לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות ניהול משאבי אנוש במרכז האקדמי פרס

לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות ניהול משאבי אנוש במרכז האקדמי פרס

לימודי מדעי ההתנהגות עם התמחות במשאבי אנוש במרכז האקדמי פרס

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים במרכז האקדמי פרס לחצו כאן

 

מצטיינים ביחסי אנוש

 

מדעי ההתנהגות הוא תחום מחקרי אשר בא לבחון את ההתנהגות האנושית כפי שהיא באה לידי ביטוי בשלושה מישורים – במישור הפרטי, במישור החברתי ובמישור התרבותי. כדי לבחון את המישורים הללו, התחום משלב שלוש דיסציפלינות נפרדות אך משלימות – סוציולוגיה, אנתרופולוגיה ופסיכולוגיה. שילוב זה מקנה נקודת מבט רחבה על דרכי ההתמודדות של אנשים באירועים מסוימים ובתהליכי חיים, כמו מחלה ואבדן, הגשמה עצמית, שביעות רצון מהחיים ושינויים מכריעים.

 

המשאב האנושי הוא האלמנט החשוב ביותר בכל חברה ובכל ארגון, קטן כגדול. לכן, כדי ליצור צוות עובדים מסור, בעל מוסר עבודה גבוה אשר מספק תפוקה מקסימאלית, יש לדעת איך אנשים מתנהלים בתנאי עבודה שונים. לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות משאבי אנוש באים לספק את הכלים לבחינה ולמחקר של תרבות העבודה, של התמריצים שעובדים צריכים ועל התנהלות של יחסי עבודה, הן בין עמיתים והן בין עובדים למנהלים שלהם.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות משאבי אנוש במרכז האקדמי פרס מקנה לסטודנטים את כלי המחקר של הדיסציפלינה להבנה מעמיקה שלה. הסטודנטים ללימודי מדעי ההתנהגות במסלול זה לומדים על עיקרי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה בדגש על הנושאים הרלוונטיים לחברה בישראל, כמו מגדר וחברה, התפתחות הילד, קשיים רגשים בקרב ילדים ובקרב מבוגרים והאדם בסביבתו החברתית.

 

תכנית הלימודים בהתמחות משאבי אנוש מכשירה את הסטודנטים על המיומנויות הנדרשות לניהול אנשים בארגון. לשם כך, הסטודנטים לומדים על ההשפעות שיש על אנשים בהקשר הארגוני, על ניהול אדם כפרט וכקבוצה, על הנעת עובדים ועל התרבות הארגונית. כמו כן, הם לומדים על המבנה הארגוני, על ניהול קריירה ועל פיתוח משאבי אנוש.

 

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בפסיכולוגיה, קורסי חובה בסוציולוגיה, קורסי חובה בהתמחות משאבי אנוש, קורסי בחירה ועבודת שדה.

 

נושאי לימוד

 

 • ניהול משאבי אנוש
 • בגרות וזקנה
 • לחץ ושחיקה בעבודה
 • עבודה ומגדר
 • ניהול קבוצות בארגונים
 • יסודות הניהול
 • פסיכולוגיה של האישיות
 • מוח והתנהגות
 • מבוא להתנהגות ארגונית
 • מנהיגות בארגון    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי פרס הוא מוסד להשכלה גבוהה אשר מתמקד בתחומי החברה והמעורבות החברתית. תכניות הלימוד של המרכז מדגישות את פן השוויון החברתי לכל ומשרישות ערכים אלה לתלמידיו. המוסד מציע מבחר מסלולי לימוד ובהם לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי התזונה, לימודי משפטים ותואר שני בייעוץ ארגוני.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי מדעי ההתנהגות מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה וציון 507 לפחות בפסיכומטרי. מועמדים שממוצע ציוני תעודת הבגרות שלהם גבוה מ - 90 יכולים להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי, ומועמדים שלהם ציון 600 ומעלה בבחינת הפסיכומטרי וזכאות לתעודת בגרות יכולים להתקבל ללא שקלול ממוצע הציונים של תעודת הבגרות. מי שממוצע הבגרויות שלהם בין 85 - 90 יכולים להתקבל בלי פסיכוטרי בתנאי שברשותם ציון 70 לפחות בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות וציון של לפחות 70 בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל מטלות הלימודים, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר בוגר במדעי ההתנהגות מטעם המרכז האקדמי פרס.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי פרס