לימודי הנדסאים באורט כפר סבא

לימודי הנדסאים באורט כפר סבא

לימודי הנדסאים - אורט כפר סבא


מכללת אורט כפר סבא עורכת מגוון של תכניות להכשרת הנדסאים, שמותאמות לנהלי מה"ט ומכינות לקראת מבחני ההסמכה לקבלת דיפלומת ההנדסאי. הלימודים במגמות השונות מתמקדים בתהליכים וכלים מתקדמים שנדרשים בענפים שיש להם ביקוש רב בתעשייה הטכנולוגית הישראלית. הלימודים מקנים הן ידע תיאורטי והן מיומנויות מעשיות במטרה להקנות לסטודנטים את סל הכלים הנרחב שדרוש להנדסאים בשוק של היום.


מסלולי הלימוד


אלה הם המסלולים השונים ללימודי הנדסאים שמתקיימים במכללת אורט כפר סבא:


הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מקנים לסטודנטים הבנה של תהליכי עיצוב ותכנון אדריכלי ומספקים להם כלים להשתלבות בתהליכי בנייה בתפקידים חשובים שונים. הסטודנטים לומדים על גישות לעיצוב של חללים פנימיים ולתכנון וארגון של ריהוט ופריטים מגוונים בחלל. הלימודים מספקים את כל ההכנה לקראת מבחני ההסמכה של מה"ט להכשרת הנדסאים. הם כוללים גם תרגול בסטודיו בנושאים כגון תכנון אדריכלי ועיצוב וארגון חלל. עם קבלת הדיפלומה בסיום התכנית הבוגרים יכולים לתכנן ולהגיש תכניות פיתוח ובנייה, להכין מפרטים טכניים ולבצע פיקוח על תהליכי בנייה.


לימודי הנדסאי אדריכלות נוף


במהלך לימודי הנדסאי אדריכלות נוף במכללה, הסטודנטים לומדים על תהליך התכנון והביצוע של תשתיות ונופים לרבות גנים ציבוריים ופרטיים, פארקים, טיילות ועוד שלל פרויקטים בסביבה. הם לומדים כיצד להשתמש בקרקע, בצמחיה ובפריטים שונים כדי לעצב סביבה ייחודית, יעילה ומתקדמת שמותאמת לצורכים של המשתמשים בה. התכנית מכינה את בוגריה להשתלבות במשרד אדריכלים, בחברות תכנן וברשויות מקומיות וכן בארגונים וחברות בתחום הסביבה. במהלכה נרכשות מיומנויות המחשה, שרטוט, תכנון ושימוש בתוכנות ממוחשבות להכנה של תרשימים והדמיות. כמו כן, נלמדים עקרונות בתחיקה ובחישוב שנחוצים להנדסאים.


הנדסאי בניין - הנדסה אזרחית


התכנית ללימודי הנדסאי הנדסה אזרחית מתמקדת במגוון התהליכים והכלים שנחוצים לתכנון ולביצוע של מבנים. הסטודנטים לומדים כיצד עורכים שרטוטים מקצועיים, מתוודעים לדיני בנייה ותכנון ובוחנים טכנולוגיות וחומרים חדשניים בתחום הבנייה. כמו כן, הם מכירים את תהליכים הבנייה של סוגי קונסטרוקציות שונים, לאורך שלבי הפרויקט. המסלול מתקיים בשני שלבים, הראשון הוא לימודי ניהול הבנייה שבהם מתמקדים בכלים לניהול פרויקטים בבניה ופיקוח על התהליכים שכלולים בהם. בשלב השני ממשיכים למגמת תכנון מבנים שבה לומדים על תהליך התכנון של שלד מבנים.


הנדסאי חשמל


סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי חשמל לומדים מושגים רבים בתחום החשמל ודנים בתהליכי ההקמה והתחזוקה של מתקנים בתעשייה. הם לומדים כיצד לתכנן ולתפעל מערכות אנרגיה מתקדמות ובוחנים עבודה עם מערכות ממוחשבות שמסייעות לייעל ולשפר את תפקוד המתקנים בתעשייה. הבוגרים מקבלים שלל כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתפקידי התקנה, פיתוח, שירות ותכנון בחברות וארגונים, במפעלים ובמוסדות ציבוריים. התכנית מקנה כלים להתמודדות יעילה עם תקלות ולביצוע של בקרת איכות למתקנים חדשים וקיימים. היא כוללת גם התנסות מעשית בעבודה עם מערכות חשמליות שונות, מה שמסייע לסטודנטים לצבור ניסיון פרקטי עוד במהלך הלימודים ולתרגל תהליכים חיוניים להמשך דרכם.


לימודי הנדסאי תוכנה


לימודי הנדסאי תוכנה מתמקדים במגוון הכלים שדרושים היום למתכנתים ולמפתחים בתעשיית ההייטק. סטודנטים לומדים על שפות תכנות שונות כגון ג'אווה ו - C++, מכירים מערכות הפעלה ולומדים על מערכות מידע, רשתות תקשורת מחשבים ויישומי אינטרנט מתקדמים. הם כוללים גם מעבדות שונות שבמהלכם מתנסים בפועל בתכנות ומכירים סוגים רבים של מערכת מן התעשייה. הסטודנטים יכולים להתמודד גם עם מצבים ואתגרים מן התעשייה באמצעות פרויקט הגמר היישומי. הכלים הנרכשים במהלך הלימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להתכונן לקראת השתלבות בחברות משלל סוגים בתפקידי פיתוח של מוצרי תוכנה מתקדמים ואיכותיים.


מתכונת הלימוד


מסלולי לימודי ההנדסאים של מכללת אורט כפר סבא מתקיימים בהתאם למתכונת שנקבעת על ידי המכון להכשרה ממשלתית במדעים ובטכנולוגיה - מה"ט. ברוב התכניות, הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול לימודי בוקר שנפרש על פני כשנתיים לבין מסלול משולב שאורכו שלוש שנים, שבו נערכים שיעורים בערבים ובימי שישי.


הלימודים משלבים שיעורים עיוניים עם תרגולים מעשיים מגוונים שדרכם הסטודנטים מפתחים מיומנויות חשובות לקראת השתלבותם בתעשייה. הם לוקחים חלק בעבודה מעשית במעבדות שונות ולקראת סיום התכנית גם מבצעים פרויקט גמר שבו הם מיישמים בפועל את החומר הנלמד כדי לספק פתרונות לבעיות אמיתיות מן התעשייה.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא