קורס מבדקים פנימיים במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס מבדקים פנימיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עורכי מבדקים פנימיים במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי


איכות בכל מצב


במטרה לקדם את ניהול האיכות בארגונים במשק, נוצרו לאורך השנים תקנים בין לאומיים לשמירה על האיכות. ביניהם ניתן למצוא את התקן ISO 9001 שיצא לאור בארץ בשנת 2015, שנועד להבטיח את תקינותם של מוצרים ושירותים כדי שיהיו משביעי רצון בעיני הלקוחות. בין היתר, תקן זה מגדיר את הדרישות להטמעה של ניהול איכות ודרכי בקרה, כחלק מהשאיפה לשיפור תמידי של המערכת.


אחת הדרכים להערכה של יעילות התפקוד בארגון ולבדיקת האפקטיביות של תהליכי העבודה היא ביצוע של מבדקים פנימיים. מדובר במבחנים ובסקרים שמתבצעים כדי להעריך עד כמה התהליכים בארגון מוטמעים בהצלחה בכל חלקיו ומערכותיו. קורס עורכי מבדקים פנימיים במרכז ההדרכה של מכון התקנים בא להקנות למשתתפיו כלים פרקטיים לביצוע אפקטיבי של מבדקים. התכנית מכשירה את בוגריה לתפקידי עורכי מבדקים פנימיים בארגונים שלהם לפי דרישות התקן, כך שיוכלו לאמת את מערכות ניהול האיכות בהם ולקדם אותם לעבר צמיחה ורווחיות.


תכנית הלימודים


בתחילת קורס זה, מתוודעים המשתתפים לדרישות תקני האיכות העדכניים ובוחנים את תפישת ניהול האיכות ואת העומד מאחוריה. לאחר מכן, הם לומדים על השלבים השונים של עריכת מבדקים פנימיים ודנים בתכנון המוקדם, בביצוע בשטח, בניתוח הראיות לאחר התהליך ובגיבוש של ממצאים מתאימים. כמו כן, הם סוקרים כיצד עורכים מעקבים למבדקים כדי לוודא שמתבצעות פעולות מתקנות בארגון לתיקון הכשלים שנתגלו.


מתכונת הלימוד


הכשרה מקצועית זו מרוכזת בשלושה ימי לימוד רצופים והוא כולל כ - 24 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. בנוסף להרצאות עיוניות, המשתתפים לוקחים חלק במספר סדנאות ובתרגולים מעשיים שונים, בהם הם מתרגלים את הטכניקות השונות לביצוע המבדקים. בין היתר נערכים משחקי תפקידים, ניתוחי אירועים וסימולציות המדמות אירועי עריכת מבדק בתעשייה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים לאורך ההכשרה אפשר למצוא:

 

  • הכנת דוחות מבדקים
  • הערכת ממצאים
  • תקן ISO9001 5102
  • הכנה לביצוע מבדק
  • דרישת פעולה מתקנת
  • דיווח ומעקב למבדק
  • איסוף ראיות בביצוע מבדקים
  • תפישות ניהול איכות    
  • מבדקים ככלי לבקרה ניהולית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי ממוקם בתל אביב ובו מתקיימים קורסים מגוונים בתחום כמו איכות, בטיחות, ניהול, בניין, איכות הסביבה, אנרגיה ובטיחות באש. בתחום האיכות, מציע מרכז ההדרכה קורס בקרת איכות וקורס ניהול איכות. בנוסף, מתקיימים מסלולים נוספים בעריכת מבדקים, שמתמקדים בצרכי עובדים בענפי תעשייה שונים, כמו למשל מבדקים לתחום אבטחת המידע, מבדקים למערכות ציוד רפואי ומבדקים לתעשיית התעופה.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד למנהלים ולמומחים בהנדסת איכות, שנדרשים לבצע מבדקי איכות בארגונים שלהם. כמו כן, התכנית יכולה להתאים לעובדים במערכת האיכות ולכאלו שעוסקים בהערכה ובאישור של ספקים.


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל דרישות המסלול מקבלים תעודת גמר שניתנת מטעם מכון התקנים הישראלי (מת"י).** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור