מלגות לפי מוצא או מגזר

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים לפי מוצא עדתי


מחפשים מלגת לימוד לפי מוצא ועדה?


בין הגורמים שלפיהם מוענקות מלגות לסטודנטים נמצא גם המוצא העדתי. ישנן לא מעט קרנות ועמותות שבאות לסייע לסטודנטים ומעניקים מלגות לפי ההשתייכות העדתית של הסטודנטים ושל בני משפחתם. חלק מן הקרנות גם מעניקות מלגות לסטודנטים עולים, שמותאמות לארץ המוצא ממנה עלו לארץ, ולעיתים גם לארץ המוצא ממנה עלו ההורים.


מלגות ליוצאי עיראק


מלגה ליוצאי העדה העיראקית תושבי באר שבע: מלגה זו ניתנת על ידי העמותה לשימור מסורת יהדות בבל. מטרתה של המלגה היא לסייע לסטודנטים מבחינה כספית לאורך הלימודים וגם לעודד אחרים לבחור בלימודים אקדמיים. גובה מלגה זו נע בין 1,500 - 2,500 שקלים.


הקרן לקידום החינוך ליוצאי עיראק: מלגה זו מיועדת לסטודנטים יוצאי עיראק, עד דור שלישי. היא מוענקת בצורת הלוואה. הקרן מציעה מלגות לסטודנטים לתואר ראשון, מלגות לתואר שני, מלגות לתואר שלישי ומלגות להנדסאים.

 


מלגות ליוצאי צפון אפריקה


מלגת קרן שולה: זוהי מלגה לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה, שמטרתה לעודד לימודי מדעים, לימודי מדעי המדינה ולימודי מדעי החברה. יכולים להגיש מועמדותם סטודנטים עד גיל 28, שלומדים לתואר ראשון או לתואר שני באחד המוסדות הבאים: אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר אילן, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון. בין הקריטריונים הנוספים לקבלת מלגה זו נכללים הישגים לימודיים, מצב כלכלי, מקום מגורים ותרומה לקהילה.

 


מלגות לסטודנטים יוצאי אתיופיה


מלגת הפרויקט הלאומי של עולי אתיופיה: מלגה זו מוענקת על ידי הפרויקט הלאומי של אולי אתיופי ENP, לסטודנטים שלא עומדים בקריטריונים לקבלת מלגות ממשלתיות. מדובר במלגות לסטודנטים לרפואה וכן לסטודנטים לרפואת שיניים.


מלגת היא"ס: זוהי מלגה לסטודנטים עולים מאתיופיה. היא מוענקת לסטודנטים לשלל מקצועות כגון לימודי הנדסה, לימודי מדעי המחשב, לימודי סיעוד, לימודי מדעים ותחומים נוספים. היא מיועדת למי שהשלימו לפחות סמסטר אחד ללימודים ושנותרה להם לפחות שנה אחת לתום התואר. המלגה אינה מיועדת ללומדים במכינה קדם אקדמית.


מלגת חנן עינור: קרן חנן עינור באה לתמוך בסטודנטים יוצאי אתיופיה והיא פועלת ליצירת קרעין מנהיגות לתרומה לקהילה. היא מציעה מלגות סיוע כלכלי ותמיכה לימודית לסטודנטים לתארים מתקדמים שהוריהם אינם בעלי השכלה אקדמית, ושאינם זכאים לקבלת מימון מגורמים אחרים. כמו כן, מוענקות מלגות לסטודנטים פורצי דרך בקהילה על ידי למידת מקצועות שטרם נלמדו בקרב בני העדה האתיופית.


מלגת תכנית "ישראל שבלב": המלגה ניתנת במסגרת שיתוף פעולה בין המרכז הבינתחומי הרצליה לארגון "ישראל שבלב", לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות מנהיגות ומצוינות בעדה האתיופית. היא כוללת מלגת לימודים ומלגת קיום. בין הקריטריונים לקבלה לתכנית נכללים שירות צבאי משמעותי ושירות ביחידה קרבית או יוצאי קצונה, הישגים גבוהים בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ותרומה קהילתית.

 

מלגת מרום ותכנית "בדרך לפסגה": תכנית לסטודנטים מהעדה האתיופית שנולדו בארץ או עלו לפני מעל 15 שנים. תכנית זו המופעלת על ידי המל"ג בשיתוף פר"ח כוללת מספר מסלולים, ביניהם מלגת מרום לסטודנטים שמתחילים את שנה א' לתואר הראשון, מלגת "ממשיכים" לסטודנטים בשנים ב - ד בתואר ראשון, ומסלולים לתואר שני.

 


מלגות ליוצאי איראן


מלגת קרן מכבים: מלגה זו מיועדת לסטודנטים יוצאי איראן שלומדים במוסדות המוכרים על ידי המל"ג, כאשר היא פועלת לגישור על פערים חברתיים דרך עשייה חינוכית. הקריטריונים לקבלת מלגת קרן מכבים משתנים מדי שנה, לפי שיקולי הקרן. על הסטודנטים להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא וכמו כן נבחן המצב הסוציו אקונומי של המועמדים. את המלגה יכולים לקבל סטודנטים עד גיל 30.

 


מלגות ליוצאי רוסיה


מלגת הפדרציה הארצית של דוברי הרוסית: מלגה זו מוענקת מטעם פדרציה ארצית של דוברי רוסית, לעולים חדשים עד חמש שנים שלומדים במוסדות אקדמיים מוכרים ומשתתפים בפעילות חברתית בתחום קליטת העלייה.


מלגה לדוברי רוסית בתמיכת קרן ג'נסיס: זהו פרויקט ללימוד הזהות היהודית והשואה, שמיועד לסטודנטים דוברי רוסית יוצאי ברית המועצות וחבר העמים. במסגרת המלגה, הסטודנטים לוקחים חלק בתכנית העשרה שבה הם חוקרים סוגיות בלימודי שואה ויוזמים פרויקטים חברתיים שונים. ישנה מחויבות ל - 120 שעות שנתיות בערך של פעילות התנדבותית. סטודנטים שנבחרים להשתתף בתכנית יכולים לזכות במלגה של עד 2,000 דולרים.


מלגת מיכאל צ'רנוי לעולים: מקרן מיכאל צ'רנוי מציעה מלגות לסטודנטים עולים, שמיועדת לעולים ממדינות חבר העמים, כאשר ישנה עדיפות למתן מלגות לסטודנטים למשפטים, מלגות לסטודנטים לתקשורת ומלגות לסטודנטים למדעי המדינה. זאת במטרה לעודד את הסטודנטים להשתלב בעמדות מפתח במערכת המשפט, הממשל והמדיה לאחר תום לימודיהם.

 

 

מלגות לבני העדה הבוכרית


מלגת קרן "אבוקה": קרן אבוקה מציעה מלגות לקידום חינוך אקדמי עבור בני העדה הבוכרית, מלגות אלה ניתנות בהתאם למצבם הסוציו אקונומי של הסטודנטים. גובה מלגה זו הוא כ - 1,000 שקלים. כדי להגיש מועמדות יש למלא טפסים אותם ניתן להשיג במשרדי הקרן, ואליהם לצרף מסמכים מתאימים.


מלגת קונגרס יהודי בוכרה העולמי: זוהי מלגה לסטודנטים לתואר ראשון ממוצא בוכרי, שלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה. קונגרס יהודי בוכרה העולמי הוא גוף שפועל לקידום יהודי בוכרה ולשימור המורשת שלהם בישראל.


מלגות לבני העדה הדרוזית


מלגה על שם סלים שופי: בני ובנות העדה הדרוזית יכולים להסתייע במלגת סלים שופי, שמיועדת לבוגרי שיאות צבאי או לאומי מלא, שלומדים לתואר ראשון במוסד מוכר. במסגרת המלגה יש לקחת חלק ב - 100 שעות של פעילות קהילתית. גובה המלגה כ - 10,000 שקלים.


מלגת ארתקאא: המלגה, שמיועדת לסטודנטים דרוזים, צ'רקסים ולבני החברה הערבית, מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון שהיקף לימודיהם לפחות 12 שעות שבועיות. לשנתיים הראשונות, גובה המלגה כ - 10,000 שקלים לשנה. לכל אחת מן השנים הנותרות ללימודים, גובהה 5,000 שקלים.


מלגה לסטודנטים מצטיינים: זוהי מלגת מצטיינים שמוענקת על ידי העמותה הדרוזית למדעים, מנהיגים ומצוינות. היא ניתנת לבעלי הישגים גבוהים בלימודי פיזיקה, לימודי ביולוגיה, לימודי כימיה, לימודי מדעי הרפואה, לימודי הנדסה, לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים ולימודי חשבונאות. יש צורך לקחת חלק ב - 30 שעות שנתיות של פעילות חברתית.


מלגות מטעם משרד החינוך לדרוזים ולצ'רקסים: המלגה ניתנת על ידי לשכת הממונה על החינוך הדרוזי והצ'רקסי של משרד החינוך, היא מיועדת ללומדים לתואר ראשון ולתואר שני, ישנה עדיפות למקצועות לימוד מועדפים. כמו כן, נבחן הרקע הסוציו אקונומי של הסטודנטים. מי שזכאים למלגות ממוסד הלימוד לא זכאים לקבל מלגה זו.


מלגת עמותת סא"ל סאלח פלאח: מלגה לסטודנטים דרוזים אשר סיימו את השירות הצבאי משנת 2009 ואילך ולומדים במוסדות מוכרים. המלגות מוענקות לסטודנטים ללימודי אנגלית, לימודי הנדסה ביורפואית, לימודי אופטיקה, לימודי מתמטיקה, לימודי מוסיקה לתואר ראשון, לימודי רפואה, תואר ראשון בתיאטרון ולימודי רוקחות, והיא מיועדת בעיקר לסטודנטים מצטיינים. כדי לקבל את המלגות, יש לקחת חלק בפעילות התנדבותית.

 


מלגות לסטודנטים ערבים


מלגות המועצה להשכלה גבוהה לסטודנטים ערבים: במל"ג פועלים להעלות את שיעור הסטודנטים הערבים שלומדים לתואר ראשון וכך מעניקים מלגות לעידוד לימודים במקצועות נבחרים. מדי שנה ניתנות כ - 650 מלגות לימוד, לסטודנטים שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך. המלגה מציעה גם שירותי הכוונה וייעוץ למועמדים ללימודים.

 

מלגת קרן הוואקף המוסלמי: המלגה מתאימה לסטודנטים מן העדה המוסלמית שלומדים לתואר ראשון, בהתאם למצבם הכלכלי. היא ניתנת ללומדים לפחות 13 שעות בשבוע, בעדיפות לסטודנטים ללימודי הנדסה, למדעים מדויקים, לרוקחות, לפסיכולוגיה, למנהל עסקים, להוראת אמנות ולמוזיקה.

 

קרן רוקייה ביאדסה: מלגה זו מציעה תמיכה כלכלית לסטודנטים ערבים החל מן השנה השנייה לתואר הראשון, בהתאם למצב הסוציו אקונומי. ישנה עדיפות לסטודנטים נזקקים ולסטודנטים יתומים.

 

מלגת הקרן על שם יוסף סמואל: מלגה לסטודנטים למשפטים, שמיועדת לסטודנטים ערבים החל מהשנה השלישית לתואר, וכן ללומדים לתואר שני ושלישי. היא ניתנת לפי הישגים אקדמיים גבוהים, וכן למי שלוקחים חלק בפעילות התנדבותית.

 

מלגת אגודת הגליל - האגודה הלאומית ערבית למחקר ולשירותי הבריאות: קרן זו פועלת לקידום הקהילה הערבית ומחלקת מלגות לסטודנטים למקצועות הסביבה והבריאות. יש לציין כי מלגות אלה אינן מוענקות על בסיס קבוע, אלא לפי תקציבי האגודה.

 


מלגות ליוצאי גרמניה


מלגה על שם וורנר שולץ: זוהי מלגה לסטודנטים ממוצא גרמני, שלומדים לתואר שני באוניברסיטה העברית או לדוקטורנטים מצטיינים באוניברסיטה. על המועמדים לקבלת המלגה לצרף לבקשתם משמכים המאשרים את מוצאם, קורות חיים וגיליונות ציונים.

 


מלגות ליוצאי תימן


מלגת קרן יני"ב: זוהי מלגת סיוע לסטודנטים יוצאי תימן, שמוענקת על ידי אגודת יני"ב לסיוע ליוצאי תימן. היא ניתנת לפי הרקע הסוציו אקונומי של הסטודנטים. מדי שנה ניתנות כ - 50 מלגות בגובה של כ - 500 שקלים.


מלגת הקרנות המאוחדות: מלגה לסטודנטים יוצאי תימן שמבקשים סיוע שמימון שכר הלימוד. היא ניתנת על סמך קריטריונים שונים, שמשתנים מדי שנה.

 


מלגות לסטודנטים ממוצא ספרדי


קרן יהושע סלטי: קרן זו מציעה סיוע כלכלי לסטודנטים ממוצע ספרדי שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך ומציגים הישגים גבוהים בלימודיהם. מלגת יהושע סלטי מיועדת לסטודנטים ללימודי מדעי החיים, ללימודי מדעים מדויקים, ללימודי משפטים, ללימודי רפואה, ללימודי יהדות וללימודי מדעי החברה והרוח. המלגה מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון, לאחר שנת לימודים אחת לפחות. יש להציג ממוצע 82 ומעלה בשנה הראשונה ללימודים. כמו כן, הגיל לקבלת המלגה הוא עד 28 שנים. גם סטודנטים לתואר שני, שגילם עד 32 שנים וממוצע הציונים שלהם 86 ומעלה יכולים לקבל מלגה זו.


מלגות ליוצאי טורקיה


מלגת לשכת יוסף נייגו: לשכת יוסף נייגו מעניקה מלגות לסטודנטים יוצאי טורקיה, שלומדים לתואר ראשון ואשר אחד מבני משפחתם ממוצא טורקי. ישנה עדיפות לסטודנטים שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך.


מלגת התאחדות יוצאי טורקיה: התאחדות יוצאי טורקיה מציעה מלגות לסטודנטים, לפי קריטריונים שונים. יש צורך בהצגת מספר המלצות בעת הגשת טופס המלגה. סכום המלגה משתנה משנה לשנה.


מלגות לעולי הולנד


קרן מלגות ליוצאי הולנד וצאצאיהם ע"ש ליאו וריק כהן: הקרן מציעה מלגות לסטודנטים בעלי קשר משפחתי מקרבה ראשונה ליוצאי הולנד, כגון מי שאימם, אביהם, סבם או סבתם יוצאי הולנד. היא מתאימה גם לעולים לארץ מהולנד וליורדים מישראל שחיו לפחות עשור בהולנד לפני שובם לארץ. הקרם מעניקה מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות ללימודי תעודה.היא מביאה בחשבון את הכנסות הסטודנטים ובני ביתם. לא ניתן לקבל מלגה זו יותר מ - 3 פעמים. כמו כן, היא ניתנת לסטודנטים עד גיל 40.


מלגות ליוצאי דרום אפריקה


מלגת הפדרציה הציונית הדרום אפריקאית: הפדרציה מציעה מלגות לתואר ראשון, לסטודנטים שמוצאם בדרום אפריקה או שמוצא הוריהם מדרום אפריקה. ישנה עדיפות לסטודנטים ממוצא דרום אפריקאי עד דור שלישי בארץ. מובא בחשבון גם הרקע הסוציו אקונומי של הסטודנטים.

 

מלגת PRAS: מלגת PRAS של ארגון תלפד מיועדת לסטודנטים עולים חדשים מדרום אפריקה שמתמודדים עם קושי כלכלי. כדי לקבל את הסיוע יש לקחת חלק בפעילויות חברתיות לקידום עולים חדשים מן הקהילה, כגון ילדים, נערים או קשישים.

 

 

רשימת מלגות: מלגות לפי מוצא
לכל המלגות
מלגות ות"ת לדוקטורנטים מצטיינים בחקלאות
הגישו מועמדות
קרן מלגות אדמה בפקולטה לחקלאות
הגישו מועמדות
מלגת אסיף בחקלאות - משרד הנגב והגליל
הגישו מועמדות
תכנית סיקט ליוצאי אתיופיה - אוניברסיטת בן-גוריון
הגישו מועמדות
מלגת קולטון לדוקטורנטים מצטיינים
הגישו מועמדות
מלגת לוויתן על שם תם פרקש
הגישו מועמדות
מלגת יעקב עובד
הגישו מועמדות
מלגת קרן שולמית לסקוב
הגישו מועמדות
האקדמית נתניה - מלגה לסטודנטים בני העדה האתיופית
הגישו מועמדות
מלגות לספורטאים המסלול האקדמי המכללה למינהל
הגישו מועמדות
מלגת מעונות למשרתי מילואים באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מלגה על שם סלים שופי לבני העדה הדרוזית
הגישו מועמדות
תכנית בדרך לפסגה ליוצאי אתיופיה - מלגת מרום
הגישו מועמדות
מלגות לתואר שני במדעים - מכון ויצמן למדע
הגישו מועמדות
חוקרי ויצמן הצעירים - תכנית לתלמידי תואר ראשון
הגישו מועמדות
מלגה לתושבי באר שבע, יוצאי העדה העיראקית
הגישו מועמדות
מלגה לסטודנטים במכללת אורט סינגאלובסקי
הגישו מועמדות
מלגה מטעם קרן הוואקף המוסלמי
הגישו מועמדות
מלגת מנהיגי שוליך ללימודי מדעים, הנדסה וטכנולוגיה
הגישו מועמדות
אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) - תוכנית ישראל שבלב
הגישו מועמדות
קרן עליזה שגריר - מימון סרטים דוקומנטרים
הגישו מועמדות
ארגון בטרם - מלגת מחקר בתחום בטיחות ילדים
הגישו מועמדות
קרן מרטין גהל - מלגה לסטודנטים מעוטי יכולת
הגישו מועמדות
אוניברסיטת בן גוריון - מלגה לסטודנטים מצטיינים בפעילות חברתית
הגישו מועמדות
מכללת לוינסקי - הנחה בשכר הלימוד, מלגה
הגישו מועמדות
עיריית חולון - מלגת מצטיינים לתושבי חולון
הגישו מועמדות
מלגות לסטודנטים ממוצא אתיופי באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מכללת אורנים - מלגת שוויצריה
הגישו מועמדות
מכללת אורנים - קרן ארונה ברנע
הגישו מועמדות
מועצה מקומית בנימינה וגבעת עדה - לתושבי המקום
הגישו מועמדות
קרן יהושוע סלטי
הגישו מועמדות
לשכת יוסף נייגו - יוצאי טורקיה
הגישו מועמדות
מלגות הנגב לדוקטורנטים מצטיינים- אוניברסיטת בן גוריון
הגישו מועמדות
קרן סיוע ליוצאי אתיופיה
הגישו מועמדות
מלגת רום יזמות לסטודנטים - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)
הגישו מועמדות
קרן גרוס - חונכות במכללת אורנים
הגישו מועמדות
מלגת מצב סוציו אקונומי במכללת שנקר
הגישו מועמדות
מכון טכנולוגי חולון - תכנית אקדמיה פלוס
הגישו מועמדות
מלגות למצטיינים - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)
הגישו מועמדות
מלגת עידוד חזרתם לישראל של אנשי מחקר ופיתוח
הגישו מועמדות
מלגת סיוע לסטודנטים בנים ליוצאי טורקיה
הגישו מועמדות
אבוקה קרן מלגות לבני העדה הבוכרית
הגישו מועמדות
סיוע לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה המתגוררים בירושלים
הגישו מועמדות
מלגות לימודים ליוצאי עדות המזרח תושבי ירושלים
הגישו מועמדות
סיוע לסטודנטים בני עדות המזרח, תושבי חיפה
הגישו מועמדות
גבעת עדה - סיוע לסטודנטים בני המקום לתואר ראשון כולל שנה י
הגישו מועמדות
קרן גרוס: מלגה לחיילים משוחררים
הגישו מועמדות
סטודנטים בנים לעדה הטורקית בארץ
הגישו מועמדות
קרן למדעי הים והמים ע”ש אלוף יוחאי בן- נון
הגישו מועמדות
מלגות עידוד יד טבנקין
הגישו מועמדות
שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לפי מוצא
כניסה לפורום מלגות
אושרת
בית יעקב - מחפשת מלגה עבור לימודי תעודה בסמינר
672 צפיות
שרה פישר
מלגה לחולה סוכרת נעורים
500 צפיות
ברוך יעקובוב
מלגה לגבי המשך לימודים
456 צפיות
רותי
מלגה לקמפוס ברושים
474 צפיות
יוסי
מלגות לעדה האתיופית
670 צפיות
מוריה
מלגה ללימודים לאימהות
576 צפיות
מולו ביזונך
מלגה לתואר ראשן בחינוך
507 צפיות
רבקי אורצל
מימון מלגת תואר ראשון בוינגייט
509 צפיות
קרן
מלגה למנהלת חשבונות סוג 2
373 צפיות
אורית כהן
מלגה לאם חד הורית מעל גיל 50
567 צפיות
מתן אדרי
מילוי טפסים לבקשת מלגה
477 צפיות
גל
מלגה ללא שעות התנדבות
1040 צפיות
שקד פנחס
איך משיגים אישור מוצא טורקי?
1428 צפיות
אהרון
מלגה למהנדס ממוצא מוצא פולני
639 צפיות
דן
מלגת קרן אייסף מיועדת רק לתושבי פריפריה?
957 צפיות
רובי
מלגה בנושא ספורתרפיה
667 צפיות
הודיה כהן
מלגות לעדה הטוניסאית
807 צפיות
אמיר
מלגה להסבת אקדמאים לתעודת הוראה
666 צפיות
יעל
קיימות מלגות למכינות קדם אקדמאיות?
733 צפיות
ריקי
מלגה לאמהות ממוצא גאורגי
736 צפיות
טל
מלגת אורות אלירז
2432 צפיות
נתנאל
קבלת מלגה לבית ספר דנון
948 צפיות
יהושע
מלגה לבני 40+ לשנה זו
1179 צפיות
כיפאח אסדי
מלגות לימודים לשנה זאת
653 צפיות
שירה
מלגות ליוצאי מרוקו לתואר ראשון בחינוך
839 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
מלגות לבני העדה הבוכרית