קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים - אורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים - אורט הרמלין נתניה

קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים באורט הרמלין נתניה


האקלים של מדינת ישראל הוא חם ולח לאורך חודשים לא מעטים בשנה, ומסיבה זו מיזוג אוויר ומקררים הם מצרך הכרחי הן בבנייני מגורים, והן במפעלים, משרדים, חברות וארגונים. התקנה נכונה ומתן שירות למוצרי חשמל אלו מצריכה היכרות עם מערכות קירור ומיזוג שונות, לצד הבנה בחשמל, והיכרות עם אופני עבודה בטוחה.


על מנת לעבוד כטכנאי קירור ומיזוג אוויר, יש לעבור בהצלחה הכשרה שלאחריה בחינות גמר המקנות הסמכה ממשלתית. זאת כדי לוודא שהטכנאים מחזיקים בידע הנדרש כדי לטפל במערכות קירור ומיזוג אוויר באופן בטיחותי ויעיל. מי שרוצים להשתתף בהכשרה מקצועית באזור נתניה, יכולים ללמוד בקורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים באורט הרמלין נתניה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת את יסודות הבסיס של תורת החשמל, ועבודה עם מכונות ומתקני חשמל. הסטודנטים סוקרים את ההתקנה ואת התחזוקה של מתקני קירור ומיזוג ביתיים, לומדים כיצד לתפעל אותם וכיצד לשמור על בטיחות בעת העבודה. נוסף על כך, חלק מהתכנים הנלמדים במסגרת הלימודים כוללים עבודה בגובה ועבודה מעשית עם חשמל ועם מתקני קירור ומיזוג ביתיים, כמו גם ביצוע של פיקוד ובקרה על מתקני קירור ומיזוג אוויר.

 


מתכונת הלימודים


היקף הלימודים בקורס הוא כ - 370 שעות לימוד. המפגשים נערכים בשעות הערב, פעמיים או 3 פעמים בשבוע.


הקורס משלב בין למידה עיונית לבין התנסות מעשית בעבודה בשטח, באמצעות השתתפות בסדנאות ייעודיות בנושאי קירור ומיזוג, וכן במעבדות בעלות ציוד טכנולוגי עדכני שנמצאות במכללה.


קיימת חשיבות לרכישת ניסיון מעשי בעבודה עם מערכות מיזוג וקירור, על מנת להשתלב בשוק העבודה בצורה מיטבית. מסיבה זו, בקורס שמים דגש על יישום החומר התיאורטי במהלך ההתנסות המעשית.

 


נושאי הלימוד

 

 

  • בטיחות
  • עבודה בגובה
  • מערכות קירור
  • מזגני אוויר ביתיים
  • מערכות מיזוג אוויר
  • מכונות ומתקני חשמל
  • יסודות בתורת החשמל
  • פיקוד ובקרה במתקני קירור ומיזוג אוויר
  • מערכות קירור ומיזוג אוויר משולבי חשמל
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורט הרמלין בנתניה מקיימת מבחר של הכשרות מקצועיות בענפי הטכנולוגיה השונים, ופועלים בה מסלולי לימוד לתעודה, עתודה טכנולוגית וכן מסלולי הנדסאים בתחומים מגוונים. המכללה פועלת באזור ההייטק ספיר, שנמצא במרכז העיר נתניה.

 

ביחידה ללימודי תעודה של המכללה ניתן ללמוד מגוון ענפי ידע וכך לפתח את הקריירה בתחומים כמו חשמל, בניין ובטיחות, מנהל וחשבונאות, ועיצוב ואומנויות. רבים מהקורסים נמצאים תחת פיקוח של גורמים ממשלתיים, כגון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, או תחת פיקוח של גופים מוכרים כגון הלשכה לרואי החשבון.

 

הסטודנטים ללימודי חשמל לתעודה במכללה יכולים להשתתף ולהתנסות מעשית במעבדות וסדנאות בתחומי הקירור והמיזוג הביתי והתעשייתי. אורט הרמלין מקיימת שיתופי פעולה עם חברות וגופים למיזוג אוויר וקירור, וכך מתאפשר לה לסייע לבוגרי הקורסים בהשמה ובהשתלבות בשוק העבודה.

 

בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד באורט הרמלין, נערכים קורס קררים חדשים ומחזורם, קורס מנהלי עבודה בבניין, וקורס הנדסת לוחות חשמל. כמו כן, מוצעים לימודי הנדסאים במגוון של תחומים, וביניהם הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי תוכנה, ועוד.

 

 

תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להחזיק בתעודת סיום 10 שנות לימוד מטעם משרד החינוך, וכן לעבור ראיון אישי מול ועדת קבלה.


תעודה


כדי לקבל את תעודת סיום הקורס, יש לעבור מבחני גמר במספר נושאים: התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים, מתקני חשמל ובטיחות, וכן מבחן מעשי במתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים.


מי שעוברים את המבחנים בהצלחה ועומדים בכל הדרישות הפדגוגיות של הקורס, זכאים לתעודת התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים. התעודה ממשלתית ומוענקת מטעם משרד הכלכלה.


קיימת אפשרות להגיש בקשה לרישיון חשמלאי שירות. קבלת רישיון זה מותנית בעמידה בתקנות החשמל לגבי רישיונות, ובכפוף להנחיות המחלקה לרישוי חשמלאים.

 


אפשרויות תעסוקה


טכנאי מיזוג וקירור יכולים לעבוד במגוון של חברות וגופים ציבורים ופרטיים במשק, וביניהם חברות מיזוג, חברות קירור תעשייתי, ומפעלים בענפים שונים של התעשייה. ניתן גם לעסוק בתחום כעצמאים ולפתוח עסק.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין