קורס מתכנן פנים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס מתכנן פנים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס מתכנן פנים בדיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

 

מוסיפים סטייל לחלל המבנה


עיצוב פנים הוא מקצוע מרובה אספקטים, שבו מיישמים פתרונות יצירתיים וטכניים בתוך מבנה בכדי להשיג סביבת פנים אטרקטיבית. פתרונות אלו הם פונקציונליים ומטרתם היא לשפר את איכות החיים והתרבות של הדיירים. עיצובים נוצרים באופן מותאם עם צורת הבניין, כאשר על המעצב להכיר את המיקום הפיזי וההקשר החברתי של הפרויקט. כמו כן, העיצוב חייב לציית לקודים מסוימים וכן לדרישות רגולטוריות ולעודד את העקרונות של שייכות סביבתית. תהליך עיצוב הפנים מתבסס על מתודולוגיה שיטתית ומתואמת, הכוללת מחקר, ניתוח ואינטגרציה של ידע בתהליך היצירה, לפיו הצרכים והמשאבים של הלקוח מקבלים מענה בצורה של ייצור מרחב פנימי הממלא את מטרות הפרויקט.


חלק גדול מעיצוב הפנים מתמקד בתכנון החלל. תהליך זה כולל עריכת ניתוח מעמיק של אופן השימוש במרחב הנוכחי, וכן כל שינוי פונקציונלי שיש לבצע בתכנון מחדש. בדרך כלל, התהליך יכלול אספקטים מסוימים כמו שינוי הפריסה בכדי להשיג פונקציונליות טובה יותר או שימוש בכל המקום. עיצוב פנים הוא יותר מעוד ענף המתמחה באסתטיקה, שכן מדובר על מציאת פתרונות עיצוביים יצירתיים ביותר עבור סביבות פנים תוך כדי תמיכה בבריאות, בבטיחות וברווחה של הדיירים והובלה לשיפור באיכות חייהם.


תכנית הלימודים


קורס מתכנן פנים מטעם בית הספר דיפלומה נוצר מתוך ההבנה של המורכבות המאפיינת את שוק התעסוקה ובניסיון לאתר ערוצי תעסוקה קונקרטיים לבעלי המקצוע בתחום. בקורס זה ממוקדים ההיבטים היישומיים והמעשיים של התחום, כאשר הסטודנטים נהנים מהכשרה כוללת ומקבלים מיומנויות מקצועיות אשר להן יש צורך בשוק העבודה. הסטודנטים יקבלו סט כלים נרחב שבאמצעותו מתכנן מעצב הפנים, וכן יתוודעו אל עולם החומרים ולשלל עקרונות התמחור והתכנון. בסיום הקורס, הסטודנטים מציגים בקיאות ושליטה בהדמיה ממוחשבת ובכלי השרטוט השונים, דבר אפשר מאפשר להם להשתלב בעבודה באופן מידי.

 


מתכונת הלימוד


קורס מתכנן פנים מטעם בית הספר דיפלומה הוא קורס חד שנתי שנלמד בהיקף של 350 שעות אקדמיות. הקורס נבנה מיחידות לימוד אשר נתמכות אחת בשנייה, כאשר במסגרת הקורס משולבים לימודים עיוניים ומעשיים גם יחד. סיורים מקצועיים הם חלק בלתי נפרד גם כן, כמו גם התרגול המעשי והפרויקטים היישומיים שמוגשים בתום כל יחידת לימוד.


נושאי הלימוד

 

 • הדמיה ממוחשבת
 • פרויקטים מקצועיים
 • תקופות באדריכלות
 • תכנון ובניית קונספט
 • עיצוב פוסט מודרניסטי
 • פנג שואי ויצירת מרחב   
 • ביצוע חתך
 • שרטוט טכני
 • בניית מודלים
 • סגנונות בעיצוב
 • סימנים מוסכמים   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר דיפלומה פועל במסגרת מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה ומקיים בתוכו מגוון קורסי העשרה וקורסים מקצועיים. בית הספר מספק את הקרקע עבור הכשרה מקצועית ואיכותית עבור קבוצות אוכלוסייה רבות ובשלל תחומים. רוב הקורסים הללו מוכרים ועומדים ברף הסטנדרטים הגבוה שמציבים משרד החינוך והתמ"ת. בקורסים הללו הדגש הוא על שלל ההיבטים הנוגעים לצד המעשי של הלימודים. בהתאם לתפישה הזו, הקורסים נבנו בקפידה רבה כאשר התבצעה בחינה לעומק של שלל התכנים, בחירת מרצים מנוסים וכן בדיקה מקיפה של יכולת יישום הקורסים בשוק העבודה המודרני.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס מתכנן פנים מטעם בית הספר דיפלומה על המועמדים להציג תעודת השכלה תיכונית וכן לעבור ריאיון אישי.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בדרישות הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם בית הספר דיפלומה השייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


עם סיום הקורס, עומדות בפני הבוגרים מספר אפשרויות. הראשונה היא למצוא עבודה כמעצבי פנים כעצמאים, או לעבוד כשכירים במשרד פרטי לעיצוב פנים או במשרד אדריכלות. אפשרות נוספת היא למצוא עבודה כשרטטים, אשר יכולה להוות קפיצת מדרגה לעבודות מתקדמות יותר. כמו כן, המעוניינים יכולים להמשיך לאחר מכן ללימודי אדריכלות מתקדמים, זאת על מנת להבין לעומק כיצד לתכנן מבנה מן היסוד, ולמצוא עבודה לאחר מכן כאדריכלים או כהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה