הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט סינגאלובסקי

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט סינגאלובסקי

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

להנדסאים בתחום הלוגיסטיקה יש חשיבות רבה לפעילות הרווחית והתקינה של גופי תעשייה. הם אחראיים על שורה של מרכיבים בשרשרת הלוגיסטית, כגון ניהול של רכש ומלאי, ניהול איכות וכמויות ותכנון של תהליכי העבודה. לאחרונה יישומים טכנולוגיים חדשים מאפשרים ייעול של תהליכי העבודה והתאמתה לדרישות הלקוחות ולאופי הדינמי של המשק.


המעוניינים להשתלב בתפקידי מפתח בתחום הלוגיסטי יכולים ללמוד בתכנית הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה המתקיימת במכללת אורט סינגלובסקי בתל אביב. מסלול זה כולל לימוד של מגוון סוגיות אקטואליות ופרקטיות בלוגיסטיקה בתעשייה. אפשרויות התעסוקה הנפתחות בפני הבוגרים הן מגוונות במיוחד, הם יכולים לשמש מנהלי ייצור, מנהלי פרויקטים, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי רכש ותפעול, מנהלי תכנון ופיקוח על ייצור (תפ"י), מנהלים בתחומי ההפצה, התחבורה והמחסנים ועוד. תפקידים אלה נחוצים במבחר מפעלים, ארגוני תעשייה וגופים נוספים, הן בסקטור הפרטי והן בזה הציבורי.


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית זו ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול הם אינטר דיסציפלינריים ובמהלכם הסטודנטים רוכשים מגוון של כישורים טכנולוגיים וניהוליים, בדגש על ענפי הלוגיסטיקה והתפעול. הם מפתחים את הבנתם בשיטות ניהול טכנולוגי, בסוגיות כלכליות, בשיטות לאופטימיזציה ובמערכות מידע שאותן ניתן להטמיע במערך הלוגיסטי לשם ייעולו.


במסגרת הלימודים הם מתוודעים לאתגרים ולדילמות שעומדים בפני ההנדסאים בתחומים כגון ניהול המלאי וההפצה, ניהול שרשראות האספקה וניהול הרכש הארגוני. כמו כן, הם מכירים תוכנות ויישומים כגון SAP לניהול מידע לוגיסטי ותוכנת MS PROJECT לניהול פרויקטים ממוחשב ובוחנים את תרומתם לאיכות העבודה.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות זו מתקיימים במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי שאורכו שלוש שנים.


הלימודים כוללים שיעורים עיוניים לצד שיעורים פרקטיים, הסטודנטים יכולים להתנסות במגוון של מעבדות במכללה שבהן משולבות מערכות ניהול פרויקטים, SAP ובינה מלאכותית וכך לתרגל תהליכים מן השטח בתחום הניהול הלוגיסטי בתעשייה.


חיילים משוחררים יכולים לקבל מימון שכר לימוד בגובה של עד 80 אחוזים. מימון זה מוענק לפי הגדרות של הקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון. מומלץ לברר את הזכאות למימון מול מוסד הלימוד ישירות.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים במסלול ההתמחות בלוגיסטיקה עוסקים במבחר נושאים, כגון:

 

  • ניהול רכש
  • סחר בין לאומי
  • ניהול פרויקטים
  • כלכלה תעשייתית
  • הפצה וניהול מחסנים
  • הסתברות וסטטיסטיקה
  • ניהול שרשראות אספקה
  • מערכות מידע לוגיסטיות SAP
  • תוכנת MS PROJECT ובינה עסקית
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים במסלולי הנדסאי נוספים במכללת אורט סינגאלובסקי יכולים למצוא תכניות כגון לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר ותכניות נוספות. קיימות גם מכינות המיועדות למי שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסאים.


כמו כן, במכללה פועלות תכניות לימודי תעודה במקצועות טכנולוגיים וניהוליים שונים. בקורסים אלה יכולים אנשי מקצוע להרחיב ולפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהכיר תהליכים חדשים ועדכניים מן התעשייה. הקורסים עוסקים בענפים מבוקשים כגון חשמל, בניין, בטיחות, מכונות, אלקטרוניקה ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים מותאמים לדרישות מה"ט, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה או להציג בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמת 3 יחידות ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. כמו כן, ניתן להתקבל על סמך הציונים במכינה טכנולוגית, כאשר יש צורך בציונים חיוביים בבחינות גמר במקצועות מתמטיקה, אנגלית ועברית. מי שגילם מעל 35 ובידיהם תעודה על סיום 12 שנות לימוד יכולים להתקבל גם ללא תעודת בגרות או מכינה.


תעודה


בסיום הלימודים מוענקת לסטודנטים דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול על ידי מה"ט. כדי לקבלה עליהם לעבור בהצלחה את מבחני הגמר הממשלתיים הנערכים על ידי מה"ט וכן להגיש את פרויקט הגמר ולהגן עליו בפני וועדה.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב