תואר שני בהנדסה אזרחית בהתמחות משאבי מים בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכניון - תואר שני בהנדסה אזרחית ומים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסה אזרחית עם התמחות משאבי מים בטכניון מכון טכנולוגי לישראל

 

שאבתם מים בששון

 

בעבר מקומות התיישבות היו נקבעים על סמך הקרבה למים, לולא מים אי אפשר לגדל גידולים, לפתח תעשיות ואי אפשר ליצור חיים. עם הזמן והקדמה, מקור המים נשאר במקומו, אך הזרימה שלהם ממקום למקום כבר נשלטו בידי האדם. אך התיעוש המוגבר, האוכלוסייה הגדלה והעבודה שהמים אינם מקור אין סופי, הביאה לכך שבמקומות רבים יש מחסור במים, במקומות אחרים כלל אין גישה למים או שהמים מזוהמים ואינם ראויים לשתייה ולגידולים.

 

לשם שימוש מושכל במים יש צורך במחקר ובפיתוח חדשני וחתרני הכולל מחזור מים, התפלה ושינוע חכם. בעיית מחסור המים מצריכה פתרונות של הולכה ואספקה של מים, לניקוי מזהמים ולטיפול בשפכים, תכנון מערכות אגירה ופיתוח מקורות מים.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בהנדסה אזרחית בהתמחות ניהול משאבי מים בטכניון מכשיר את הסטודנטים על ההיבטים הרבים שיש למשאבי המים בעת השלבים השונים של מיזמי הנדסה אזרחית. הסטודנטים מקבלים כלים עיוניים ומעשיים לתכנון ולמחקר של מבנים ימיים, של מערכות לאספקת מים ושל מכניקת זורמים.

 

תכנית התואר השני בהנדסה אזרחית מקנה לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות לשם הטמעה נכונה ויעילה של מערכות מים במבנים שונים לצרכים שונים. הם לומדים על הידרולוגיה של נגר על קרקעי ושל מי תהום, על הנדסת חופים ועל הנדסה ימית ועל שמירה על איכות המים מפני זיהומים.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני נמשך כשנתיים. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול עיוני או במסלול מחקרי עם כתיבת עבודת תזה. מתכונת הלימודים בנויה מקורסי חובה ומקורסי בחירה.

 

נושאי לימוד

 

 • סביבות חופיות וימיות
 • מבנים ימיים
 • הידרולוגיה של מי תהום
 • השקיה וניקוז
 • מכניקת זורמים סביבתית
 • הנדסת מאגרי נפט
 • הנדסת רוח וקלימטולוגיה
 • זיהום מערכות מים
 • מעבר חום ומסה בבניינים
 • מערכות משאבי מים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הטכניון הוא מוסד אקדמי להשכלה גבוהה המתמחה במקצועות המדע, ההנדסה והטכנולוגיה. המוסד הוא מכון מחקרי המעודד את הסטודנטים הלומדים בו לפתח את המדע ולחקור אותו הן במסגרות האקדמיות והן מחוצה להן. בין התארים שאפשר ללמוד בטכניון הם תואר שני בהנדסת מערכות רכב, תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, תואר שני בהנדסה עירונית ותואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בהנדסה אזרחית בהתמחות ניהול משאבי מים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בהנדסה בממוצע ציונים 80 ומעלה. מועמדים בעלי ממוצע ציונים 75.0–79.9 יכולים להתקבל למסלול העיוני ללא עבודת תזה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר מגיסטר למדעים בהנדסה וניהול משאבי מים מטעם הטכניון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך במחקר באקדמיה ובמחוצה לה. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה בתפקידי מפתח במיזמים ניהוליים וביצועיים בגופים ממשלתיים, במשרדי הנדסה ובניין, בתעשייה הצבאית ובעיריות המקומיות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור