לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך במכללת חמדת הדרום לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - חינוך מיוחד לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך למגזר הדתי במכללת חמדת הדרום


מעטפת תומכת בגן


לאחרונה הדיון בנוגע לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל הופך למבוקש יותר ויותר בקרב הורים ומורים. כאשר מדובר על ילדים בגיל הרך, רבים סבורים שיש יתרונות משמעותיים לשילוב בגן רגיל כדרך לקידום ההישגים האישיים והלימודיים. ילדים עם קשיי תקשורת ושפה או מוגבלות מוטורית זקוקים לצוות חינוכי עוטף ואיכותי שיכול לסייע להם לגשר על הפערים ולממש את

הפוטנציאל, כאשר גילוי הקושי והתמודדות עמו בגיל מוקדם ככל שניתן יכולה לסייע במיוחד.


במכללת חמדת הדרום אפשר ללמוד במסלול לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך, כתכנית התמחות במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך במכללה. מסלול זה פתוח לנשים מהמגזר הדתי ומכשיר אותן לשמש גננות במסגרות חינוך רגיל וחינוך מיוחד, תוך התמקדות בצורכים של גנים בחינוך הממלכתי דתי.

 


תכנית הלימודים


בתכנית זו משלבים הסטודנטים בין היכרות עם הוראת ילדים בגיל הגן לבין התמקדות בצורכים של ילדים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך. לימודי חינוך לגיל הרך חושפים אותם לכלים להבנת התפתחות ילדים, לניהול ההתנהלות היומיומית במסגרות חינוכיות ובשילוב של עזרים יצירתיים שונים במהלך ההוראה בגן.


הלימודים בחטיבת החינוך המיוחד מספקים לסטודנטים ידע אודות דרכים לקידום ילדים עם מוגבלות פיזית, רגשית, חושית ונפשית במערכת החינוך, כאשר המסלול שם דגש על שילוב ילדים אלה במסגרות החינוך הרגיל. הם לומדים על פיתוח תכניות לתמיכה בילדים ובפעוטות שמתמודדים עם לקויות וקשיים ולהתאמת שגרת הלימודים בגן לצורכים ההתפתחותיים והלימודיים שלהם.


מתכונת הלימוד


לימודי החינוך מתפרשים של פני כארבע שנים, שיעורים מתקיימים בין שלושה לארבעה ימים במהלך השבוע, כאשר בשנה הרביעית מתקיימים שיעורים ביום שבועי אחד ומרבית השעות מוקדשות לסטאז' במערכות החינוך. ההתמחות בחינוך המיוחד לגיל הרך כוללת שיעורי חובה ובחירה וגם משלבת התנסות מעשית שבה הסטודנטים משתלבים בגני ילדים של החינוך המיוחד, המשלב והרגיל ומתנסים בעבודה עם הילדים והצוות החינוכי.


נושאי הלימוד

 

בין הנושאים שנידונים בתכנית זו אפשר למנות:

 

  • גישת האבחון הדינמי
  • ספרות ילדים
  • פסיכולוגיה בגיל הילדות
  • התפתחות שפה
  • מושגים בחשבון לגיל הרך
  • לקויות מוטוריות
  • תיאטרון ודרמה בגן    
  • קשיים התנהגותיים ורגשיים
  • ועוד
  • מוגבלות שכלית התפתחותית    
 


על מוסד הלימוד


במכללה מתקיימים מסלולי לימוד נוספים במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך. אלה כוללים לימודי חינוך לגיל הרך בהתמחות מדעים ותכנית להרחבת הסמכה לכיתות א' - ב'. נוסף על כך, מציעים במוסד זה שלל תכניות ללימודי הוראה, בהם לימודי חינוך יסודי, לימודי חינוך על יסודי ולימודי הוראת אנגלית. ישנן גם תכניות לתואר שני בהוראה אליהן יכולים הבוגרים להמשיך עם סיום לימודיהם.

 


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים שברשותם ציון משולב של לפחות 525 (ממוצע משוקלל של הפסיכומטרי והבגרויות). מועמדים שממוצע הבגרויות שלהם הוא מעל 92 יכולים להתקבל בלי פסיכומטרי כאשר בידיהם בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לפחות ובגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות לימוד. למתאימים שאינם עומדים בתנאי הקבלה מוצעים קורסי הכנה ייעודיים.


תעודה


הבוגרים מקבלים תואר ראשון בחינוך B.Ed. ושתי תעודות הוראה, אחת להוראה בן הילדים והשנייה להוראה בגני חינוך מיוחד.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור