קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - חשמלאי מוסמך.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע

 

מכשירי החשמל מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. באותו אופן, הם גם ממלאים תפקיד חיוני מאין כמותו בתעשיות השונות בארץ. מפעלים, מוסדות ציבור וארגונים עסקיים כולם חייבים אספקת חשמל תקינה כדי לתפקד באופן סדיר. תקלות שעלולות להתרחש במתקני החשמל יכולות להביא לא רק להפרעה לתהליכי הייצור והעבודה, אלא גם לנזקים כלכליים אדירים למשק.


עקב כך, קיימת דרישה מתמדת בתעשייה לחשמלאים מיומנים ומקצועיים. משרד העבודה עורך קורסים שתפקידם להכשיר אנשי מקצוע ולספק להם כלים טכניים חשובים. דרגת ההסמכה "חשמלאי מוסמך" מאפשרת לטכנאים לתכנן, לתחזק ולפקח על פעילותם של מתקנים ביתיים ותעשייתיים וגם מקנה להם היתר לערוך תכניות חשמל עד לעוצמה קבועה מראש. קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע מכין את משתתפיו לקראת בחינות ההסמכה של משרד העבודה, ומכין אותם לקראת השתלבות בתעשייה בתפקידי התקנה ופיקוח בחשמל.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרת טכנאים זו, לומדים המשתתפים כיצד עורכים תכנית טכנית למתקני חשמל עד לעוצמה של 3XA80. בהמשך, הם בוחנים כיצד לתכנן ולהקים מתקנים מסוגים שונים ולפקח בהתאם על פעולתם כדי למנוע ולתקן תקלות. הם גם סוקרים את שלל הבדיקות שנדרשות במערכות חשמליות ותעשייתיות, כחלק מתחזוקתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים בשעות הערב, פעמיים בשבוע, וכן בימי שישי בשעות הבוקר.

 

בנוסף לשיעורים העיוניים ולהרצאות הפרונטליות, המשתתפים גם לוקחים חלק בעבודה מעשית מרובה במעבדות חשמל, במעבדות אלקטרוניקה ובמעבדות מכונות החשמל של המכללה. כמו כן, הם מתנסים באופן פעיל בעבודה במתקני חשמל שונים, בפיקוח צוות ההוראה.


נושאי הלימוד

 

 • מתקני חשמל.
 • מכונות חשמל.
 • בטיחות וגיהות.
 • מערכות פיקוד ובקרה.
 • תורת החשמל ואלקטרוניקה תעשייתית.
 • ועוד.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, יש לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 • 12 שנות לימוד.
 • מבחן כניסה במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד.
 • ועדת קבלה.
   

תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות המסלול מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית באר שבע ומשרד העבודה. כדי לקבל דיפלומה זו עליהם לעבור מספר בחינות גמר עיוניות ומעשיות. מי שעוברים את הבחינות ועומדים בנהלי משרד הכלכלה ובחוק החשמל, יכולים להגיש בקשה לקבלת רישיון "חשמלאי מוסמך".

 

על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימים כבר למעלה מ - 60 שנה לימודים להכשרת הנדסאים. יחידת לימודי התעודה של המכללה עורכת גם שלל קורסים במקצועות הטכנולוגיה, החשמל, המנהלה, המחשבים והגז הטבעי. מוסד הלימוד מציע גם מסלולים נוספים להכשרת חשמלאים וטכנאים, ביניהם ניתן למצוא קורס חשמלאי בודק, מתח גבוה, בטיחות בעבודה, הכשרת חשמלאי ראשי, ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור