תואר ראשון בתקשורת עם התמחות ברדיו וטלוויזיה במכללת עמק יזרעאל

תואר ראשון בתקשורת עם התמחות ברדיו וטלוויזיה במכללת עמק יזרעאל

תואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

מתבלטים בלוח השידורים

 

לתקשורת פנים רבות והן באות לידי ביטוי באופנים שונים של המדיה, אם באינטרנט, אם בעיתונות המודפסת, אם ברדיו ואם בטלוויזיה. במודע או לא, התקשורת משפיעה על היבטים שונים בחיי היום יום, היא משפיעה על דעת הקהל בנושאים מדיניים וחברתיים, היא חושפת מחדלים והיא מעלה על הנס אנשי ציבור.

 

כדי להבין את המניעים השונים של ענף התקשורת צריך להתעמק בהיסטוריה שלה ובתמורות שחלו בה עם הזמן. המתמחים ברדיו ובטלוויזיה לומדים על ההיבטים הווקאליים והוויזואליים של התקשורת. הם לומדים כיצד מכשירים אלה שינו את פני האנושות ואת פני החברה וכיצד הם משפיעים עליהן עד היום. כמו כן, הם לומדים את השיטות הטכניות של אמצעי התקשורת ואת השימושים השונים שלהם.

 

תכנית לימודים

 

התואר הראשון בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה במכללה האקדמית עמק יזרעאל מקנה לסטודנטים ראייה רחבה על ההיסטוריה של התקשורת העולמית ועל יישומה בפועל בישראל ובעולם. הסטודנטים מקבלים ידע עיוני בנושאים השונים של חקר התקשורת והם רוכשים כלים לחשיבה עצמאית, ביקורתית ויצירתית.

 

במסגרת התמחות זו לומדים על התהליכים ועל ההשפעות של התקשורת הן בישראל והן בחברות אחרות. התלמידים בוחנים היבטים שונים של המציאות החברתית כפי שהיא באה לידי ביטוי באמצעי התקשורת, כמו פריפריה לעומת המרכז, סוגיות מגדריות, קונפליקטים בין מגזרים בחברה הישראלית וייצוג מיעוטים במדיה.


מתכונת הלימוד

 

משך התואר הראשון בתקשורת הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת שיעורי חובה בתקשורת, שיעורי חובה בהתמחות רדיו וטלוויזיה, שיעורי בחירה בתקשורת, שיעורי סמינר, שיעורי העשרה ושיעורי תרבות ישראל והעמים.

 

כמו כן, הסטודנטים משתתפים בסדנות יישומיות המספקות להם את התשתית לעסוק במקצוע מחוץ לגבולות המכללה. שם הם מתנסים בדרכי השידור השונות, ביתרונות של כל אחת מהן ובניצול מרבי של הרדיו או של הטלוויזיה להעברת תכנים שונים ומגוונים.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • מבוא לתקשורת המונים
 • מבוא לפסיכולוגיה חברתית
 • דיני תקשורת
 • טכנולוגיה, תקשורת ותרבות
 • צילום טלוויזיה
 • סוגיות בתרבות המאה ה - 20
 • תקשורת צרכנית
 • ז'אנרים בשידורי רדיו וטלוויזיה
 • אתיקה עיתונאית    
 • סוגיות אקטואליות בתקשורת בישראל    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד להשכלה גבוהה המציעה מבחר תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. המכללה מספקת לתלמידיה הכשרה מעשית ותכניות השמה לצד לימודים תיאורטיים ועיוניים. בין התארים של המכללה אפשר ללמוד לימודי כלכלה וניהול, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי תקשורת חזותית ולימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון בתקשורת צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה ממכינה קדם־אקדמית,. כמון כן הם נדרשים לציון בפסיכומטרי ולציון נדרש בשפה האנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר. הקבלה ללימודים מותנית בשקלול הציונים לפי הנוסחה של המכללה.

 

תעודה

 

הסטודנטים העומדים בכל דרישות התואר מקבלים תואר B.A בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל