רוצה פרטים על קורס חשמלאי מוסמך במסלול מקוצר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס חשמלאי מוסמך מזורז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס חשמלאי מוסמך במסלול מקוצר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי מוסמך במסלול מקוצר לחשמלאים מנוסים


מקבלים את הרישיון במהירות


ממפעלים גדולים ותאגידי ענק ועד ללוח החשמל שבדירה או בבית, חשמל הוא היבט בלתי נפרד מחיי היום יום של כולנו. כדי לשמור על התפקוד התקין של רשתות ומערכות החשמל, הן בשוק הפרטי והן במגזר העסקי והתעשייתי, נדרשים שירותיהם של חשמלאים שהם בעלי הידע והכלים המקצועיים להתקנה, לתיקון ולתחזוקה של המערכות באופן בטוח, יעיל ואחראי.


תחום החשמל כולל דרגות הסמכה שונות, שכל אחת מהן מאפשרת לחשמלאים לצבור תחומי אחריות וסמכות רבים יותר מבחינה מעשית. אחת הדרגות המבוקשות היא הסמכת "חשמלאי מוסמך" אשר מאפשרת לערוך עבודות ופרויקטים במתקנים במתח נמוך בתעשייה ובמסגרות פרטיות, תוך מתן אישור לחתימה על תכניות חשמל תלת פאזי. חשמלאים מוסמכים הם חוליה חשובה במערך התפקוד של התעשייה, הן לצורך פיקוח על פעילות תקינה של מערכות במפעלים וחברות ותיקון תקלות במקרה הצורך, והן לצורך מתן מענה יעיל ללקוחות פרטיים שזקוקים לשירותיהם של חשמלאים.


את רישיון החשמלאי המוסמך מקבלים לאחר מעבר של קורס ייעודי לכך והצלחה במבחנים. לצד הקורס הרגיל, מתקיימים גם קורסים במתכונת מקוצרת. אלה מיועדים לחשמלאים ולטכנאים מנוסים ובעלי רקע פרקטי בתחום החשמל, והם מציעים להם לרכוש הכשרה מקצועית מבוקשת תוך זמן קצר מהרגיל. תכנית זו מסייעת להם להגיע אל ההסמכה והרישיון הנכספים תוך זמן קצר ולהשתלב במהירות כחשמלאים מוסמכים בשוק העבודה.


ההבדל בין קורס חשמלאי מוסמך מזורז לבין הקורס במתכונתו הרגילה, הוא בעיקר בחומרי הלימוד במהלך הקורס. בעוד בקורס הרגיל נלמדים מגוון מקצועות יסוד במדעים, באנגלית, באלקטרוניקה ובמדידות, המשתתפים בקורס המקוצר אינם נדרשים ללמוד מקצועות אלה ולומדים כמות נושאים מצומצמת יותר, עקב הניסיון והידע שצברו בעבודתם ובהכשרותיהם הקודמות.


למי מיועדים הלימודים


המסלולים המקוצרים לקורס חשמלאי מוסמך מתאימים למי שיש ברשותם ידע וניסיון מקצועי קודם בתחום החשמל, כגון מי שסיימו קורסים בתחום החשמל בדרגות שונות, בוגרי לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה וכן עובדים מנוסים במסגרות בתעשייה. המסלול מיועד למי שברצונם לצבור כלים לצורך התקדמות בסולם הדרגות בתחום החשמל, אשר מעוניינים לעשות זאת במסגרת מזורזת אשר מביאה בחשבון את הרקע המקצועי שלהם, כך שהם יכולים להעשיר ולפתח את עצמם בזמן קצר יחסית.


תכנית הלימודים


קורס זה מעניק לתלמידיו את כל הידע והכלים שנחוצים להשתלבות כחשמלאים מוסמכים בתעשייה. תחילה, מתוודעים למושגים בסיסיים בענפי האלקטרוניקה והחשמל, תוך שהם מכירים סוגים שונים של מתקנים, מערכות, מכונות ומערכות בקרה ופיקוד בתעשייה. לאחר מכן, הם לומדים על תהליכי עבודה פרקטיים ברשתות ובמתקני חשמל ובוחנים מקרוב את אופן התכנון של העבודות, את אופי ההתקנות, את שיטות הפיקוח ואת התהליכים שנדרשים בפועל מן החשמלאים בשטח. כמו כן, הם לומדים כיצד לאתר תקלות שונות ברשתות חשמל כדי להציע להן מענה ותיקון מהירים ויעילים עבור הארגון. התכנית גם חושפת לדרכים בהן חשמלאים יכולים להבטיח עבודה איכותית תוך שמירה על נהלי הבטיחות והגהות המקצועיים.


מתכונת הלימוד


קורס חשמלאי מוסמך מקוצר כולל כ - 1080 שעות לימוד אקדמיות. היקפו של הקורס במתכונת המזורזת הוא כשנה אחת (לעומת כשנתיים במסלול הרגיל). שעות הלימוד וימי הלימוד בשבוע משתנים בין המוסדות, חלקם עורכים שני שיעורים בשבוע, אחרים משלבים ימי לימוד נוספים בשבוע או שיעורים בימי שישי. בחלק גדול מן המוסדות, הקורס מתקיים במתכונת ערב, במטרה להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים שמעוניינים לצבור כלים חדשים לקידום מקצועי.


הקורס משלב לימודים עיוניים יחד עם עבודה מעשית בחשמל. התרגולים המעשיים מאפשרים לסטודנטים להכיר מקרוב תהליכי עבודה מתקדמים, ציוד חדיש ונהלי בטיחות שהם חלק בלתי נפרד מעבודתם של חשמלאים מוסמכים.


נושאי הלימוד


הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס במסלול המקוצר כוללים:

 

  • תורת החשמל
  • מתקני חשמל
  • מערכות פיקוד ובקרה
  • מכונות חשמל    
  • עבודה מעשית בחשמל
  • ועוד
  • אלקטרוניקה תעשייתית    
 


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול המקוצר נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות ולהחזיק בניסיון והכשרה קודמים בתחום החשמל, כגון תעודת חשמלאי בדרגות נוספות שנמוכות מהסמכת חשמלאי מוסמך. חלק מן המוסדות מקבלים בוגרי 12 שנות לימוד שיש ברשותם ניסיון מקצועי משמעותי בעבודות חשמל, לפי שיקול וועדת קבלה. המועמדים מוזמנים לראיון אישי שבו בוחנים את מידת ההתאמה שלהם לתחום ולקורס.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות בקורס בהצלחה זכאים לקבל תעודת מקצוע ורישיון אשר מתירים להם לעסוק בתחום החשמל ולבצע עבודות תכנון ותחזוקה לרמה של זרם תלת פאזי - A 80 X 3 אמפר. הם מקבלים תעודת גמר "חשמלאי מוסמך" ורישיון בדרגת "חשמלאי עוזר". לאחר צבירה של ניסיון מקצועי בהיקף של לפחות שנה אחת, הם יכולים לקבל רישיון בדרגת חשמלאי מעשי ולאחר עוד שלוש שנים של וותק מקצועי מסיום הקורס בהצלחה מקבלים את הרישיון בדרגת "חשמלאי מוסמך".

 


אפשרויות תעסוקה


לאחר תום הקורס וצבירת הניסיון והוותק הדרושים לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון של אפיקים בתעשייה. הם יכולים לפנות לקריירה בחברת החשמל או בחברות נוספות כמבצעים ואנשי צוות טכניים, להשתלב כחשמלאים במפעלים ומוסדות תעשייה וכן לפעול בשורותיהן של חברות תחזוקה, תכנון ובניין. בתחום החשמל ישנה גם אפשרות לפעול כעצמאיים ולהציע שירותי תיקון, התקנה ותחזוקה של מערכות עבור ארגונים וחברות.


בוגרי הקורס אשר מעוניינים להמשיך לצמוח כאנשי מקצוע, יכולים לפנות ללמוד בקורסים נוספים וכך לצבור הסמכות וידע נוספים. בין היתר, הם יכולים ללמוד בקורס חשמלאי מתח גבוה שמאפשר לעלות בדרגת ההסמכה כחשמלאים, בקורס חשמלאי גנרטורים ובו להכיר טכנולוגיות וציוד נוספים, בקורס טכנאי מוצרי חשמל ביתיים, שמאפשר להציע שירותים נרחבים יותר ללקוחות ועוד שלל תכניות. באפשרותם לבחור גם להמשיך ללימודי הנדסאי חשמל או לימודי הנדסאי אלקטרוניקה וכך להרחיב את תחומי האחריות וההסמכה שלהם בעולם החשמל.

 


מכללות לקורס חשמלאי מוסמך מקוצר

 

 

  • מכללת נצרת עילית יזרעאל: במכללה זו אפשר לקחת חלק במגוון של מסלולים ללימודי תעודה, לצד תכניות להכשרת הנדסאים. בין הקורסים אשר מתקיימים במוסד הלימוד נמצא קורס חשמלאי מוסמך מקוצר, השיעורים בו מתקיימים פעמיים בשבוע בערבים וכן בימי שישי. המכללה מציעה גם קורס חשמלאי מוסמך שמיועד לבוגרי לימודי הנדסאי מכטרוניקה. כמו כן, אפשר ללמוד בקורסים נוספים כגון קורס חשמלאי מסויג, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס בקרים מתוכנתים, קורס אוטומציה תעשייתית ועוד שלל תכניות ללימודי תעודה.

 

 

  • מכללת עמל הישגים (פרישה ארצית): רשת המכללות עמל הישגים מפעילה קורס חשמלאי מוסמך במסלול המזורז, שבא להכשיר חשמלאים לתפקוד יעיל ואיכותי בהתקנה, אחזקה ופיקוח על מערכות ופרויקטים לפי צורכי המשק. בתחום החשמל נערכים קורסים נוספים ברשת המכללות, בהם קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי אחזקה, קורס חשמלאי שירות מוצרי חשמל ביתיים, קורס חשמלאי ראשי וקורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר. במכללה זו נערכים גם קורסים בענפים כגון ניהול, פיננסים, בניין, רכב וטיפול.

 

 

  • מכללת אלקטריק (חדרה): מכללה זו מתמקדת בהכשרתם של חשמלאים וטכנאים לתעשייה. היא מציעה קורס חשמלאי מוסמך במסלול המקוצר וכן במסלול הרגיל. כמו כן, אפשר לקחת חלק בתכניות לימוד כגון קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס טכנאי מערכות מיזוג אוויר, קורס חשמלאי ראשי ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס חשמלאי מוסמך במסלול מקוצר?

רוצה לדעת יותר על קורס חשמלאי מוסמך במסלול מקוצר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור