קורס הוראה מתקנת במכללת חמדת הדרום לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - הוראה מתקנת לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת לדתיים במכללה האקדמית חמדת הדרום


מאמינים ביכולת של כל תלמיד


בשנים הראשונות בבית הספר, תלמידים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה עלולים להתמודד עם תסכולים, בשל חוסר אבחנה נכון של מצבם. מסיבה זו, על מורים בשכבות הגיל המוקדמות לגלות רגישות ועירנות, כדי לאתר את הקושי ולטפל בו לפני שנוצרים פערים לימודיים משמעותיים. במקרים רבים, אבחנתם של המורים מובילה לשיתוף פעולה בין הצוות החינוכי לבין הורי הילדים, שמאפשר בניית תכנית טיפול ותמיכה אישית מתאימה. במקביל, אנשי ההוראה עושים ככל יכלתם כדי להתאים את שגרת היום יום בכיתה לצרכיהם של ילדים אלה, במטרה לאפשר להם למצות את יכולותיהם וכישוריהם ככל בני כיתתם.


קורס הוראה מתקנת במכללת חמדת הדרום מעניק כלים פרקטיים למורים, דרכם אפשר לסייע לתלמידים עם לקויות למידה וקשיי ריכוז. התכנית מתמקדת בגילאי בית הספר היסודי ובמהלכה מכירים שיטות לאבחון ולהוראה במקצועות השונים בכיתה. היות שמדובר במוסד לימודים לציבור הדתי, הקורס מתאים לצרכיהם של אנשי הוראה שומרי מצוות ותכניו מותאמים להוראה במערכת החינוך הממלכתית דתית.

 


תכנית הלימודים


במהלך ההכשרה, המשתתפים בוחנים לעומק את תחום לקויות הלמידה והפרעות הקשב, בדגש על הביטויים של אלה בגילאים מוקדמים. כך, הם סוקרים את החידושים המחקריים ואת התיאוריות העדכניות שעוסקות בפיתוח כישורי למידה אצל תלמידים מתקשים. בהמשך, רוכשים כלים פרקטיים למיפוי קשיים של תלמידים ולעריכת אבחונים דידקטיים, דרכם ניתן להתאים את דרכי ההוראה לצרכים אישיים ולקצב ההתקדמות של הילדים. בנוסף, הם דנים בשיטות ממוקדות לשיפור כישורי קריאה וכתיבה או יכולות חשיבה מתמטית.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 180 שעות לימוד, המפגשים מתקיימים אחת לשבוע משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. התכנית בנויה מהרצאות עיוניות ומעבודה מעשית במסגרת סדנאות ודיונים כיתתיים בהם מנתחים מקרים מעולם ההוראה. כמו כן, משתתפי הקורס מקבלים הדרכה אישית מסגל המסלול.


נושאי הלימוד


הנה מספר נושאים שנלמדים בקורס זה:

 

  • סוגי הפרעות למידה
  • חקר המוח האנושי
  • הפרעות קשב וריכוז
  • הוראה מתקנת בכתיבה
  • פרופיל לשוני קוגניטיבי    
  • הפרעות קריאה והבנת הנקרא
  • ועוד
  • אסטרטגיות למידה לבית הספר היסודי    
 


על מוסד הלימוד


מכללת חמדת הדרום היא מכללה דתית לחינוך, בה ניתן ללמוד במסלולים שונים לתואר ראשון ושני. היחידה להתפתחות מקצועית של המכללה מציעה שלל הכשרות למורים שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם. בנוסף מוצעים קורסים למורים בשנת שבתון, שברצונם להעשיר את יכולות ההוראה שלהם. בית התכניות המוצעות ביחידה אפשר למצוא קורס מורים חונכים, קורס הכשרת סגני מנהלים וקורס אימון שמותאם לעולם ההוראה.

 


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאנשי חינוך מנוסים, מהחינוך המיוחד ומהחינוך הרגיל ולמטפלים מוסמכים שמתמחים בעבודה טיפולית עם ילדים, שברצונם לרכוש מיומנויות מקצועיות לסיוע לתלמידים מתקשים.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי היחידה להתפתחות מקצועית במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור