קורס ניהול רזה במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס ניהול רזה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול רזה Lean Management במכון התקנים הישראלי


ניהול בגישה שונה


הניהול הרזה הוא שיטה ניהולית שמקורה ביפן, המתמקדת בשיפור התפוקה בארגון, על ידי צמצום הבזבוז. הקטנת הבזבוז גורמת להגדלת האיכות, קיצור הזמן והקטנת ההוצאות. כדי ליישם גישה זו יש להקפיד על מספרים גורמים. ראשית, יש לבצע ניתוח שוטף של תהליכי ייצור. שנית, יש לוודא ביצוע ייצור במשיכה, שמשמעותו כי כל תהליך מושך את התהליך הבא ומותנה בתוצאות בשטח ולא בהשערות. המטרה היא לשפר משמעותית את תפוקת הארגון וקידומו בעולם עסקי תחרותי ודינאמי. הדגש הוא במעורבות העובדים בשיפור המתמיד של הארגון.


שיטה זו פותחה ויושמה במפעלי טויוטה והוכחה כתורמת משמעותית למבחר רחב של ארגונים. עם עליית התחרות הקשה בעולם העסקי, חברות רבות מעוניינות בשינוי שיטות ניהול הייצור והתפוקה ולפיכך עולה הדרישה לאנשי מקצוע שמתמחים בגישת הניהול הרזה. כדי להתמחות בשיטה זו יש לקבל את הכלים המקצועיים המתאימים שיאפשרו שילוב שיטה זו בחברות ובארגונים בארץ. מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מקיים קורס ניהול רזה Lean Management. מטרתו הקניית המיומנויות המקצועיות הדרושות להבנה מעמיקה וליישום שיטה זו בארגונים שונים במשק הישראלי.


תכנית הלימודים


במהלך קורס הניהול, התלמידים מקבלים את הכלים ליישום עקרונות שיטת הניהול הרזה בארגונים עסקיים שונים. תחילה, הם רוכשים ידע מעמיק בעקרונות השיטה וכלליה. בהמשך, הם לומדים כיצד להפנים גישה זו וכיצד לחשוב בהתאם לשיטת הניהול הרזה. לבסוף, הם בוחנים דרכים בהן ניתן להוביל את הארגון לשיפור מתמיד תוך שימוש בגישה ניהולית זו.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל 7 מפגשים, המתקיימים פעם בשבוע, בשעות הערב. התכנית משלבת תכנים עיוניים עם למידה מעשית ויישום הגישה הניהולית.

 


נושאי הלימוד

 

  • בניית והטמעת תכנית
  • פתרון בעיות
  • עקרונות בביטול פעולות
  • העצמת עובדים
  • רקע לשיטת הניהול הרזה
  • יחסי ספק – לקוח
  • עקרונות השיפור המתמיד
  • חשיבה ברוח השיטה    
  • הבניית תהליכים לשיפור יעילות    
  • ועוד


סגל הוראה


המרצה בקורס הוא מוסמך בהוראת השיטה מטעם מרכז ההדרכה של שיטת הניהול הרזה בארה"ב. הוא בעל וותק רב כמנהל בתעשייה וכמדריך מנהלים ועובדים. כמו כן, הוא הוביל יישומי LEAN בחברות היי טק מובילות, בארץ ובעולם.


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה שבמכון התקנים הישראלי מציע הכשרות מקצועיות רבות. בתחום האיכות ישנו קורס ניהול מערכות איכות וכן קורס הבטחת איכות ובקרת איכות.


תנאי קבלה


מסלול זה אינו מותנה בתנאי קבלה ולכן יכול להתאים לאנשי מקצוע העוסקים בתחומים שונים בתעשייה, ביניהם מנהלי איכות, מנהלי ייצור ותפעול, מנהלי בטיחות, אנשי לוגיסטיקה, מנהלי רכש ועוד.


תעודה


בתום התכנית, תלמידים שעומדים בדרישות זכאים לתעודת גמר מטעם מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי.


אפשרויות עבודה


בוגרי המסלול יכולים לשלב את שיטת הניהול הרזה במקומות העבודה אליהם משתייכים. כמו כן, הם יכולים לעבוד בתור יועצים ומובילים בשיטה בחברות גדולות בתעשייה הישראלית.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור