קורס ממונה אנרגיה במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - ממונה אנרגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הסמכה לממוני אנרגיה במרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי


שומרים על המפעל, ועל הסביבה


פעילותם התקינה של מתקני תעשייה מושתתת על אספקה יעילה של אנרגיה. אולם, מקורות רבים בהם משתמשים להפקת החשמל והכוח גורמים לנזקים לא מבוטלים לסביבה, כמו זיהום של משאבי מים, אוויר וקרקע. כחלק ממגמת השמירה על איכות הסביבה וכדרך לקידום של צריכה נבונה ויעילה יותר של חשמל, מחייבים תאגידים ומפעלים למנות ממוני אנרגיה.


אלו הם אנשי מקצוע מומחים, שמבצעים בקרה על צריכת האנרגיה של הארגון, מזהים חריגות ובעיות ומציעים חלופות שאפשר להוסיף כדי לייעל את המערכת ולחסוך בחשמל, מה שמביא כמובן גם לחיסכון כלכלי. לפי תקנות המשרד, ארגונים שלהם צריכת אנרגיה שנתית גבוהה שאינם מכשירים ממונים כנדרש יכולים אף לגרור ענישה או קנסות.


קורס הכשרת ממונה אנרגיה שמציע מרכז ההדרכה של מכון התקנים בא להסמיך ממונים להשתלבות בארגונים בתעשייה במטרה לשמור על צריכת אנרגיה איכותית וידידותית יותר לסביבה. המסלול, שמתקיים באישור משרד התשתיות, המים והאנרגיה, מעניק לבוגריו כלים לצמצום גורמים מזהמים ולצמצום ההוצאות הארגוניות בתחום האנרגיה, מה שיכול לתרום הן לארגון והן לסביבה.

 

  • רוצים לפתוח דלת לקריירה משמעותית? קראו עוד על קורסי עבודה


תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו רוכשים המשתתפים מיומנויות ניהול ושימור אנרגיה ושמים דגש על טכנולוגיות חדשניות לחיסכון אותן ניתן ליישם בארגונים ובמפעלים. כך הם בוחנים מתקנים ומערכות שונים להפקה של אנרגיה מתחדשת ומשווים אותן למערכות דומות להפקתה שעושות שימוש במקורות מזהמים, כמו סוגי דלק שונים. בהמשך, הם לומדים על מערכות להובלת האנרגיה ולאגירתה ובוחנים יישומים שמסייעים לעקוב אחר צריכת החשמל כדי לתרום לחיסכון ולהתייעלות אנרגטית.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 21 מפגשים, שנערכים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים. התכנית בנויה משיעורים עיוניים וגם תרגילים מעשיים, כמו כן מתקיימים כמה סיורים לימודיים להמחשת החומר.


נושאי הלימוד


בתכנית זו דנים בנושאים שונים, ביניהם ניתן למנות:

 

  • מערכות הובלת אנרגיה
  • הפקתה של אנרגיה מתחדשת
  • מתקני הפקת אנרגיה חשמלית
  • מתקנים לשימור ולאגירת אנרגיה
  • מערכות הפקת אנרגיה משריפת דלק    


על מוסד הלימוד


מת"י, מכון התקנים הישראלי, מפעיל מרכז הדרכה בו יכולים עובדים ומנהלים לעבור קורסים מקצועיים ולרכוש מיומנויות חשובות בתחומים כמו בטיחות בעבודה, איכות, בניין ועריכת מבדקים פנימיים. בענפי הסביבה והאנרגיה, מציע מרכז ההדרכה הכשרות נוספות, ביניהן קורס בנייה ירוקה, קורס קרינה בלתי מייננת, קורס ניהול מערכות אנרגטיות וקורס התייעלות אנרגטית בארגונים. קמפוס המרכז נמצא במרכז הארץ, בתל אביב.


תנאי קבלה


הכשרה זו מיועדת למנהלים ולעובדים בכירים בתחומי ההנדסה, התעשייה, הסביבה והאנרגיה. היא יכולה להתאים, בין היתר, למנהלי אחזקה, למנהלי איכות, למנהלי ייצור, למהנדסי אנרגיה, למומחים לאבטחת ולבקרת איכות ולעובדים ניהוליים נוספים שאמונים על תחום איכות הסביבה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות תכנית זו זכאים לקבל בסיומה תעודת גמר אשר ניתנת על ידי משרד התשתיות ומכון התקנים הישראלי (מת"י).** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור