אורט כפר סבא - תנאי קבלה

אורט כפר סבא - תנאי קבלה

תנאי קבלה במכללת אורט כפר סבא


באורט כפר סבא ניתן ללמוד במבחר תכניות ללימודי הנדסאי וכן בלימודי עתודה טכנולוגיות ובקורסים לתעודה. תנאי הקבלה למסלולים משתנים בהתאם לתכנית ולדרישות גופים ממשלתיים שונים.


תכניות לימודי ההנדסאים מפוקחות על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. משום כך, תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים מותאמים לדרישות מה"ט האחידות ברמה הארצית ותקפות במרבית התכניות הנלמדות. תנאי הקבלה כוללים לרוב דרישה לציונים ברמה מסוימת בתעודת הבגרות או לחלופין סיום מכינה מתאימה.


המועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים להציג את כל האישורים המתאימים על לימודיהם הקודמים כגון תעודות בגרות, גיליונות ציונים ואישורים על סיום מכינות. כמו כן נדרש מהם לצרף את טפסי הרישום, תעודות שחרור ומסמכים נוספים לפי דרישות מוסד הלימוד. כל בקשה נידונה על ידי מה"ט וראשי המסלולים, בהתאם לנתונים ולצורכי מוסד הלימוד.


מסלולי לימודי הנדסאים


באורט כפר סבא ניתן לקחת חלק בכמה מסלולים ללימודי הנדסאי, אשר מפוקחים על ידי מה"ט. הלימודים מתקיימים לעיתים במסלול יום ולעיתים במסלול לימודי ערב להנדסאים, מה שמאפשר לסטודנטים לבחור במסלולים המותאמים לשילוב עם עבודתם ושגרת חייהם. ניתן ללמוד במבחר מגמות כגון מקצועות טכנולוגיים, מקצועות העיצוב, ועוד.


בין מגמות ההנדסאי הפועלות במוסד הלימוד ניתן למנות הנדסאי חשמל, הנדסאי בניין, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות נוף, הנדסאי תעשייה וניהול ומקצועות רבים נוספים. חלק ממגמות אלה כוללות גם התמחויות שבמסגרתן ניתן להתמקד בענפים מסוימים ולפתח בהם כישורים פרקטיים חשובים.

 

תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל ללימודי ההנדסאים באורט כפר סבא נדרשים לעמוד בתנאים שמציבים במה"ט. התכניות השונות מפוקחות על ידי מה"ט וכך תנאי הקבלה להנדסאים מותאמים לדרישות הממשלתיות והם אחידים במרבית התכניות הנלמדות. עם זאת יש לציין כי בחלק מן התכניות הנלמדות במכללה עשויים להיות תנאים נוספים הנחוצים לקבלה. כך למשל במחלקה להנדסאי אדריכלות נוף ובמחלקה להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים המועמדים צריכים לעבור מבחן התאמה. הקבלה למסלולים השונים מותנית גם בשיקוליהם של ראשי המחלקות ושל מוסד הלימוד.


כמו כן, חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. משום כך מומלץ לפנות היישר אל מוסד הלימוד לצורך בירור התנאים המלאים אודות תנאי קבלה ללימודים. המסתמך על המידע המפורט בעמוד זה עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.


הקבלה ללימודי ההנדסאים אפשרית לעומדים באחד התנאים הבאים:


בעלי בגרות מלאה מטעם משרד החינוך.


מועמדים שברשותם בגרות חלקית המכילה את הציון 55 לפחות במקצועות מתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד, לשון או ספרות ברמת 2 יחידות לימוד ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים אשר עוברים בהצלחה את כל הבחינות ומשלימים את כל החובות הנדרשים במכינה במקצועות אנגלית, מתמטיקה ועברית.


מועמדים שגילם מעל 35 שנים יכולים להתקבל גם ללא תעודת בגרות אם ברשותם אישור על סיום 12 שנות לימוד המוכר על ידי משרד החינוך.


עולים חדשים צריכים להציג אישורים מטעם משרד החינוך כי התעודות שברשותם הן שוות ערך לתעודת הבגרות הישראלית.


על מוסד הלימוד


במכללת אורט כפר סבא יכולים תושבי שכר סבא וסביבתה הקרוב ללמוד בשלל תכניות לימודי הנדסאים במקצועות כגון בנייה, ניהול, עיצוב ועוד. במכללה שואפים לסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות מקצועיות וטכנולוגיות חשובות להשתלבות בשוק העבודה, לכן משלבים בתכניות השונות היבטי פרקטיים החושפים אותם לטכנולוגיות עדכניות ומאפשרים להם להתנסות בפועל בתהליכים שונים מן התעשייה. תכניות אלה מתאימות למי שמעוניינים לרכוש מקצוע טכנולוגי מבוקש בתעשייה וכן למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לשלל תפקידים בתעשייה הטכנולוגית.


באורט כפר סבא מציעים גם שלל קורסים לתעודה וכן מסלולים לעתודה טכנולוגית. לימודי התעודה מתקיימים בענפים כגון ניהול, חשמל, חשבונאות, עיצוב ותעשייה וברבים מהם סטודנטים העומדים בכל התנאים והבחינות יכולים לקבל דיפלומה ממשלתית בסיום ההכשרה. תכניות העתודה מיועדות לבוגרי י"ב המעוניינים לקבל את ההכנה הנדרשת לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא