרוצים לעסוק בצורפות ועיצוב תכשיטים באופן מקצועי, או מתעניינים בצורפות ורוצים להרחיב את ידיעותיהם בתחום.

 

 • רוצים להתמקצע בעיצוב תכשיטים באמצעות מחשב? קראו על קורס ריינו


תעודה

 

מסיימי הקורס בהצלחה זכאים לתעודת סיום קורס צורפות למתחילים מטעם בית הספר לעיצוב ORT Design במכללת אורט הרמלין נתניה.


אפשרויות תעסוקה


צורפות ועיצוב תכשיטים הוא תחום עיסוק מגוון, כאשר בפני צורפים ומעצבי תכשיטים עומד מבחר אפשרויות תעסוקה, הן בפתיחת עסק פרטי או סטודיו עצמאי, והן בעבודה כשכירים בחברות תכשיטנות ובסטודיו של מעצבי תכשיטים וצורפים.