לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי כימיה מעבדתית.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית - המכללה הטכנולוגית באר שבע

 

בין התעשיות המובילות בארץ נמצאת התעשייה הכימית, אשר נחשבת לאחת התעשיות הרווחיות ביותר ומגלגלת מדי שנה רווחי ענק. בשל היותו אחד המאגרים המרכזיים של חומרי גלם שונים לתעשייה הכימית, אזור הדרום מהווה אבן שואבת בתחום וכיום הוא מוקד לגידול התעשייה אשר מושך אליו חברות ומפעלים רבים מן הארץ והעולם. התעשייה הכימית דורשת צוותים מגוונים לצורך הפעלת המתקנים, הקמתם של מתקנים חדשים וכן לאורך השלבים השונים בתהליך הפיתוח והמחקר של מוצרים משלל סוגים. אחת החוליות המרכזיות בשרשרת הם הנדסאי הכימיה, אשר פועלים לצדם של מהנדסים, מבקרי איכות ועובדים בשטח.


בתכנית ללימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית של המכללה הטכנולוגית באר שבע מקבלים כלים וידע המשלבים בין עולם ההנדסה והכימיה, אשר יכולים לפתוח דלת להשתלבות בתעשיות שונות, כגון תעשיית התרופות, המזון, הביוטכנולוגיה והקוסמטיקה. נוסף על כך, באפשרותם של הבוגרים להשתלב במפעלים ובתעשיות מובילים כגון תעשיית הפוספטים, מפעלי ים המלח, תעשיות מוליכים, תעשיות המגנזיום והברום ועוד שלל מסגרות תעשייתיות מתקדמות. התעשיות הללו מתפתחות בקצב מסחרר וכך קיים בהן ביקוש מתמיד להנדסאים איכותיים ומיומנים לאיוש תפקידי מפתח שונים. אזור הדרום בפרט מהווה מאגר עיקרי של חומרי בגלם לתעשייה הכימית, ולכן מהווה מוקד גידול משמעותי לתעשייה. בעקבות כך נוצרת דרישה מתמדת לעובדים מיומנים שביכולתם להפעיל את המתקנים הקיימים ולהקים מתקנים חדשים.


תכנית הלימודים

 

מגמת הנדסת כימיה מכשירה הנדסאים לתפקידים מגוונים בפיתוח, מחקר והרצה בתעשייה הכימית, כגון תכנון בצוות, השתתפות בהרצה של תהליכי ייצור, בדיקת חומרי גלם, בדיקות תוצרת סופית, ועוד.


במהלך לימודיהם, הסטודנטים מתוודעים לענפי הכימיה השונים, כגון כימיה תעשייתית, כימיה אורגנית, כימיה פיזיקלית וכימיה מכשירית ובוחנים תכונות של חומרים ותגובות בין חומרים שונים. בהמשך, הם לומדים על תהליך התכנון במעבדות ועל השלבים השונים בעת הייצור, לרבות פיקוח, בקרת איכות, בדיקה של חומרי גלם, בדיקות של התוצרים הסופיים והרצה של תהליכי ייצור חדשים.

 


מתכונת הלימוד

 • מסלול יום שהיקפו ארבעה סמסטרים וביצוע פרויקט גמר בהנחיה.
 • מסלול משולב שהיקפו שישה סמסטרים וביצוע פרויקט גמר בהנחיה.
   

הלימודים משלבים בין לימודים עיוניים לבין תרגולים מעשיים מגוונים במעבדות כימיה של המכללה, בהם הסטודנטים יכולים להכיר ציוד מקצועי ותהליכים מדעיים. בשנת הלימודים האחרונה הם גם מבצעים פרויקט גמר מעשי בליווי ובהדרכה של סגל התכנית, במסגרת הפרויקט הם עוסקים בבעיות מן התעשייה ומציעים להן פתרונות מקוריים בעזרת הכלים שנלמדים.


נושאי הלימוד

 • ביוכימיה.
 • כימיה כללית.
 • הנדסה כימית.
 • כימיה אורגנית.
 • מדידות ובקרה.
 • כימיה מכשירית.
 • איתור מידע והצגתו.
 • ועוד.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

 • בגרות מלאה, או בגרות חלקית במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות ועברית (לשון, ספרות או הבעה) ברמת 2 יחידות, בציון עובר.
 • מכינת רענון במתמטיקה.
 • ראיון קבלה.


תעודה


דיפלומת "הנדסאי כימיה מגמת משנה מעבדתית תעשייתית" מוענקת לבוגרי מגמת לימוד זו אשר עומדים בכל חובות הלימודים מטעם מה"ט. יש צורך לעבור בהצלחה מספר בחינות גמר חיצוניות וכן להגיש את הפרויקט המסכם כדי לקבל את תעודת ההנדסאי.

 

על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית באר שבע, ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות גרעין, אשר מכשירה את הסטודנטים לפיתוח ולמחקר בתעשייה הגרעינית הישראלית. מוסד הלימוד מציע תכניות רבות נוספות להכשרת הנדסאים, כגון לימודי הנדסאי חשמל, בניין, חשמל, אלקטרוניקה, בניין, מכטרוניקה, ועוד. נוסף על כך, ניתן ללמוד במכינה טכנולוגית להנדסאים, שמאפשרת לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודי ההנדסאים במכללה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור