קורסים מקצועיים על חשבון הפיקדון במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

קורסים מקצועיים על חשבון הפיקדון במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

קורסים על חשבון הפיקדון הצבאי במכללת אורט סינגאלובסקי


סיוע בדרך לשוק העבודה


מכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב היא מוסד להכשרות בתחומי המדעים והטכנולוגיה אשר הוקם שנת 1961. במכללה זו ניתן למצוא תכניות מגוונות להכשרת הנדסאים וכן מסלולים שונים ללימודי תעודה.


תכניות ההכשרה המקצועית במכללה מוצעות בשלל תחומים, בהם הכשרת טכנאים, עיצוב, אנרגיה ובריאות. מוסד הלימוד מאפשר לחיילים משוחררים לשלם את שכר הלימוד בחלק מן הקורסים באמצעות הפיקדון הצבאי. כך יכולים חיילים משוחררים לממן את עלות הקורסים במשך עד חמש שנים ממועד שחרורם. ההכשרות המקצועיות מציעות לתלמידים לקבל תוך פרק זמן קצר יחסית כלים פרקטיים למקצוע וכך לצאת לשוק העבודה בענפים מבוקשים.

 


קורסים המוכרים למימוש פיקדון


אלה הקורסים שמוכרי לפיקדון חיילים משוחררים במכללת אורט סינגאלובסקי:


לתשומת לבכם, נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. מומלץ לברר את הזכאות למימוש הפיקדון מול מוסד הלימוד.


חשמלאי מוסמך


קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את משתתפיו לביצוע עבודות התקנה ופיקוח במתקני חשמל. המסלול גם מכין את התלמידים לקראת בחינות הסמכה של משרד הכלכלה והתעשייה, שנחוצות לקבלת רישיון החשמלאי. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל מפעלים וחברות וגם לעבוד כעצמאיים. היקף הקורס 1,080 שעות לימוד והוא מתקיים כקורס ערב.

 


חשמלאי ראשי


המכללה מציעה קורס חשמלאי ראשי המשכיר לדרגה השלישית בתחום החשמלאות. חשמלאים ראשיים יכולים להתקין מערכות חשמל תעשיות וביתיות עד לעצמה על 250XA3. במוסד זה ניתן לבחור בין שני מסלולים, האחד מקוצר שמיועד לבעלי רישיון חשמלאי מוסמך והיקפו 460 שעות והשני מסלול אורך בהיקף של כ - 600 שעות שמיועד למי שרשותם תעודת חשמלאי מוסמך וניסיון של שנה ומעלה בעבודות חשמל.


חשמלאי מתח גבוה


קורס הכשרת חשמלאי מתח גבוה מעניק לתלמידיו כלים להפעלה ולהתקנה של מתקני תעשייה גדולים. הוא מכין את התלמידים לקבלה של תעודת 'חשמלאי מסויג' ובסיומו, מי שעומדים בבחינות חיצוניות של משרד הכלכלה והתעשייה, ניתן רישיון החשמלאי המסויג. זהו קורס ערב שאורכו כחצי שנה והוא כולל כ - 177 שעות.


ממונה בטיחות בעבודה


מסלול הכשרת ממוני בטיחות בעבודה מקנה לתלמידים את כל הידע הנחות בענף הבריאות והבטיחות התעסוקתית ובמסגרתו לומדים איך למנוע מחלות מקצוע ותאונות עבודה. הוא מותאם לדרישות של משרד הכלכלה והתעשייה ובוגריו יכולים להשתלב כממונים בארגונים ובמפעלים. היקף הקורס כ - 10 חודשים והוא כולל כ - 300 שעות לימוד אקדמיות.


ממונה אנרגיה


המכללה מפעילה קורס ממונה אנרגיה להכשרתם של בעלי תפקידים לייעול הצריכה האנרגטית של ארגוני תעשייה. במשך הקורס לומדים איך לפקח על צריכת החשמל של הארגון, איך ליזום דרכים לשיפורן וכיצד לקדם פעולות בשטח בתחום שימור האנרגיה והאנרגיה המתחדשת. המסלול כולל כ - 200 שעות לימוד, הוא נמשך כשנה אחת ובסיומו מתקיימת בחינה מטעם משרד האנרגיה והתשתיות.


סייעות שיניים


המסלול להכשרת סייעות שיניים חושף את התלמידים לענף רפואת השיניים ומקנה להם היכרות עם כלים, ציוד מקצועי וחומרים בהם משתמשים הסייעים בעבודתם לצד רופאי השיניים. התכנית כוללת שיעורים פרקטיים להתנסות במרפאות והוא מתקיים במסלול ערב וימי שישי שמתאים לשילוב עם עבודה. המסלול כולל כ - 1,000 שעות.


הפקת אירועים


בקורס הפקת אירועים לומדים לתכנן, לעצב ולהקים אירועים פרטיים וציבוריים משלל סוגים. המסלול מקנה את כל הכלים הנדרשים לניהול מוצלח של אירוע, הוא שם דגש על התנהלות מול ספקים ועל איתור של לקוחות פוטנציאליים. כמו כן, הוא כולל סיורים לימודיים ומפגשים עם מעצבי אירועים. היקפו כ - 220 שעות אקדמיות והוא נפרש על פני 9 חודשים.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב