לימודי מנהל עסקים עם התמחות בחדשנות ויזמות במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים עם התמחות בחדשנות ויזמות במסלול האקדמי המכללה למינהל

לימודי מנהל עסקים בהתמחות יזמות וחדשנות במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

הכוכב הבא של העולם העסקי

 

בעידן המודרני תחום הניהול אינו שמור רק ליחידי סגולה והמכנה המשותף של מנהלי החברות והמנכ"לים כיום הוא רעיונות טובים, הזדמנויות עסקיות והוצאתן לפועל בתבונה. נוסף על כך, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות עלתה הדרישה למנהלים בעלי ידע רחב אך עם ראש רענן שיכולים לקחת מוצר קיים ולממש את הפוטנציאל הגלום בו. כל אחד יכול להעלות רעיון גאוני שישנה את פני החברה, או את מפלס חשבון הבנק שלו, אך לא לכולם יש את הכלים הדרושים לכך.

 

לימודי מנהל עסקים בהתמחות יזמות וחדשנות מקנים לתלמידים את הכלים הנחוצים לזיהוי הזדמנויות עסקיות, לפתח אותן ולבצע אותן. כמו כן, המסלול מעודד את התלמידים לחשיבה עצמאית ויצירתית ליזמות ולחדשנות ומקנה להם את הכלים הדרושים להוציא את הרעיון מהכוח אל הפועל, משלב המימון ועד שלב השיווק.

 

תכנית לימודים

 

במסלול ההתמחות ביזמות במסגרת לימודי מנהל עסקים במכללה למינהל הסטודנטים לומדים את קורסי הבסיס של תחומי הניהול, כמו חשבונאות, שוק ההון, ניהול משאבי אנוש ומערכות מידע. כמו כן, הם לומדים לימודי בסיס בכלכלה, במתמטיקה ובסטטיסטיקה. הם מפתחים כישורי יזמות הן מההיבט התיאורטי והן מההיבט המעשי ומקבלים כלים פרקטיים למימוש רעיונות, כמו מודלים יישומיים, מקורות מימון, שיטות שיווק וגיוס משאבים.

 

הסטודנטים לומדים על סביבות עבודה של ארגונים, על היבטים פנים ארגוניים, על הכלכלה העולמית ועל המשק המקומי. נוסף על כך, התכנית מקנה לתלמידים את הידע הנצרך למנהלים על הפן המשפטי של התחום ועל אתיקה מקצועית.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מתמקדת בשתי חטיבות עיקריות – הקמת עסק יזמי ופיתוח חדשנות פנים ארגונית. מערכת השיעורים בנויה מקורסי יסוד, מקורסי חובה ומקורסי בחירה. במהלך הלימודים נערכות פגישות עם מומחים בתחום היזמות, מתקיימים סיורים במוקדי חדשנות עסקית וסדנאות שונות.

 

נושאי הלימוד

 

 • טכנולוגיות עסקיות
 • חשבונאות פיננסית
 • מתמטיקה למנהלים
 • יזמות באיחוד האירופי
 • מושגים ביזמות עסקית
 • הסביבה הכלכלית בישראל    
 • דיני חיובים
 • יסודות השיווק
 • כלכלה למנהלים
 • התנהגות צרכנים
 • התנהגות ארגונית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא מוסד להשכלה גבוה אשר מציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני, וכן מכינות ללימודים אקדמיים. המכללה מכינה את תלמידיה לעולם האמיתי בכך שהיא חוברת לחברות מובילות בישראל וביחד הן מפעילות מרכז לניהול קריירה המאפשר לסטודנטים היכרות עם שוק העבודה בפועל. בין התארים שיש במכללה אפשר ללמוד משפטים, לימודי כלכלה, תואר ראשון בתקשורת ולימודי מדעי המחשב.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה משתנים ונקבעים בכל שנה לפי הביקוש ובהתאם לתכניות הלימודים השונות. הגשת מועמדות אפשרית לבעלי ממוצע בגרות של לפחות 85. תנאי זה אינו מספיק לקבלה אוטומטית ללימודים. בין היתר, יש לעבור ראיון אישי וועדת קבלה. מי שברשותם ממוצע 85 ומטה יכולים להצטרף למכינת "שחקים" שעורך מוסד הלימוד. פרטים נוספים אפשר לקבל אצל יועצי הלימודים של המסלול האקדמי המכללה למינהל.

 

 

תעודה

 

סטודנטים אשר עומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.A במנהל עסקים מטעם המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל