קורס קבלני בניה בגבס במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס קבלני גבס.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת קבלני גבס במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי


משדרגים כל פרויקט


ענפי השיפוצים והבנייה חווים צמיחה גדולה בישראל בעשורים האחרונים. אחד החומרים שהופכים נפוצים מאוד בתחום הבניין הוא הגבס, בו משתמשים למגוון מטרות כגון בנייה של תקרות אקוסטיות, התקנת מחיצות ויצירת מתקנים רבים בבתים. כניסתם לשוק של מוצרים חדשניים וטכניקות עבודה יעילות יותר הופכים חומר גלם זה למבוקש בפרויקטים פרטיים ומסחריים כאחד.


לצד שכלולים אלו נקבעו שינויים בתקינה, שנועדו להבטיח את יעילותם ובטיחותם של תהליכי העבודה. קורס קבלני גבס שמציע מרכז ההדרכה במכון התקנים בא להכשיר עובדים לביצוע עבודות התקנה ובנייה של מחיצות, תקרות ויישומים רבים נוספים. התכנית גם חושפת את תלמידיה למגמות ולחידושים בענף ובתקינה הרלבנטית, כך שהיא יכולה לסייע לבוגריה להגיע לפרויקטים נוספים ולהגדיל את קהל לקוחותיהם.


תכנית הלימודים


לאורך קורס עבודה זה מתוודעים המשתתפים לסוגי מחיצות הגבס בהם משתמשים כיום בענף הבנייה, לתכונותיהם וליתרונות השימוש בהם ומכירים טכניקות בידוד שונות, כבידוד תרמי ואקוסטי. בהמשך, הם לומדים להרכיב יישומים מגוונים מגבס, ביניהם תקרות תותב וחיפויי קיר. כמו כן, הם בוחנים טכניקות למניעת כשלים בפרויקטים ולפיקוח על הבטיחות בעבודה וביצועה היעיל והנכון. כך הם סוקרים את התקינה העדכנית של מכון התקנים שנוגעת לעבודות אלו.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 19 מפגשים. אלו נערכים במתכונת נוחה לאנשים עובדים, אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. התכנית כוללת הרצאות עיוניות פרונטליות ותרגולים מעשיים בעבודות הגבס. כמו כן, נערכים מספר סיורים לימודיים באתרי בנייה ובמפעלים לייצור גבס.


נושאי הלימוד

 

 • חיפויי קירות
 • במות עבודה וסולמות
 • בטיחות בעבודה
 • פיקוח על עבודות גבס
 • הרכבת מחיצות גבס
 • עקרונות עבודה בגובה
 • בידוד תרמי ואקוסטי
 • תקרות תותב ותקרות גבס
 • תפקוד וסוגי מחיצות    
 • יישום לוחות פסיפס ואריחים    
 • ועוד


סגל הוראה


המרכז המקצועי של התכנית הוא יועץ מקצועי ומפקח בתחום הגבס, חומרי הבידוד והתקנת התקרות. הוא בעל ניסיון רב בביצוע עבודות גבס עבור משרדים, גופי תעשייה ומשרדים ממשלתיים. בנוסף, הוא עוסק בליווי ובהדרכה לחברות בנייה בנושא עבודות הגבס ובדיקה של ליקויי בנייה.


על מוסד הלימוד


במרכז ההדרכה שמפעיל מכון התקנים בתל אביב נערכות שלל תכניות לימודי תעודה בענפים כגון איכות, ניהול, בטיחות, איכות הסביבה ואנרגיה. בענף הבניין, מציע מוסד הלימוד הכשרות נוספות כמו קורס קבלני אינסטלציה, קורס איטום, קורס קריאת תכניות בנייה וקורס טיפול בפסולת בניין.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל עובדים בכירים ובעלי ניסיון בענפי הבניין והבינוי. התכנית מיועדת לקבלני שיפוצים, למנהלי פרויקטים בבנייה, למפקחי בנייה, למנהלי עבודה בבניין ולעובדים נוספים באגפי התחזוקה ברשויות מקומיות.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את התכנית מקבלים תעודת גמר "התמקצעות ביישום עבודות גבס" שמוענקת על ידי מכון התקנים הישראלי. בנוסף, מוסד הלימוד מסייע לבוגרים להשתלב במאגרי המלצות קבלנים, כדי לעזור להם להשתלב בעבודה בתחום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור