לימודי מדע הנתונים לתואר ראשון במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדע הנתונים לתואר ראשון במסלול האקדמי המכללה למינהל

לימודי מדע הנתונים לתואר ראשון במסלול האקדמי המכללה למינהל


מדע הנתונים הוא ענף מדעי שבו מתמקדים במחזור החיים של נתונים החל מהתכנון והאיסוף שלהם, דרך ניתוח שלהם והסקת מסקנות ועד להגעה לתובנות חשובות שניתן ליישם במגוון ענפים במשק. כיום משתמשים ביישומים בענף זה בתחומים רבים בחיינו, החל מהייטק ופיתוח של מוצרים טכנולוגיים, דרך פיננסים ושיווק, או שירותי הבריאות ועד לקבלת החלטות במערכת הממשל ובזירה העסקית.


במסלול האקדמי המכללה למינהל ניתן לקחת חלק בלימודי מדע הנתונים לתואר ראשון. זהו מסלול לתואר ראשון שבו מתמקדים בתחום שלא במסגרת התמחות, ובמסגרתו ניתן לרכוש את הידע והכלים הנחוצים כיום בענף ה - Data Science בהייטק. המסלול נבנה תוך התייעצות עם אוניברסיטאות בעמק הסיליקון כגון סטנפורד וברקלי והיא מתבססת על מודל ברקלי אשר מתעדכן בהתאם לצורכי התעשייה הדינמיים.


הביקוש למומחים בענף זה בתעשייה הולך ועולה בהתמדה, עם גידול של מאות משרות מדי שנה. בשוק של היום ישנו מחסור משמעותי באקדמאים בעלי ידע בדאטה סיינס, מה שמציב הזדמנויות שונות לפיתוח הקריירה עבור הבוגרים לאחר סיום לימודיהם. ההערכות הן כי הביקוש לעובדים בענף בעשור הקרוב רק יילך ויגדל עם העלייה בכמויות הנתונים בשוק, דרישה זו ניכרת במגוון ענפי תעשייה ובאה לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים שנחשבות לגבוהות למדי. עובדים אלה ממלאים תפקיד חשוב גם בהעצמת החוסן המדיני בתחום הטכנולוגיה והמדעים.

 

תכנית הלימודים


במהלך התואר הסטודנטים רוכשים ידע משולב ממקצועות רלוונטיים הנדרשים לעוסקים בענף מדעי הנתונים, כגון מדעי המחשב, סטטיסטיקה, תורת המידע ומתמטיקה. הידע העיוני והמעשי מאפשר להם לפתח יכולות חשיבה חישובית, אלגוריתמית ותכנותית וכן מיומנויות חשיבה סטטיסטית בסביבות רבות נתונים. נוסף על כך, הם מפתחים יכולות עבודה בצוות עם חוקרים מענפי ידע מגוונים ומעמיקים בבעיות אבטחה ואתיקה הנוגעות לענף ה - Data Science ומעסיקות מומחים בימינו. את הידע הנרכש הם מיישמים באופן פרקטי בענפים שונים כגון בלשנות חישובית, אפידמיולוגיה, התנהגות במערכות ממוחשבות, הדמיות רפואיות ותחומים נוספים.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול הנפרש על פני שלוש שנים, הם אינם מתקיימים במסגרת התמחות אלא במסלול תואר ייעודי ראשון. הם כוללים שישה סמסטרים ונערכים במתכונת לימודי יום שבה לומדים בשלושה עד ארבעה ימים במהלך השבוע.


נושאי הלימוד


הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים במהלך התואר, הנה כמה מהם:

 

 

  • בינה מלאכותית
  • תכנות מונחה עצמים
  • פיתוח תוכנה מתקדם
  • אתיקה במדע הנתונים
  • כריית נתונים ולמידה חישובית
  • קבלת החלטות ותורת המשחקים
  • חשיבה אלגוריתמית ופתרון בעיות
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסלול האקדמי המכללה למינהל, הממוקם בראשון לציון, ניתן למצוא עוד מגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון ושני. בין היתר מתקיימים במוסד זה לימודי מדעי המחשב, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות, לימודי משפטים, תואר ראשון בתקשורת ועוד. במוסד הלימוד ניתן למצוא גם תכניות מצטיינים ומסלולים מואצים לתואר שני. במהלך לימודיהם, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקטים בתחום היזמות וכן בתחום החברתי.

 

תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בעלי בגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 85 ובה בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד ציון 85 ומעלה וכן ציון של לפחות 600 בפסיכומטרי ובו ציון של 120 ומעלה בחלק החשיבה הכמותית.


מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות 85 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה, אשר אין ברשותם ציון של 600 ומעלה בפסיכומטרי וציון כמותי 120 נדרשים לעבור מבדק לוגי כדי להתקבל ללימודים. מועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד נידונים בוועדת חריגים, אין להבטיח קבלה אוטומטית ללימודים.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים מוענק תואר ראשון B.Sc. מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל. יש לציין כי המל"ג אישרה את פתיחת התכנית, הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל