לימודי ערב הנדסאי בניין באורט סינגאלובסקי

שירות אישי - צור קשר
לימודי ערב הנדסאי בניין באורט סינגאלובסקי

הנדסאי בניין לימודי ערב במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

הנדסאי בניין הם בין בעלי התפקידים הלוקחים חלק בתכנון וביצוע של פרויקטים בבנייה. ההחלטות אותן הם מקבלים באופן שוטף במסגרת תפקידם הן בעלות חשיבות רבה בתוצאה הסופית של המבנה, החל מבית פרטי, דרך מבנה תעשייה ועד לתשתיות ככבישים וגשרים.


במכללת אורט סינגאלובסקי מתקיימים לימודי הנדסאי בניין במסלול ערב, שבהם ניתן לרכוש את הכלים הנחוצים להשתלבות במקצוע זה ולהכיר מקרוב את עולם המבנים והתשתיות. בוגרי מסלול זה ללימודי הנדסאים יכולים להשתלב במגוון אפיקי תעסוקה בסיום המסלול, באפשרותם לעסוק בביצוע מבני דיור, מסחר ותעשייה וכן בביצוע כבישים, מחלפים ותשתיות לאומיות נוספות. בהתאם לדרישות החוק הם יכולים לתכנן ולאשר תכניות למבנים פשוטים בגובה של עד ארבע קומות. הם לוקחים חלק משמעותי הן בשלבי התכנון והן בתהליכי הביצוע ויכולים לתרום רבות לעיצוב פניה של המדינה.

 

תכנית הלימודים


במסלול לימודי הנדסאי בניין הסטודנטים מקבלים ידע וכלים בתחומי התכנון והביצוע של מבנים פשוטים. הם לומדים על שלבי

הפרויקט לרבות עריכה של תכניות למבנים חדשים עד לגובה של ארבע קומות וכן הכנת תכניות עבור שינוי והכנסת תוספות במבנים קיימים.


במהלך הלימודים הם מתוודעים למגוון חומרי בנייה, שיטות עבודה ומערכות רלבנטיות בפרויקטים בבנייה. כמו כן, נרכשים כלים ניהוליים לפיקוח וניהול של אתרי הבנייה ואנשי המקצוע הפועלים בהם. הסטודנטים לומדים גם על סוגיות כלכליות הרלבנטיות לאנשי המקצוע, כגון חישובי כמויות באתר. בתכנית עוסקים גם בתוכנות ויישומים המאפשרים ייעול עבודת התכנון והפקת שרטוטים ותכניות.

 

מתכונת הלימוד


זוהי תכנית לימודי ערב להנדסאי בניין, שאורכה שלוש שנים. השיעורים נערכים בשני ערבים במהלך השבוע וכן בימי שישי.


במהלך הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בתרגילים מעשיים שבהם מתנסים בכלים ותהליכים שבהם נתקלים אנשי המקצוע. בין היתר הם משתתפים בסדנאות בתחום תכנון הקונסטרוקציות והאתרים. לקראת סיומה של התכנית הם עורכים פרויקט גמר מסכם שבו הם מתנסים בהתמודדות עם אתגרי תכנון מן התעשייה. את הפרויקטים עורכים בהנחייה של סגל המרצים ולעיתים גם בשיתוף גורמים מן התעשייה.

 

נושאי הלימוד


נושאי הלימוד במסלול מותאמים לדרישות מה"ט לתכנים במגמה זו. הנה כמה מן הנושאים אותם לומדים הסטודנטים במהלך לימודיהם:

 

 

  • תכנון הנדסי
  • חוזק חומרים
  • קונסטרוקציות מבטון
  • תורת המבנים והבנייה
  • ניהול וארגון אתרי בנייה
  • שרטוט של קונסטרוקציות
  • תכנון אלמנטים בעזרת מחשב
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


אורט סינגאלובסקי היא מכללה טכנולוגית הממוקמת בתל אביב, במוסד זה ניתן ללמוד במגוון תכניות הנדסאים וכן במסלולי טכנאים ולימודי תעודה. תכניות הלימוד הטכנולוגיות במכללה מוכרות על ידי מה"ט ומותאמות לדרישות התעשייה של היום. במהלכן הסטודנטים יכולים לרכוש את כל הידע והכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידים שיש להם דרישה במשק. מושם דגש על רכישת מיומנויות פרקטיות שניתן ליישם בהמשך הדרך.


בין המסלולים הנוספים שאותם ניתן ללמוד במכללה אפשר למצוא הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי אלקטרוניקה ועוד. בחלק מן המסלולים מציעים במכללה לבוגרי הלימודים הטכנולוגיים להשלים לתואר ראשון BA במסגרת שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים שונים.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או לחלופין להציג בגרות חלקית ובה ציונים עוברים במקצועות – מתמטיקה ברמת 3 יחידות לפחות, אנגלית ברמת 3 יחידות, הבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד.


מי שאינם עומדים בדרישות סף אלה יכולים לקחת חלק במכינה טכנולוגית, שבה ניתן לשפר את סיכויי הקבלה. מועמדים שגילם מעל 35 שנים יכולים להתקבל על סמך הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד.

 

תעודה


בוגרים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים דיפלומת הנדסאי בניין – הנדסה אזרחית המוענקת על ידי מה"ט. כמו כן, באפשרותם להירשם בפנקס ההנדסאים במסגרת מדור בנייה. רישום זה מאפשר להם לבצע תכנון וחתימה על תכניות של מבנים פשוטים לפי דרישות החוק.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב